Скільки священників з Івано-Франківщини отримали бронь від мобілізації

На Івано-Франківщині налічується понад сім сотень релігійних організацій, які належать до "критично важливих" та мають можливість бронювати своїх священнослужителів від мобілізації.

За місяць з моменту затвердження переліку таких церков, станом на 8 липня 2025 року, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті забронювала 111 представників духовенства регіону. Це — керівники релігійних організацій, — про це повідомили у ДЕСС у відповіді на інформаційний запит Суспільного, пише Фіртка.

Хто отримав право на бронювання священнослужителів

742 релігійні організації Івано-Франківської області визнані критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Найбільша кількість з них (орієнтовно 52%) — це храми Української греко-католицької церкви. Приблизно 36,5% "критично важливих" релігійних організацій Івано-Франківщини складають храми Православної церкви України. Також у переліку є релігійні громади Євангельської віри, Римо-католицької церкви в Україні, іудейського віросповідання, "Свідки Єгови" тощо.

Релігійні громади Івано-Франківщини, визнані "критично важливими", становлять 9,6% від організацій з таким статусом в Україні. Повний перелік оприлюднили 6 червня 2025 року на сайті Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

До переліку релігійних організацій з таким статусом входять ті юридичні особи, які відповідають критеріям ДЕСС:

  • церковна громада має ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
  • організація зареєстрована не пізніше 26 грудня 2024 року;
  • церква не включена до переліку храмів, афілійованих з іноземною релігійною організацією, діяльність якої заборонена в Україні;
  • місцеперебування юридичної особи (релігійної організації) не на тимчасово окупованій Росією території країни;
  • статут релігійної організації не втратив чинність у частині, якою визначається повна офіційна назва релігійної організації;
  • церковна громада внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
  • релігійна організація подала звіт про використання доходів неприбуткової організації за попередній звітний податковий період.

У відповіді на запит Суспільного у ДЕСС також повідомили, що 516 релігійних організацій Івано-Франківської не визнані "критично важливими" через невідповідність цим критеріям. Їхні військовозобов'язані священнослужителі та працівники не мають права на бронювання від мобілізації.

Чи всі священнослужителі мають право на бронювання від мобілізації

Аби отримати бронювання від мобілізації, військовозобов'язані священнослужителі мають відповідати таким вимогам:

  • мають статус священнослужителя та працюють у релігійній організації, визнаній "критично важливою";
  • проводять богослужіння, релігійні обряди, церемонії, проповіді;
  • перебувають на військовому обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки;
  • уточнили дані в ТЦК та СП;
  • не перебувають у розшуку.

Як подати заявку на бронювання священнослужителя

Заявку на бронювання священнослужителя "критично важливої" релігійної громади потрібно подавати ДЕСС через застосунок "Дія". Для цього потрібно надати:

  • підтвердження працевлаштування священнослужителів;
  • підтвердження статусу священнослужителя;
  • штатний розпис релігійної організації (кількість священнослужителів).

Релігійні організації мають самостійно заповнити інформацію щодо персональних даних кандидатів на бронювання, зокрема паспортні дані та ідентифікаційний код за встановленою Мінцифри формою.

Що цьому передувало

Кабінет міністрів України дозволив бронювати священників після нових змін у порядку бронювання військовозобов'язаних під час мобілізації та воєнного стану. Про це йдеться в урядовій постанові №1498 від 26 грудня 2024 року.

Згідно з документом, забронювати можна священнослужителів з переліку посад, затвердженого Державною службою з етнополітики та свободи совісті. Водночас на них не розповсюджуватиметься вимога щодо заробітної плати 20 тисяч. Їх також оминула норма, яка передбачає, що кількість військовозобов'язаних на "критично важливому" підприємстві чи установі повинна становити не більше, ніж 50% загальної кількості працівників мобілізаційного віку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну 

Як проводять мобілізацію на Івано-Франківщині: що треба знати про повістки, ВЛК, штрафи

Мобілізація на Прикарпатті у 2025 році: нові правила призову, повістки поштою та розшук порушників обліку


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3223
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21331
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2116
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2481

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

431

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

869

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2277
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

290
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1114
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

273
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8351
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

444
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1273 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1004