Цікаві постаті та захопливий сюжет: про що нова частина популярної гри "Франківський Пан 2"

Перша частина "Франківського Пана" – це настільна гра на кшталт монополії, у якій використали десятки історичних, соціальних, економічних, фінансових та культурних фактів Станіславова.

Гра популярна не тільки у нашому місті, а й по всій Україні. Імовірно через вдалу реалізацію версії монополії, команда вирішила створити нову частину - «Франківський Пан-2».

То які вікові обмеження у новоствореній частині, сюжет, формат, а також нові цікаві історії розвинені у грі?

На всі ці питання Фіртці  дадуть відповідь члени команди - Сергій Матусов та Владислав Пендорак.


Гра «Франківський Пан» вдало реалізувалася?

Наша команда вважає, що ми змогли вдало реалізувати першу частину гри, продавши близько 1000 примірників, як і планувалось з самого початку. Ми провели низку тематичних турнірів серед школярів та студентів з призовими фондами від наших партнерів, ознайомили з грою практично усе керівництво міста, близько 100 примірників відправили за кордон - це доводить, що наш проєкт у Франківську є успішним.


Через вдале втілення першої частини вирішили створити «Франківський Пан-2»?

Про нашу першу гру ми чули багато дуже позитивних відгуків - стосовно якості її виконання, матеріалів ручної роботи та найважливіше, що й сам процес гри надзвичайно захопливий. Але все ж таки будемо чесні - це була монополія, а ми прагнули створити дійсно унікальний продукт. Тому ми й взялись за розробку другої частини.

Так, успіх першої на це звісно повпливав, тому й назву залишили "Франківський Пан", бо серед містян це вже знайомий бренд, який асоціюється з якістю та крафтовістю, то ж чому цим не скористатись і хочемо завірити, що друга частина ще більш преміальна.

Ми покращили упакування, зробивши його на магнітах, додали ще декілька декоративних елементів, але найважливіше - запровадили повноцінно нову ігрову механіку, яку розробила наша команда, де на чолі розробників стояв Андрій Носенко, і згідно з першими 100 відгуками гравців - вона неймовірно цікава, і з першою частиною її просто не варто порівнювати.


Чи сюжет другої частини пов’язаний з першою, чи все ж відрізняється?

Друга та перша частина - кардинально різні, якщо оцінювати їх зі сторони ігрового процесу. Перша - вдосконалена механіка монополії, друга - це абсолютно новий формат, гра з логічним завершенням та з великою кількістю комбінацій з ігрових карток, що робить кожен її сеанс "свіжим" та невідомим для гравця.


Які особливості сюжету?

Сюжет гри розгортається на теренах міста, де гравці візьмуть на себе ролі визначних історичних або сучасних відомих постатей міста, отримають у своє розпорядження по декілька працівників, які виконуватимуть роль фішок та впродовж 7-ми робочих днів будуть боротись за владу у місті, викуповуючи сучасні підприємства, що виконують муніципальні контракти та банально - заробляють гроші.


Чим доповнили «Франківського Пана-2»?

Мапа - це ізометрична проєкція міста, яку виконала художниця Марина Олійник. Мисткиня настільки постаралась, що на деяких балконах міста вона зобразила столики - так, наша команда любить деталі та розуміє їхню важливість!

Фігурки тепер кольорові - це не тьмяні силуети з дерева, а повноцінні - Станіслав Ревєра Потоцький та Адам Міцкевич - вони виконуватимуть роль "наглядачів" гри.

Зробили ігрові купюри більш реалістичними, на дотик вони схожі до реальних, покращили дизайн та ергономічні властивості коробки - вона стала набагато елегантнішою та компактнішою, меншою.


Які цікаві історії з’являться, бо у першій частині їх було чимало?

У грі понад 150 ігрових карток, на яких вказані як і сучасні події, так й події з історії. Тепер можна більше дізнатись про архітектурні пам'ятки у місті, на відповідних картках вказана коротка інформація.

Якщо перейти до сучасності - то в базовому комплекті є доповнення "Франківські реалії", в яких на гравців "повпливає" як карантин, так і падіння ціни на нафту (ці картки є необов'язковими до використання під час гри).


Як відомо, у першій грі вісім персонажів, чи побільшало їх у другій частині?

Тепер їх 12 і всі мають розширені здібності та свої портрети. Це реальні історичні та сучасні постаті, такі як Євген Желехівський, Анджей Шептицький, Пан Василь зі стометрівки та навіть мер нашого міста.


Перша частина мала вікову орієнтацію 14+, чи будуть такі ж обмеження у другій частині?

Ми рекомендуємо грати у нашу гру з восьми років, як першу, так і другу частини.


Скільки екземплярів плануєте випустити, беручи до уваги те, що перша частина досить популярна?

Наша команда планує випустити 1000 подарункових наборів та окремо "студентську" версію гри, поширену на громадські осередки та школи, проте у вільному продажі її не буде. Робимо такий хід, оскільки не хочемо втратити потенціал ігрової механіки, над якою наша команда разом з розробником гри Андрієм Носенком працювали впродовж майже восьми місяців.


Чи буде відрізнятися ціна цих двох частин?

Подарунковий набір другої частини коштуватиме 1200 грн.


Де можна придбати або замовити «Франківський Пан-2»?

На офіційному сайті grandpan.ua або на сторінках в Instagram (@grand.pan) та Facebook (grandpan.ua).


29.01.2021 Соломія Когут 13268 10
Коментарі (10)

Ірина 2021.01.29, 16:18

Круте виконання, де її можна придбати?

 
Анатолій 2021.01.29, 17:27
В статті можете знайти детальну інформацію
олег 2021.01.29, 19:34

Перша гра хароша була, пацани красавци ????????

Алина Корчий 2021.01.31, 18:45

Браво браво !!

Кривун Сергій 2021.02.03, 14:19

Коли буде бюджетна версія для шкіл, повідомте будь-ласка школу #15, що у м. І-Франківськ

Соломія Вишенька 2021.02.06, 18:13

Маємо "вінницького пана" в себе, гра цікава молодці . Також чекаємо на друку частину про Вінницю  

gfjgfj 2021.03.12, 21:48

 потоцький і міцкевич - це представники польської окупаційної влади. палац потоцьких - зрівняти з землею і збудувати музей ІЯ Франкові. памятник міцкевичу знести і поставити памятник ТГ Шевченко(якого немає в місті)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2521
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1188
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1115
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2296
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3735
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2720 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

973

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

828

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

780

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10457
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1311
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

344
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5455
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1166
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2958
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

549
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

402 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

843
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

731
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

782