У боротьбі за пам'ятку архітектури в центрі Івано-Франківська поставив крапку Верховний Суд

В Івано-Франківську мешканці понад столітнього будинку на вулиці Грушевського впродовж декількох років вимагають демонтажу надбудови мансарди.

Нагадаємо, як повідомляла раніше Фіртка, у 2017 році Державна архітектурно-будівельна інспекція України звернулась до суду до фізособи Володимира Свиридова щодо приведення до попереднього стану горища над його квартирою у пам’ятці архітектури за адресою вул. Грушевського, 20. Третіми сторонами у справі виступали мешканці будинку.

Містобудівні умови та обмеження, видані виконкомом Івано-Франківської міської ради фізичній особі на реставрацію з пристосуванням горища над квартирою в будинку на вул. М. Грушевського, 20., були скасовані. Відтак, суд зобов'язав демонтувати самочинну перебудову над пам'яткою архітектури.

Проте після затяжної судової тяганини власник квартири Володимир Свиридов звернувся з касаційною скаргою до Верховного Суду України.

У касаційній скарзі скаржник вказує на те, що суди попередніх інстанцій не надали належної правової оцінки тому, що органи місцевого самоврядування наділені правом змінювати або скасовувати акти підконтрольних їм управлінь виключно за наявності обґрунтованих підстав, які у спірних правовідносинах відсутні. 

Виконавчий комітет Івано-Франківського міської ради подав заперечення на касаційну скаргу, у якому вказав на законність рішень судів попередніх інстанцій та необґрунтованість вимог касаційної скарги.

13 вересня 2019 року Верховний Суд виніс постанову у справі. Касаційну скаргу позивача залишили без задоволення. Постанова є остаточною та не підлягає оскарженню.

Тож постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 21 квітня 2016 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2016 року залишили без змін.

Після цього рішення, мешканці пам’ятки архітектури сподіваються, що незаконну перебудову таки демонтують. Також вони твердять, що будівництвом мансарди займався не власник квартири, а його донька на підставі довіреності.

Варто додати, цьогоріч в лютому пам’ятка архітектури на Грушевського, 20 почала осипатись. На тротуар посипалася ліпнина та карниз. На думку мешканців, до цього призвела незаконна надбудова.


Довідково:

Будинок за адресою вул. Грушевського, 20 є пам’яткою архітектури місцевого значення, який за номером 177-іф є занесеним до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Він побудований у 1895 році і має ряд архітектурних особливостей, таких як тонке дерев’яне перекриття підлог-стель 2 см, яке не може витримувати значних додаткових вагових навантажень.

Моральний знос (амортизація) будинку станом на 2014 рік, згідно довідки ЄРЦ,  становив 92% . Згідно із технічною характеристикою стану будинку, наданою НДІ Проектреконструкція у 1997 році: фізичний знос фундаменту становив – 45%, стін – 50%, перекриття – 40%, сходів – 80%, даху – 30%, підлоги – 25%, дверей – 40%, загальний знос будинку становив 40,2 %. 


Читайте також:

Позов у справі демонтажу незаконної надбудови у пам'ятці архітектури в Івано-Франківську залишили без розгляду. У ДАБІ кажуть, що позиватимуться ще (відео)

У судовій справі незаконної надбудови у пам'ятці архітектури в Івано-Франківську відповідач просить залишити позов без розгляду

Афера на вулиці Грушевського, 20: боротьба мешканців триває

Франківці захищають пам'ятку архітектури від незаконної надбудови

Через бажання франківця спорудити мансарду, архітектурна пам’ятка в Івано-Франківську, життя та здоров’я її мешканців опинились під загрозою

В Івано-Франківську відбудеться судовий «батл» між двома експертами, оцінки технічного стану будинку на Грушевського 20 яких суперечать одна одній


18.10.2019 6024
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2545
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1202
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1126
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2306
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3748
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2745 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

984

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

838

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

787

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10468
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1323
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

365
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5467
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1177
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2972
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

562
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

414 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

852
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

744
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

793