Сніжок і прекрасна депутана

 

Українське суспільство має всього дві претензії до опозиції - поперше, вона занадто деструктивна, а подруге вона занадто конструктивна. Опозиція до суспільства претнзію має лише одну - чому ви, суспільство, нарешті всі разом не вийдете й не зробите нас владою?

 

Ці взаємні претензії не розумні. Бунт - не результат рішення. Він - явище природи, таке саме, як повінь чи землетрус.

 

Смішно картатися тим, що суспільство не готове до спротиву. Воно ніколи не готове. Готовність з'являється в момент спротиву, вже після початку повстання. Старі кияни ще мали б пам'ятати, розповіді своїх батьків за те, що мало який найзапекліший антисеміт готовий просто так відібрати капелюха в перехожого хасида, проте, мало хто з найтолерантніших міщан не приєднається до погрому, якщо той вже почався на Деміївці.

 

Та частина суспільства, яка хотіла б, щоб опозиція констуктивно працювала в Раді, не голосувала за неї, а якби проголосувала, тоді б трибуну блокували Регіони.

 

Ті з нас хто обурені, що Яценюк - не Гонта, а Кличко - не Залізняк, не проголосували б на виборах ні за Гонту, ні за Залізняка.

 

Згадайте, скільки грошей ви, ваші родичі та друзі, пожертвували на ув'язнених новітніх гайдамаків, які сидять у Броварах, Василькові, Харкові, Сумах? Ви навіть не виставили їхні портрети у вікнах своїх квартир, бо ви ще не хочете Коліївщини. І я не хочу. Хіба що іноді, коли прохожу повз одну симпатичну ювелірку на Подолі.

 

Втім, не можна заперечити й позитивної еволюції електоральних симпатій. Чи не вперше за роки "Незалежності" шанси на широку підтримку на президентських виборах отримали не номенклатурні персонажі, а Кличко та Тягнибок. Вони, щоправда, нажаль, є державними службовцями першого рангу, але не мали кар'єри у виконавчих органах влади. До недавнього часу виборець був готовий на посаду президента підтримати тільки того, хто раніше прокрався на посту прем'єра, тобто фігуру навищої бюрократичної статусності. Зменьшення в народі чинопочитання - очевидна заслуга Януковича.

 

Всупереч скавчанню в соцмережах, останній мітинг під ВР був чудовим. Вперше з нардепів було збито пиху, а хоч би й сніжками, для початку. Те, що до того вони не боялися ходити крізь натовп, було дуже поганою ознакою. Й тут таки ми чуємо голоси, що не можна ображати жінок, навіть, якщо це повії чи депутатші. Тобто, ув'язнювати жінок допустимо, а кидатися в них грудками - не допустимо.

 

Позаяк багато жінок нині служить прокуроршами, суддівками, урядовками, мєнтовками, розглянемо це питання докладніше.

 

Кіньяр звертає нашу увагу на наступну оповідь Плутарха: Лаїса, після того, як віддалася Аристиппу, заявила, що не кохає його. На це Аристипп відповів, що хоча вино й риба не палають до нього коханням, він з великим задоволенням споживає їх.

 

В античному світі, де були закладені основи нашої культури, жінка не користувалася особливими привілеями навіть у ліжку.

 

А що пізніше? Цитуємо Еварта Окшотта: "Єдина згадка за жінку в "Пісні про Роланда" - це епізод коли його наречена дізнається про його смерть й сама від того вмирає.

 

Коли герой на краю смерті, він думає за найдорожчі для нього речі: за Францію, за свого сюзерена Шарлеманя, за свій меч, який залишиться без доброго хазяїна, за наречену він не згадує. "

 

Далі ситуація змінюється - всі наші нинішні уявлення за справи честі були сформовані феодалами.

 

Знову не можу не процитувати Окшотта. Він пише що лицарське кохання в теорії мало бути абсолютно безгрішним, "лицар не чекав, щоб дама дарувала йму що б те не було, окрім зброї, коней чи грошей".

 

Формування лицарського ставлення до жінки почалося лише в середині дванадцятого століття.

 

Формування сучасного ставлення до жінки, як до непоганого замінника її гумової сестри, почалося наприкінці дев'ятнадцятого століття, зусиллями феміністок.

