Тетяна Терсенова-Заводовська: Знання етикету — запорука успіху в особистому і професійному житті

За два тижні стартує вже третій сезон “Школи етикету”. Близько 10 годин лекцій, десятки корисних порад та ексклюзивні секрети. Виховання, мода, стиль, розмова, культура — це  маленька частинка тем, які обговорюються на лекціях.

За підтримки народного депутата України Олександра Шевченка, кілька сотень людей мають змогу абсолютно безкоштовно відвідувати лекції на різноманітну тематику.

Чому етикет відіграє таку важливу роль та кого чекають у “Школі етикету” розповіла засновниця школи краси "Ювента", експерт з етикету, стилю і краси, один із тренерів на шоу "Від пацанки до панянки" Тетяна Терсенова-Заводовська.


“Етикет я викладаю вже 18 років. Вважаю, що етикет — потрібне, я б сказала необхідне, знання. Етикетом треба зайнятися раніше, ніж етикет займеться тобою. Ще відомий актор Джек Ніколсон казав, що етикет – це не абстракція і не снобізм, етикет – це доступна форма ввічливої поведінки.

У наш час люди багато їздять, подорожують, спілкуються, зустрічаються і часом припускаються дуже прикрих помилок, які інколи можуть коштувати кар'єри чи знайомства. У “Школі етикету” хочемо навчити прикарпатців одягатися стильно, вишукано, спілкуватися грамотно, правильно. Як вдягнутися на співбесіду, як тримати виделку, ніж — це базові знання, які потрібні будь-якій людині у сучасному світі”, - розповідає викладачка “Школи етикету”.

- Хто приходить на Ваші лекції?

- Чоловіки, жінки, молодь, професори, цілі родини, студенти, підлітки. Ми не обмежуємо наших учнів ні у статі, ні у віці, ні у професії. Раді бачити усіх, хто розуміє важливість цього навчання.

- З чого починається навчання у “Школі етикету”?

Найперше — теорія. Виникнення етикету, його зародження, історичні факти. Потім вивчаємо столовий етикет — основу гарних манер. Саме зі столовим етикетом у більшості українців виникають проблеми. Найчастіше вони припускаються трьох помилок — неправильно тримають прибори, не знають що робити з серветкою, чи класти її на коліна чи ховати за комір та неправильно сидять за столом.

- Чи бачите Ви еволюцію ваших учнів під час навчання, скажімо в одязі?

-Звісно! Якщо на першу лекцію дівчина ще може прийти вся у паєтках, камінні, рюшах, мереживі. То під кінець навчання — її одяг вишуканий, стриманий.

- Чому Ви долучилися до команди Олександра Шевченка та викладаєте у “Школі етикету, яка відбувається за його сприяння?

- Олександр Леонідович робить ставку на молодь, молодих креативних новаторів, він зацікавлений у їх розвитку та навчанні. Не дарма ж кажуть, що діти — то наше майбутнє. Мені імпонує такий підхід.

- На лекціях Школи Ви неодноразово піднімали тему зовнішнього вигляду. Що для Вас табу в одязі?

- На жаль, люди часто не усвідомлюють, що їх зовнішньому вигляду оточуючі надають надто велике значення. Часом це може зіграти з ними злий жарт, особливо якщо одяг, макіяж чи аксесуари не доречні у тій чи іншій ситуації. Особисто я не люблю епатаж, різнокольорове волосся, велику кількість блискіток, стразів, особливо це недоречно в офіційних установах чи на ділових зустрічах. Часом заходжу у приміщення міської ради і складається враження, що потрапила у “Мулен Руж” (знамените класичне кабаре в Парижі). У секретарок високі ботфорти, великі волани, рюші, дешева яскрава біжутерія, а замість зачіски — розпущене волосся.

Також мені дуже не подобається яскравий довгий манікюр. Переконана, що чим прозоріший лак на нігтях у дівчини, тим вона вишуканіша.

Кожна дівчина, жінка має знайти або створити свій власний стиль. Стиль — це тиша,  а крик — це несмак. Модним бути не можливо. Бо мода “ходить”  лише на подіумі і вона дуже мінлива. А от стильно вдягатися можна завжди. Для цього не потрібні шалені статки.

- Сучасний графік життя часом не дозволяє ретельно дотримуватись усіх тонкощів етикету чи стилю в одязі. Наостанок, поділіться своїми правилами бездоганного вигляду за будь-яких умов?

- Навіть якщо я з потяга чи після довгої дороги — макіяж все одно має бути свіжим, одяг чистим,  напрасованим. Також звертаю увагу на чистоту взуття та його стан. Це базові поради, які допоможуть завжди бути на висоті. Є ще одне правило, яким я здивую більшість жінок — мій чоловік не бачить мене з бігуді на голові чи з маскою на обличчі, коли я вдома. Для мене це неприпустимо. Жіночі “метаморфози” ніхто не має бачити. Чому? Про це та інше я розповім на лекціях “Школи етикету”.


Заняття стартують уже на початку листопада  - 6, 13, 20 та 27 о 18:00 у готелі "Станіславів", що по вул. Чорновола.

Заняття безкоштовні! Запрошуємо всіх, незалежно від віку і статі.


24.10.2018 8688 4
Коментарі (4)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2577
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1220
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1140
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2322
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3765
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2764 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

999

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

845

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

797

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

741
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10478
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1329
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

381
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5477
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1185
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2985
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

578
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

425 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

858
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

749
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

799