Трагедія у Мошківцях: стали відомі деталі смерті молодої прикарпатки

У четвер, 30 травня в селі Мошківці Сівко-Войнилівської сільської ради сталася трагедія. Вранці 23-річній мешканці села Марії раптово стало зле — у неї піднявся тиск.

Працівники сільської амбулаторії, оцінивши стан хворої, викликали швидку, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

Однак автомобіль «швидкої» доїхати до села не зміг – транспортне сполучення з селом неможливе через відсутність моста. У підсумку молода мама дворічної дитини померла. Так, більша частина Мошківець з’єднана з районом мостом через річку Сівка. Переправу зруйнувала повінь 2008 року.

Почалося будівництво нового моста, але згодом будову заморозили. Досі автомобілі їздили в село через тимчасову бетонну переправу. Але її днями пошкодила стихія. Тож єдиний зв’язок села з зовнішнім світом – дерев’яна пішохідна кладка, яку проклали по недобудованому мосту. Громада села вважає, що саме відсутність моста призвела до трагедії: були втрачені безцінні хвилини для надання жінці допомоги. Того ж дня у селі провели збори громади, на які викликали представників районної і обласної влади – люди вимагають добудувати міст.

Як розповіла Сівко-Войнилівський сільський голова Оксана Галка, жителі Мошківців мають проблеми не лише з транспортним сполученням. Через негоду у селі три дні немає світла. Відтак телефони у багатьох людей розрядитися і проблематично було навіть зателефонувати і викликати невідкладну допомогу.

За словами Оксани Галки, вже 31 травня вона разом з керівництвом районних ради і адміністрації побували в обласній адміністрації. Напрацьовано і направлено до президента України та уряду звернення щодо термінової добудови моста, який було зруйновано паводком у 2008 році. Так, попередній проект відновлення моста мав кошторис 35 млн гривень, роботи розпочали і освоїли 10 млн гривень. Після цього будівництво “заморозили”.

На даний час, повідомила сільський голова, для завершення робіт потрібно близько 40 млн гривень. Без допомоги з боку держави такий дорогий проект реалізувати неможливо.

На виклик до Мошківців 30 травня виїжджала бригади Калуської станції невідкладної медичної допомоги. Як розповів головний лікар медичного закладу Василь Романюк, швидку викликали до молодої жінки, 1995 року народження.

Погіршення її стану було пов’язане з важким хронічним захворюванням. Спочатку на виклик до пацієнтки прибула лікар Сівко-Войнилівської амбулаторії, яка оцінила її стан і викликала швидку.

Автомобіль «швидкої» доїхав лише до моста, медики перейшли на другий бік пішохідною кладкою, звідти лікаря «швидкої» доставили до пацієнтки додому бусом. Молода жінка була у вкрай важкому стані, тож, уже з дому лікар «швидкої» викликав ще одну бригаду невідкладки, а пацієнтку тим же бусом доставили до переходу через Сівку.

Там, із боку Мошківців, уже чекала друга бригада медиків з ношами. Молоду жінку перенесли через річку та повезли до лікарні. Однак, на жаль, врятувати їй життя не вдалося: всю дорогу до Калуша медики проводили реанімаційні заходи, проте їхні зусилля виявилися марними. О 14.32 год було зафіксовано смерть пацієнтки. До лікарні її не довезли. У померлої залишилася дворічна донечка.

Звичайно, якби міст був проїзними, то в такому разі вдалося б виграти якийсь час. Проте, в даному випадку проїзд був неможливий. Затримки у наданні медичної допомоги, за словами Василя Романюка, не було: час пішов лише на перехід ріки, а з боку Мошківців був транспорт.

Усе, що можна було зробити у цій ситуації, було зроблено. Як підкреслив керівник калуської «швидкої», автомобіль невідкладної допомоги, на жаль, з тих чи інших причин не завжди може доїхати до місця виклику, але, як правило, в таких критичних випадках допомогу надають люди, у тому числі і своїм транспортом.


31.05.2019 1860
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

639
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3249
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21348
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2131
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1611 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2490

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

445

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

286

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

883

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2288
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

299
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

578
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1126
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

282
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

899
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

871
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

779
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8363
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

455
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1308 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2305 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1014