Що читати восени: 7 книжкових новинок цього сезону

 

 

Осінь – найвдаліший час для читання. За вікном жовтіє листя, сірі хмари затягують небо, а ви, загорнувшись у теплу ковдру, з книжкою у руках насолоджуєтесь новою історією. Якщо ж ви ще не вирішили яку книгу відкрити, команда PocketBook підготувала для вас добірку літературних прем’єр цієї осені, з якими можна провести холодні вечори.

 

 

Роман українського письменника з простою назвою «Аптекар» був представлений публіці на львівському форумі видавців у вересні. В ньому описуються події 17 століття, а саме період національної визвольної боротьби українського козацтва. Але книжка не про історичні факти, а про життя Лукаша Гулевича, молодого аптекаря. На сторінках твору розповідаєтся про таємниці медицини, любовні трикутники, Венеціанську республіку та старовинний Львів. Якщо ви давно шукали гарну сучасну книгу українською мовою, то «Аптекар» Юрія Винничука саме те, що потрібно.

 

 

Літературний твір ірландського письменника побачив світ набагато раніше, але саме цієї осені книгу видали російською мовою. Три абсолютно різні життєві історії льотчиків Алкока і Артура Брауна, афроамериканського борця за расове рівноправ’я Фредеріка Дагласса, і сенатора Джорджа Мітчелла знаходять подібність у перетині Атлантики. Цей роман про три різні епохи та континенти, про реальних особистостей та вигаданих героїв, про історію, і яку роль людина відіграє в ній. Справжня серйозна книга, яка залишить після прочитання багато риторичних питань.

 

 

Ностальгічна і спокійна розповідь про долю трьох сестер української письменниці Жанни Куяви нагадає читачеві про дитячі спогади, батьківську домівку, про радісні та сумні моменти. За словами самої Жанни Куяви, ця книжка для неспішного і вдумливого читання. У ній немає заплутаного сюжету, проте є роздуми, варті уваги. Героїні твору, сестри Софія, Лія та Мія, живуть багато років на віддаленому хуторі. Завдяки суворому вихованню, дівчата «тонуть» у власній нерішучості, комплексах і страхах. Але одного разу, двері кімнати їхньої покійної матері відкриються, і це назавжди все змінить.

 

 

Продовження американського бестселера «Убити пересмішника» книголюби чекали близько 55-ти років, хоча сама письменниця написала його на 8 років раніше, в далекому 1952 році. За сюжетом книги «Піди постав вартового», вже доросла 26-ти річна «Всевидько» повертається до Алабами, щоб побачити свого батька. Літературний твір 89-ти річної письменниці розповідає про епоху 50-х, американську расову політику, громадські заворушення, сімейні відносини, примар минулого, і, звичайно ж, про кохання. Попередня книга Гарпер Лі отримала Пулітцерівську премію, а це означає, що «Вартовий» неодмінно заслуговує прочитання.

 

 

Філософська книга Ніка Бострома про штучний інтелект, написана досить непростою мовою, підійде не кожному, але для любителів поміркувати про майбутнє це справжній скарб. На сторінках свого твору автор, і за сумісництвом керівник Інституту майбутнього людства в Оксфорді, розповідає, як штучний інтелект «може піднятися і знищити нас». Проаналізувавши всілякі загрози для життя, сценарії кінця світу, автор дійшов висновку: людина сама створює те, що її вбиває. По-своєму моторошна і пізнавальна книга «Штучний інтелект» змусить замислитися про серйозні проблеми.

 

 

Побувати восени у Стамбулі, не відлучаючись від роботи і повсякденних справ, можливо з новою книгою турецького письменника Орхана Памука. У своєму новому романі «Мої дивні думки» лауреат Нобелівської премії оповідає про життя вуличного торговця, Мевлюта, розповідаючи паралельно про долю героя історію його сім’ї, родичів, сусідів і самого Стамбула. Період, описаний у книзі, досить тривалий, і це дозволяє читачеві максимально зануритися у атмосферу цього твору, і разом з Мевлютом, перейматися питаннями про те, звідки з’являються ці дивні думки.

 

 

Дотепна біографія британського кінорежисера американського походження, учасника комедійної групи «Монті Пайтон» розповість читачеві про неймовірні події з життя автора. Книга Террі Гілліама, доповнена його особистими малюнками та архівними фотографіями, представляє своєрідний портрет поп-культури ХХ століття. Яскрава, багата на ілюстрації та незвичайна у своєму оформленні книга врятує від осінньої депресії, відкриє таємниці створення таких фільмів, як «Бандити часу», «Пригоди барона Мюнхгаузена», «Король-рибалка», «Дванадцять мавп», «Страх і ненависть у Лас-Вегасі», «Бразилія». Перегортаючи сторінки автобіографії, ви піймаєте справжню хвилю божевілля – ту саму хвилю, яка надихає Террі Гілліама.

 

За матеріалами inspired.com.ua


18.11.2015 1165 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11891 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1402
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

744
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5882
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1615
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1467

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

538

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1358

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1176

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1080
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

425
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

532
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1464
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

504
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

770
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5814
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12176
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

398
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

390
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

708 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1160