Спека і вагітність, або як майбутній мамі пережити літо?

Кожен чекає літньої пори, від маленьких дітей і до старших. Канікули, літня відпустка, пляжний сезон, період свіжих і натуральних овочів та фруктів. Але є деякі вразливі особи, для яких літо – це пора, яка приносить багато клопотів.

Напевне, єдині, хто раді холодному дощовому літу – це вагітні жінки. Все вірно, адже для вагітних літо й особливо спека – це період, який треба пережити, і то з неабиякими зусиллями.

Чому спека настільки негативно впливає на вагітних?

У різні періоди вагітності, жінка стикається з різними проблемами, першою з яких є токсикоз вагітних. Токсикоз викликається різними чинниками: смак їжі, різні запахи, різка зміна положення тіла і навіть стрес. Також на посилення симптомів токсикозу неабияк впливає спека. Вагітні відмічають повну втрату апетиту, сонливість, апатію, часті запаморочення та сильну нудоту.

У різні періоди вагітності, жінка стикається з різними проблемами, першою з яких є токсикоз вагітних. Токсикоз викликається різними чинниками: смак їжі, різні запахи, різка зміна положення тіла і навіть стрес. Також на посилення симптомів токсикозу неабияк впливає спека. Вагітні відмічають повну втрату апетиту, сонливість, апатію, часті запаморочення та сильну нудоту.

Як забезпечити комфорт вагітній влітку?

В першу чергу, не рекомендуємо зайвий раз виходити на вулицю в періоди, коли діє активне сонячне випромінювання. Прогулянки на вулиці можна проводити у вечірній час, коли спека стихає. І завжди варто мати з собою пляшку негазованої води, щоб не допустити зневоднення і водний спрей, щоб зволожувати та охолоджувати відкриті ділянки тіла. Для захисту голови рекомендовано взяти капелюшок або панамку.

В домашніх умовах варто забезпечити постійне свіже повітря. Кондиціонер, провітрювання та й навіть вологі штори – температура в кімнаті не повинна перевищувати 27 градусів. Якщо Ви живете у квартирі з сонячного боку – зробіть собі відпочинок, наприклад, у селі в батьків чи у бабусі. Високі температури легше сприймаються у місцях, де нема активного транспортного руху і скупчень людей.

Зверніть увагу на одяг. Синтетичні тканини створюють так званий «парниковий ефект» для вашого тіла і ви відчуваєте задушливість навіть у прохолодних приміщеннях. Надавайте перевагу вільному одягу з натуральних тканин – бавовна, льон. Штани-скінні – предмет гардеробу, про який можна забути під час вагітності. Їх можна замінити широкими шортами, вільними сукнями та спідницями, кюлотами. І обов’язково перевірте білизну. Синтетичні тканини + спека – рівне появі небажаних проблем, як кандидоз піхви, фурункульоз, мастити, фолікуліти. А вагітним лікувати ці стани набагато тяжче.

Рекомендації щодо харчування та питного режиму

Почнемо з того, від чого рекомендовано відмовитися вагітним:

  • солодкі газовані води;
  • гострі страви та прянощі;
  • кавуни – через надмірний сечогінний ефект та високий ризик отруєння;
  • алергени – цитрусові, горіхи, мед;
  • солодкий шоколад, мармелад, булочки;
  • бобові – спричиняють метеоризм;
  • копчені та смажені на олії страви;
  • полуниці, малини та інші сезонні ягоди, навіть домашні – в невеликих кількостях.

Щодо пиття, тут виникає певна проблема – схильність до набряків. Тому питний режим варто прораховувати індивідуально з лікарем, адже це залежить від стану нирок, показників аналізу сечі, маси тіла і ступеню набряків. Зі слів вагітних: «Скільки воду не пий – не нап’єшся», можна зробити висновок, що окрім води варто залучати і прохолодний чай, узвар, домашні несолодкі компоти, вживати натуральні домашні овочі та несолодкі фрукти, одним словом, підтримувати гідратацію на належному рівні. Також важливо скоротити вживання солі до мізеру.

Любі жінки, якщо ви відчуваєте, що під час спеки вам часто стає погано, не терпіть – зверніться до свого ведучого акушера гінеколога. Лікар допоможе забезпечити комфорт вам і малюку!

Партнерський матеріал


15.07.2021 21826
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2520
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1188
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1115
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2296
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3734
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2720 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

973

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

828

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

780

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10457
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1311
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

343
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5455
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1166
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2958
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

547
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

402 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

843
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

730
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

781