Тривають слідчі дії: яка ситуація з підприємством "Карпатнафтохім" у Калуші

Як регулюють ситуацію щодо приватного підприємства "Карпатнафтохім", яке наразі контролює у Калуші роботу водоочисних споруд та подачу води до Калуської теплоелектроцентралі?

Про це детальніше розповів очільник громади Андрій Найда в програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.

"Наразі очисні споруди, які забезпечують очищення каналізаційних стоків цілого міста, всього бізнесу, всіх промислових підприємств знаходяться в приватних руках — "Карпатнафтохім". 

Відповідно наразі тривають слідчі дії. У них заблоковані рахунки, сировина. Вони навіть не могли оплачувати за електроенергію", - коментує ситуацію міський голова.

Тобто електроенергію підприємство споживає, а оплачувати практично не мають чим. Були попередження від Укренерго. Вони здійснили певні заходи щодо обмеження постачання, відключення певних об'єктів в "Карпатнафтохім" від електроенергії.

"Карпатнафтохім" живився по одній схемі від ще одного джерела живлення. Проте, це дуже ненадійна схема.

Вона в будь-який час може припинити своє існування, бо не є в хорошому стані. Відповідно "Карпатнафтохім" не зможе очищувати стоки.

Ми зверталися до всіх вищих органів з тим, щоб якомога швидше розв'язати питання "Карпатнафтохім". Наразі вони не відключені від світла, але є питання по персоналу", — каже Найда.

Крім того, зі слів очільника громади, працівники підприємства з вересня не отримують заробітну плату належним чином, тому звільняються з роботи.

"Є величезна небезпека в тому, що не буде персоналу. Ми також зверталися у Службу безпеки України, Національну поліцію, Генеральну прокуратуру, в Раду національної безпеки і оборони. Тобто, ці всі суб'єкти господарювання, які відповідають за діяльність критичної інфраструктури в Україні.

Сподіваємося, що ця ситуація буде вирішена. Тому, що по-іншому не може бути. Яким чином очисні функціонуватимуть, чи, можливо, певними законними шляхами їх передадуть місту. Наразі робота триває.

Минулого тижня в нас відбулося засідання ТЕБ та НС. Тому що ми розглядали питання, для "Карпатнафтохім", де в розрізі є наша критична інфраструктура — це очисні споруди, цехи, які забезпечують діяльність обладнання, яке підтримує в консервативному режимі діяльність, все ж таки це хімічне небезпечне виробництво, щоб їм не застосовували обмеження у відключенні світла.

Того ліміту, який їм довели, не вистачає для роботи очисних споруд.

Поки, що не відключають, більш-менш водовідведення забезпечується. Скільки це часу триватиме - не скажу, бо наразі йдуть певні процесуальні дії", — резюмував Андрій Найда.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:


28.05.2024 5310
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2562
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1207
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1134
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2314
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3761
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2755 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

997

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

843

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

793

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

739
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10476
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1326
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

370
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5472
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1181
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2979
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

571
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

417 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

855
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

747
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

796