Світлодіодне освітлення - інвестиція за рахунок власної економії: програма фінансування

З кожним роком у світі з’являються нові технології, які допомагають людям не тільки розумно управляти, а ще й заощаджувати. Енергоефективність стала модним і необхідним трендом. Люди розуміють, що змінювати "лампочки Іліча" є актуальним кроком, адже питанням сьогодення є економія на витратах електроенергії, особливо якщо це стосується вуличного та промислового освітлення.

Про те, як правильно заощадити та при цьому отримати якісне освітлення Фіртка поспілкувалася з директором ТОВ «Ледпроект» Віталієм Вербовим.

Так, основною спеціалізацією компанії являється вуличне та промислове світлодіодне освітлення, а також системи управління освітленням у містах. До речі, «Ледпроект» - перші в Івано-Франківській області запровадили систему інтелектуального управління освітленням, яка надає змогу із мобільного телефону управляти вуличним світильником, знімати показники його роботи.

«Вартість тарифу на електроенергію ростиме і за прогнозами НКРЕКП у 2021 році буде приблизно 4,5 грн за 1 Квт/год. Тобто, одна лампа розжарювання потужністю 1 КВт (типова при вуличному освітленні) при 8 годинах роботи на добу, в місяць нестиме витрати 1000 грн. При встановленні світлодіодного освітлення з тим самим рівнем освітленості, ваші витрати можуть становити лишень 100 грн в місяць, а гарантійний термін роботи світильника - до 10 років. На сьогоднішній день ринок готовий запропонувати популярну світлодіодну лампочку на 10 Вт за 30 грн. Вартість лампочки розжарювання на 100 Вт 6 грн. Вигода очевидна оскільки витрати на електроенергію на світлодіодну лампочку за місяць становитимуть близько 10 грн, а на лампочку розжарювання 100 грн. За перший же місяць ви повернете собі вартість і ще буде добра економія», - розповів Віталій Вербовий.

Також, варто наголосити, основною перевагою світлодіодних ламп перш за все є низьке споживання електроенергії та довговічність. До прикладу, світлодіодна лампа на 10 Вт світить так само, як лампа розжарювання на 100 Вт або як люмінесцентна на 40 Вт. При цьому світлодіодні лампи мають на даний момент п’ятирічні гарантійні терміни роботи. Щодо утилізації, то переваги очевидні, оскільки світлодіодну лампочку можна утилізувати, як звичайний побутовий пластик.

Віталій Вербовий також порадив, як правильно підібрати необхідне Вам освітлення: 

"Формула досить проста: для підбору рівня освітленості існують чітко прописані вимоги у ДБН (державні будівельні норми) для різних об’єктів та типів доріг. Щодо мешканців міста, то найпростіше орієнтуватися по тому, як світить лампа розжарювання, наприклад у 100 Вт і чи вам її достатньо у кімнаті. Якщо так, то ділити на 10 і берете відповідну світлодіодну лампочку. Також варто врахувати, що на відміну від ламп розжарювання, світлодіодні мають різні «кольори світла», а саме «теплий» (аналог жовтого свічення лампочки розжарювання), «нейтральний» (аналог свічення люмінесцентної лампочки) та «холодний» (аналог свічення ртутних лампочок). Для житлових будинків найбільше підходять світлодіодні лампочки із «нейтральним» кольором свічення (для житлових кімнат), для гаража «холодний».

Цікаво, що «Ледпроект» спільно із ТОВ «Шредер» (бельгійська компанія, заснована у 1907 році. На світлотехнічному ринку України з 1990 року. Сучасний завод у Тернополі виготовляє світильники головним чином на експорт у країни ЄС. За роки роботи в Україні встановлено та успішно працюють понад 600 000 світильників виготовлених на заводах компанії) та АБ «Укргазбанк» розробили програму фінансування заміни освітлення, перевагою якої є те, що світильники, які ви придбаєте, ідуть в заставу по фінансуванню і не потребують жодної додаткової оцінки.

«Фактично термін реалізації проєкту залежить від рішення банку про надання фінансування, яке приймається до тижня часу. Хочу наголосити, що у фінансування включаються і витрати на монтажні роботи. З практичного досвіду, фактична реалізація проєкту триває до трьох місяців. До ваших послуг створено повний пакет послуг, який включає безкоштовні світлотехнічні розрахунки, розрахунки по енергоощадності та інвестиційної привабливості проекту», - додав Віталій Вербовий.

Варто додати, що АБ «Укргазбанк» має більше 3-ох років практичного досвіду кредитування ОСББ, також банк єдиний, котрий співпрацює із міжнародною організацією IFC, має власний центр енергоефективності та власних консультантів з питань енергомодернізації у житловому секторі. АБ «Укргазбанк» першим в Україні почав кредитувати ОСББ, у пріоритетних клієнтах є також комунальні підприємства.

«Ця програма вигідна всім сторонам: наша компанія отримує свою рентабельність, банк забезпечує фінансування перспективних клієнтів та їх обслуговування, а клієнт – сучасне енергоощадне освітлення, довгострокові  привабливі інвестиції без потреби залучати власні обігові кошти», - пояснив Віталій Вербовий.

Детальну інформацію про компанію та її проєкти Ви можете знайти за ПОСИЛАННЯМ.


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2548
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1203
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1127
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2307
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3751
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2746 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

986

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

839

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

789

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10469
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1324
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

365
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5469
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1178
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2973
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

563
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

415 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

853
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

745
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

794