Стенфордський вчені створили нейрокомп'ютер, робота якого наслідує роботі головного мозку (відео)

 

/data/blog/51815/e82e09522d88e22f5417bd957e19c760.jpg

 

Вчені зі Стенфордського університету розробили і виготовили дослідний зразок комп'ютера, робота якого наслідує роботі головного мозку.

 

За рахунок цього комп'ютер, який поки ще являє собою друковану плату з встановленими на ньому чіпами розміром з планшетний комп'ютер, демонструє на певному виді завдань продуктивність в 9 тисяч разів перевищує продуктивність звичайного настільного персонального комп'ютера.



При створенні електронного нейрокомп'ютера вченими була використана їх фірмова архітектура під назвою Neurogrid. На платі нейрокомп'ютера встановлено 16 спеціалізованих процесорів Neurocore, які в сумі можуть моделювати роботу 1 мільйона нейронів і кілька мільярдів зв'язків між нейронами, синапсів. За рахунок такого високого рівня інтеграції новий нейрокомп'ютер демонструє в 40 тисяч велику ефективність з точки зору співвідношення обчислювальної потужності до споживаної енергії, ніж процесори звичайних комп'ютерів.



Ефективність роботи процесорів Neurocore досягається за рахунок того, що одні і ті ж елементи електронних схем можуть використовуватися для забезпечення роботи відразу декількох моделей нейронів і синапсів. Це дозволяє процесорам Neurocore будувати більш великі і складні нейронні мережі, ніж це можуть зробити нейропроцесори, створені іншими групами вчених.



Наступним кроком, який має намір зробити Стенфордський вчені, стане розробка програмного забезпечення, за допомогою якого інженери і програмісти зможуть створювати програми для нейрокомп'ютера Neurogrid, не маючи великих знань в області нейробіології і про архітектуру нейрокомп'ютера.



"Зараз програмування нашого нейрокомп'ютера є досить складним завданням, що вимагає досить великої кількості високоінтелектуальної праці" - розповідає Квабена Боуен (Kwabena Boahen), один з дослідників, які брали участь у створенні нейрокомп'ютера, - "Ми ж хочемо створити такий пакет для розробки програмного забезпечення, за допомогою якого кожна людина, нічого не знає про нейронах і синапсах, зможе розробляти програми, які будуть максимально ефективно використовувати всі можливості нейрокомп'ютера Neurogrid".



Ще одним завданням, яка дуже гостро стоїть перед дослідниками, є задача зниження вартості нейропроцессоров Neurocore. Зараз виготовлення нейрокомп'ютера обходиться приблизно в 40 тисяч доларів, але вчені планую знизити цю суму до 400 доларів шляхом заміни нейропроцессоров, виготовлених за допомогою технологій 15-річної давності, на нейропроцесори, виготовлені на сучасних технологічних лініях з новими можливостями. Паралельно з цим вчені планують привести енергетичну ефективність майбутнього нейрокомп'ютера до рівня, порівнянного з ефективністю роботи мозку людини. Адже людський мозок, який налічував у 80 тисяч разів більше нейронів, споживає всього в три рази більша кількість енергії, ніж нейрокомп'ютер Neurogrid.

 

 

www.cn.ua


06.05.2014 1603 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2609
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1238
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1147
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2344
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3778
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2785 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1015

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

855

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

806

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

749
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

66
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10493
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

57
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

402
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5487
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1197
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

591
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

436 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

868
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

757
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

809