У будинку на Коновальця, 16 сусід-депутат приватизував спільний підвал та обмежив жильцям доступ до землі

Жильцям пам’ятки архітектури по вулиці Коновальця, 16 доводиться у залі суду відстоювати свої земельні права. Їм протистоять Івано-Франківська міська рада та сусід-депутат Олег Капустяк.

Останній, буквально за безцінь приватизував спільний підвал, потім відразу продав, а новий власник збирається облаштувати там вхід продовбавши дірку у стіні сторічної будівлі. Відстояти свій підвал жильцям не вдалося. На черзі нова боротьба - за спільну землю довкола будинку.  

Протистояння між мешканцями будинку на вул. Коновальця, 16 та депутатом Івано-Франківської міської ради від ВО «Свобода» Олегом Капустяком, триває не один рік. Обранець має квартиру у тому ж будинку та із добросусідством якось не заладилось – «каменем розбрату» став спільний підвал.

Віддав підвал у приватні руки

Ще у 2013 року жильці подали цивільний позов. Відповідачами у справі виступали Олег Капустяк та виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради. У позовній заяві люди вимагали скасувати рішення міськвиконкому, за яким Олег Капустяк отримав в оренду нежитлові приміщення площею 39 кв м, розташовані в підвалі будинку на вулиці Коновальця, 16, для використання під господарські потреби. Йшлося про те, що депутат отримав приміщення незаконно, оскільки підвал перебуває у спільній власності жильців. Та й місцева влада не мала право розпоряджатися ними без їх згоди.

23 вересня 2013 року Івано-Франківський міський суд прийняв рішення на користь мешканців будинку та зобов’язав Капустяка звільнити підвал. Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, Олег Капустяк продовжив боротьбу за нерухомість вже у стінах апеляційного суду. Відтак тривалі судові баталії завершились на користь депутата. 

Згідно останнього договору оренди, Олег Капустяк мав право користуватися підвалом до кінця 2015 року. Потім на орендаря чекала процедура поновлення договору оренди. Та замість цього, депутат просто приватизував комунальні приміщення.

14 червня 2014 року міська рада внесла доповнення до «Програми приватизації комунального майна територіальної громади міста Івано-Франківська на 2014 рік». Своїм рішеннями депутати включили до переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації нежитлові приміщення на вулиці Кановальця, 16, площею 36,2 м кв. Тим самим допомогли своєму колезі придбати нерухомість у центрі Івано-Франківська майже за безцінь.

Більше того, нове придбання Олег Капустяк добросовісно відобразив у декларації про доходи за 2014 рік. Там вказано, що за підвал площею 37,6 м кв на вулиці Коновальця, 16 депутат заплатив 41 976 грн. 

Взагалі, «дружня рука» колег із партії «Свобода» простежується у цій справі із самого початку. Рішення про приватизацію приміщень було прийняте у 2014 році і підписане однопартійцем Капустяка, «свободівцем» та тодішнім секретарем міської ради Миколою Вітенком.

Тоді і сам Капустяк перебував у статусі депутата Івано-Франківської міської ради. У 2010 році він пройшов до новообраної місцевої ради як представник Всеукраїнського об'єднання «Свобода». Нині Олег Капустяк знову у статусі депутата. До міської ради він пройшов замість Руслана Марцінківа, який зайняв пост міського голови.  За результатами виборів, Капустяк був наступним у списку кандидатів від ВО «Свобода».

Крім того, депутат є членом постійної депутатської комісії з питань бюджету. При цьому входить до списку найбагатших депутатів міської ради. Згідно моніторингу «Руху Чесно» «свободівець» Олег Капустяк заробив за 2015 рік понад 1,5 мільйони гривень. У 2016 році йото статки дещо скоротились і становили близько 1 мільйона гривень.

Це не дивно, адже окрім депутатства, він є директором ТОВ «Вестборд», яке займається зовнішньою рекламою і володіє понад 30% всіх рекламних площ міста. Зокрема, у 2017 році, дохід депутата від зайняття підприємницькою діяльністю, станом понад 1,2 млн грн.

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно нині у приміщень по вулиці Коновальця, 16 числиться новий власник – Семенюк Вікторія Сергіївна.

