У Франківську відбудеться спецпоказ воєнної драми «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас»

29 серпня в прокат виходить воєнна драма «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас». В Івано-Франківську 1 вересня відбудеться спецпоказ стрічки.

У серпні 2014 року українські військові, переважно добровольчі батальйони, увійшли в  невелике місто Іловайськ, стратегічне для визвольної операції,  і взяли під контроль частину міста, однак після заходу значної частини регулярних російських військ українські захисники опинилися в оточенні, пише Фіртка.

Тарас Костанчук, командир штурмової групи батальйону «Донбас» із позивним «Бішут» і його товариш «Квентін» (позивний змінено), отримали поранення і не можуть відступати з рештою батальйону.

Змушені переховуватись, вони забігають до квартири 90-річної Петрівни. Хто може їх здати «кадирівцям» чи місцевим терористам? Що робити з кулею, яка застрягла в черепі у Бішута? Хто допоможе прорватися до своїх?

«Я хотів зняти цей фільм, щоб Іловайськ назавжди залишився в історії як безпрецедентна подія, найтрагічніша в новітній історії України. Ніколи ще не було, щоб одночасно в одному місці загинуло близько 500 бійців, — і сподіваюся, вже ніколи не буде! І вони загинули не тому, що вступили в нерівний бій, а тому що їх обманули, пообіцявши дати зелений коридор, а натомість ворог розстрілював прямою наводкою незахищені автобуси.  Я хочу, щоб Іловайськ  залишився в пам’яті народу, в історії,  щоб люди знали імена героїв», - говрить Тарас Костанчук, учасник боїв за Іловайськ, продюсер фільму і виконавець однієї з головних ролей.

Воєнна драма режисера Івана Тимченка – це історія про війну і мир, військових і цивільних, захисників України і російську агресію.

«Досить складно було поєднати кілька завдань  -  залишити все, що заклав Михайло Бриних у сценарії, а там безліч алегорій, алюзій, там кожен персонаж має досить глибоку ідею,  і зробити так, щоб фільм сподобався масовому глядачу. Сподіваюся, ми впоралися», - додає Іван Тимченко, режисер.

В основі сценарію лежить реальна історія командира штурмової групи добровольчого батальйону «Донбас» Тараса Костанчука, який виступив продюсером картини і зіграв у фільмі самого себе. Але головний герой картини – батальйон «Донбас». 

«Це жодним чином не пропагандистський фільм, але безсумнівно патріотичний. Ми з Тарасом Костанчуком одразу зійшлися на тому, що  фільм має бути  без надмірного пафосу, яким грішать усі українські фільми, а про війну - й поготів. Тут дуже тонка межа, яку не варто переходити. Бо з одного боку хочеться, щоб фільм був патріотичний і ні в кого не виникало жодних сумнівів, за що й проти кого ми воюємо,  а з другого – не хочеться  скотитися в театральщину, і знову ж таки пропаганду. Художній фільм не повинен встановлювати істину, він має дати людині катарсис, розуміння, що відбулося, як і заради чого», - розповів Михайло Бриних, сценарист. 

У фільмі йдеться також про загиблих в Іловайську реальних героїв – “Шульца”, “Скіфа”, “Франко”, “Самольота”, “Карата” та інших бійців.  Крім Тараса Костанчука, в стрічці знімалися близько 50 добровольців батальйону «Донбас», які вийшли живими з Іловайського котла.

“Унікальність фільму полягає в тому, що це історія, розказана самими бійцями батальйону «Донбас». Я думаю, це найправдивіша інтерпретація з можливих. І якщо вам не байдуже те, що відбувається в Україні, ви маєте подивитися цей фільм”, - говорить Світлана Соловйова, продюсерка.

У ролях: Тарас Костанчук, Олег Драч, Анастасія Ренард, Руслан Сокольник, Сергій Дзялик, Олександр Мавріц, Євгеній Ламах, Федір Риков, Сергій Солопай, Марія Карпенко, Істан Розумний, Олексій Махлай, Олександр Назарчук, Олександр Папуша, Геннадій Василенко, Олекса Городенко, Микола Григоренко, Анастасія Гіренкова, Сергій Детюк, Олена Василенко, Іван Підгірний.

 


23.08.2019 1508
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1923
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18901
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1695
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2228
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3802

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1925

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

653

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1273

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1426
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

340
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

856
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24364
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

582
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

586
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

722
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1614
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7969
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

379
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

743
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2007 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

709