Скульптури доісторичних тварин, вогняне шоу та встановлення рекорду України: у Старуні пройде масштабний фестиваль «ТаПіаріАрт-раут»

Ще на початку липня Уряд затвердив переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження», які реалізуються у 2019 році.

Проект «Малі міста – великі враження» – конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад. На впровадження таких ініціатив у 2019 році Уряд виділив 50 млн грн. 

Цього року у конкурсі перемогли 74 проекти (ознайомитися з переліком проектів-переможців можна за посиланням). 

Читайте також: Старуня – світовий феномен археології, який може стати унікальним центром туризму (фото)

Серед переможців опинилося і прикарпатське село Старуня, Богородчанського району з культурно-екологічним проектом «ТаПіарітіАРТ-раут» на реалізацію якого виділили 4,5 мільйони гривень.

За словами ініціатора проекту, сільського голови Старуні Івана Мосюка вже у жовтні організатори фестивалю перенесуть людей у прадавні часи.

«Це справді велика перемога, адже інші проекти отримали на свою реалізацію 300-500 тисяч, а нам вдалося здобути таку колосальну суму. Що ж до фестивалю, то його ідея та зміст містять набір культурних  заходів, які розкривають історичну та культурну спадщину села Старуня. Фестиваль «ТаПіарітіАРТ-раут» - культурний захід для мистецької еліти, туристів та місцевих мешканців. На фестивалі буде відкриття Парку Льодовикового періоду, який представлять у вигляді театралізованої вистави. Будуть встановлені чотири великих (мамонт, носоріг, олень та тигр) і декілька малих топіарі-скульптур та одна стоянка людей Льодовикового періоду. Запланований виступ українських фольк-рок груп, стилізовані танцювальні номери та мастер-класи. Наразі маємо наміри провести фестиваль у перших числах жовтня», - розповідає Іван Мосюк.

Родзинками фестивалю стануть три події: вогняне шоу, ЗD шоу доповненої реальності та встановлення рекорду України – 100 барабанщиків, які виконають одночасний номер.

У Старуні є єдиний в Україні діючий грязьовий вулкан, територію якого огородять, освятять та підготують для відвідувачів. Створяться оглядову зону нафтового та озокеритового озер.

Для проведення цьогорічного фестивалю відведена земельна ділянка у вісім гектарів. У майбутньому планують проводити його кожного року.

Варто нагадати, що Старуня є унікальним місцем у світі, адже саме тут знайшли забальзамовані природним способом цілі туші мамонта та волохатого носорога, які датуються 46-10 тисяч років до нашої ери.

Про «Феномен Старуні» та Парк Льодовикового періоду читайте за ПОСИЛАННЯМ.


05.08.2019 10922
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2850
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20992
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1934
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1318 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2339
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4012

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

647

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2111

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

793

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1384
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

89
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

442
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

978
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

95
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

722
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

717
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

662
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8157
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

739 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

855
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2135 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

798