Вартість нової покупки для Вікторії Семенюк можна дізнатись із декларації депутата міської ради Олега Капустка за 2016 рік. Серед його минулорічних доходів зазначені кошти від відчуження нерухомого майна. Так, від продажу підвалу площею, 37,2 м кв у по вулиці Коновальця, 16 депутат виручив всього навського 49 622 гривень. За тодішнім курсом, це близько 50-ти доларів за м кв. Тож виходить, що Олег Капустяк продав приміщення собі у збиток.

А ось для Вікторії Семенюк це була надзвичайно вигідна угода. Сьогодні знайти у центральній частині Івано-Франківська приміщення за ціною хоча би 500 доларів за м кв практично неможливо. А пані Вікторія викупила приміщення у центрі буквально у 10 раз нижче ринкової ціни.

Земля розбрату

Вже у січні 2017 року Івано-Франківська міська рада надала Вікторії Семенюк дозвіл на складання проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування входу до власного нежитлового приміщення. Мова йде про ділянку площею 0,0086 га, яка відноситься до категорії земель громадської забудови.

Однак і тут виникли суперечки. Пані Семенюк не погодила межі земельної ділянки із суміжними землекористувачами. По факту заїзд хочуть влаштувати за рахунок абсолютно чужої землі, що знаходить поруч із землею на яку претендує власниця підвалу. Більше того, новий заїзд перекриватиме власникам доступ до їхніх земельних ділянок. 

Питання розглядалося аж на двох узгоджувальних комісіях виконавчого комітету про розгляд земельних спорів. Остання із них пройшла у червні. Тоді комісія постановила погодити Вікторії Семенюк межу земельної ділянки по вулиці Коновальця, при цьому зауваження власників суміжних ділянок до уваги не брали.

Люди переконанні, за подібними діями стоїть не хто інший як їхній сусід-депутат Олег Капустяк. Кажуть, їх із Вікторією Семенюк поєднують родинні стосунки, оскільки вона є дружиною його брата. По іншому пояснити дії місцевої влади жильці не можуть. Тому знову пішли шукати справедливості у стінах суду.

У позовній заяві жильці вимагали скасувати рішення Івано-Франківської міської ради від 20.01.2017 року, яким Вікторії Семенюк надавався дозвіл на складання проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для влаштування входу до власного нежитлового приміщення.

Також йшлося про забезпечення позову шляхом заборони раді приймати будь-які рішення стосовно затвердження проекту землеустрою та відведення ділянки по вул. Коновальця, 16 у користування чи власність Вікторії Семенюк.

20 лютого 2018 року Івано-Франківський міський суд своєї ухвалою вказані вимоги задовольним. Втім відповідачі по справі, Вікторія Семенюк та Івано-Франківська міська рада, подали на апеляцію. Зрештою, 23 квітня 2018 року, Львівський  Апеляційний адміністративний суд їхні вимоги задовольним і постановив скасувати попередню ухвалу франківського суду.

А вже на сесії міської ради у червні, Вікторії Семенюк було затверджено проект землеустрою та передану ділянку в оренду, терміном на 15 років.

Жильці будинку на вул. Коновальця, 16 зневірились у місцевій владі, яка, фактично, допомогла відібрати у них право користуватися спільним підвалом та обмежила доступ до власної землі. І все завдяки депутату-сусіду Олегу Капустяку, який замість того, аби захищати інтереси громади, дбає виключно про свій добробут. І у цьому йому допомагають однопартійці у стінах міської ради. Як то кажуть, рука руку миє.


11.10.2018 10489 1
Коментарі (1)

НН 2018.10.11, 16:38

Які ж ці свободівці брехливі - ніби то борються за звільнення міста від реклами, знищуючи при цьому рекламу підприємців конкурентів і в той же час надаючи дозволи на рекламу своїм на мільйони гривень, які й далі захаращують Франківськ своєю рекламою.

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2576
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1220
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1140
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2322
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3765
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2762 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

999

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

845

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

797

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

741
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10478
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1329
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

381
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5477
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1185
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2985
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

578
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

425 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

858
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

749
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

799