 

Знавці можуть заперечити, що гумову жінку винайшли пізніше, аніж її замінник. Проте, якщо наприкінці дев'ятнадцятого ст. вже були постімпресіонізм, декаданс, психоаналіз, то гумові жінки, напевне, теж були.

 

Справді, при розкопках відповідних культурних шарів ще не було знайдено жодного фрагменту гумової жінки, проте аналіз деяких полотен Ренуара свідчить за те, що тогочасні митці нерідко використовували таких в якості моделей.

 

Хоч там би й як, особливий статус Прекрасної дами передбачав невиконання нею специфічно чоловічих функцій. Чоловік, який виконує функції жінки перестає бути чоловіком. Жінка, яка шкодить, як чоловік, втрачає статус жінки. Для джентельмена не було принизливим стріляти у св. Жанну на полі бою.

 

Участь жінки у чоловічих справах завжди здавалася небезпечною.

 

Французька революція призвела до повалення монархії, шляхти і жінок, хоча жінки грали і в революції і в контрреволюції визначну роль. Жінка стала забагато значити в дореволюційному суспільстві. Видатна художниця рококо Елізабет Віже-Лебрен писала: тоді скрізь царювали жінки й лише революція усунула їх з трону.

 

Можливо, майбутня християнська революція вирішуватиме подібне завдання, щодо жінок і чоловіків, подібних до жінок.

 

Ми все ще живемо вчорашніми уявленнями та естетикою - рояль, канделябр, чіфірь, младогегельянці, курсистки...стоп! Геть курсисток! Сенс "завтра" полягає в поверненні до "позавчора", до, пєнкних аполітичних панянок і в кожної альбом з віршами Байрона в білих ручках з ледь помітними синіми пржилками.

 

Але полишимо салон й повернемося на вулицю Грушевського, де знову після мітингу ми чуємо вигуки за "провокацію". І хто вигукує? Підпільники, бомбісти, повстанці? Ні, добродії, які не мають жодного відношення до справ конспірації, в яких справді варто побоюватися оперативної гри "органів".

 

Але, якщо ви, юначе, неприведи Господи, мрієте себе революцьонером, тоді тим паче не переймайтеся.

 

Бойова організація есерів найкращі результати мала коли нею керував провокатор Азеф. Викрили Азефа - впала результативність. Виконуйте своє бойове завдання і не забивайте собі голову дурницями. Бойовику належить загинути, не всеодно - від кулі в груди чи від кулі в потилицю? Що так, що так будете мучеником за Україну, шахідом в ім'я Христа.

 

Дмитро Корчинський,

Спеціально для ТСН


Коментарі (3)

Сергій Чирва 2013.04.06, 11:13
Нажаль, так воно і є. Дивлячись у історичне минуле, відкидаючи маскування проплачених ідейних істориків та розганяючи туман, що напускають небезкоштовні ідеологи, - стає чітко видно роль провокаторів, яких також щедро годувала заінтересована сторона. Гапон, Ленін, Троцький... Скільки крові на них? А люди йшли за ними... Невже нашим вождям (різних гатунків) хочеться такої слави? Невже людей не навчили революції, геноциди, голодомори, війни - НЕ ВЕСТИСЯ ЗА ПРОВОКАТОРАМИ? Жодна революція не покращила життя простих людей вже і негайно! Краще починають жити ті сакмі ВОЖДІ...
ось і 2013.04.10, 00:07
Ось за таке Сергія Чирву і хвалю,як є щось мудре реально,то не гріх і і порадіти,за людину мудру ДЯКУЮ!
газда 2013.04.10, 23:54
Та ні. Саме до вас і не дійшов зміст статті, добродію Чирво, і той, хто адабрямс. Розповідати про правила боротьби і вішати ярлики провокаторів - справа нелицарська. То справа, яка здавна любилась і добре вдавалась самим провокаторам та пічним вгоруплюям, які в очі не бачили не те що револьвера, а навіть і порядної сніжки. Тому - не вам обговорювати Корчинського, який не є моїм кумиром у політиці, але, принаймні, чоловіком є безсумнівно.
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

350
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3638
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1341
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1239
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2466
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3876

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

267

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1109

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

947

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

893
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

194
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10568
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

206
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

518
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5583
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1299
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

688
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

515 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

941
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

822
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

876