«Такі були емоції, що треба було колоти заспокійливі»: дружина звільненого з полону прикарпатця — про перший дзвінок

Під час першого відеодзвінка до рідних визволений з російського полону військовий з Івано-Франківщини Володимир Кутовий запитав, чи вдома його син, з яким він разом боронив країну.

Також боєць розповів дружині Олені Кутовій, що через недоїдання він схуд наполовину. У неволі чоловік перебував з 29 серпня 2023 року.

Під час обміну 23 липня 2025 року Володимир Кутовий повернувся в Україну. Рідні дізналися про його звільнення о 23:30, а о 3:00 їм вдалося зідзвонитися.

Про це Суспільному розповіла дружина військовослужбовця Олена Кутова, пише Фіртка.


"Все, що було страшно, ми пережили"

Володимир Кутовий — родом із села Рівня Верховинської громади. Чоловік народився 19 жовтня 1972 року.

За словами дружини, Володимир став на захист країни добровольцем у квітні 2022 року. Під час бойового завдання у селі Новодарівка Запорізької області 29 серпня 2023 року він зник безвісти.

"Спочатку син пішов на війну, потім — чоловік. Сказав: "Син — на війні, я мушу теж там бути". За півтора року, як вони були на фронті, я сім разів їздила на Схід з молодшою донькою.

Нічого не боялася, нікого не слухала. Мені говорили, що там — страшно. Все, що було страшно, ми пережили. У серпні чоловік зник безвісти.

Ми скрізь їздили, всюди зверталися, допоки через пів року не прийшло офіційне сповіщення, що він — у полоні. З Координаційного штабу телефонували, то я казала: хоч на край світу поїду до нього, мене нічого не тримає", — розповідає Олена Кутова.


"Такі були емоції, що треба було колоти заспокійливі"

У російському полоні Володимир Кутовий був один рік та 11 місяців. Рідні змогли з ним зідзвонитися завдяки волонтерам через три години після звістки про обмін.

"Сину о 23:30 надійшло повідомлення від Координаційного штабу. В списках на обмін було прізвище батька. Це була радість і сльози, і полегшення, що чоловік нарешті в Україні.

Такі були емоції, що треба було колоти заспокійливі. 13-річна донька дуже плакала, коли дізналася, що тато повернувся з полону.

Перше, що запитав, чи син вдома? Бо обидва були на війні. Розповіла, що коли він потрапив у полон, сина демобілізували", — говорить жінка.


"Хоче торт і вишневе варення"

Через десять днів Олена Кутова планує поїхати до Володимира.

"Коли чоловік подзвонив по відеозв'язку, я побачила, що він наполовину схуд. Раніше він важив десь 90 кілограмів. Тепер не знаю, яка в нього вага. Сказав, що хоче торт і вишневе варення.

Але ж я розумію, що після цієї їжі, яку їм давали, він поки що не зможе це їсти. Ми чекали майже два роки, почекаємо і десять днів карантину. Одразу, як тільки дозволять, щоб ми зустрілися, поїдемо до нього.

Привеземо все, що захоче. Бог допоможе, ми чекаємо. Головне — що він вже в Україні", — каже дружина звільненого з полону бійця.

Окрім Володимира Кутового, 23 липня з російського полону звільнили ще чотирьох військовослужбовців — Юрія Бачинського, Андрія Гаврильчука, Петра Недоходюка, Василя Босняка.


Що відомо про обмін полоненими 23 липня 2025 року

23 липня 2025 року в Україну повернулися полонені, про обмін яких домовлялися під час другого раунду переговорів у Стамбулі 2 червня. Звільнені бранці — тяжкохворі та важкопоранені.

Серед них — військовослужбовці ЗСУ, зокрема із підрозділів ДШВ, ВМС, Сил ТрО, а також бійці Держприкордонслужби, Нацгвардії та Нацполіції України. Вони воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському, Чернігівському напрямках.

Наймолодшому звільненому воїну виповнилося 27 років, найстаршому — 66.



Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

627
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3236
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21334
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1601 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2483

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

435

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

874

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

571
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1118
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

894
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

772
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8354
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

447
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1281 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2298 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1006