ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ "Фіртки" Олександрові Шевченкові про його перші кроки в статусі депутата Верховної Ради

 

/data/blog/53994/f3ba507267b7387f4ac670e452d21485.jpg

 

На сесійному засіданні 17 червня 2014 року новообраний депутат ВР Олександр Шевченко прийняв присягу та став повноправним депутатом.

 

Кореспондент «Фіртки» звернувся до О.Шевченка з проханням прокоментувати своє бачення поточної ситуації в державі та перших кроків в новому статуся.

 

Пане Олександре, ви щойно приняли присягу народного депутата України. Якими будуть ваші перші кроки в статусі депутата Верховної Ради?

Віддаючи належне цій Верховній Раді за роботу в непростих умовах, та розуміючи що більшість депутатів підтримують контакти з виборцями, все ж хотів би сказати наступне.

За півтора місяці передвиборчої компанії я щодня проводив до десятка зустрічей з виборцями, з колективами, громадами, відповідав на запитання людей в прямих ефірах…

Одна з головних вимог, яка звучала з уст громадян є – люстрація та повне перезавантаження всіх гілок влади.

Тому, перше, що я хотів би зробити щойно прийнявши присягу народного депутата, - закликати Верховну Раду прийняти політично-правове рішення щодо розпуску рад всіх рівнів (від Верховної до місцевих рад) та призначення нових виборів вже в жовтні поточного року.

Адже на даний момент необхідна нова кров, нові погляди, нові дії. Саме цей парламент несе частку відповідальності за ту ситуацію в країні, яка привела до кризи, до корупції в державних масштабах, до казнокрадства, до ігнорування думки громади щодо розвитку України, що і привело до Майдану.

А поки Верховна Рада є чинною – закликаю невідкладно прийняти пакет законів про реальну люстрацію негідних чиновників, перевертнів в погонах, продажних суддів.

Заміна кадрів у владі на нове покоління політиків – є вимогою часу та критично важлива для подальшого розвитку України…

 

Чи можете окреслити своє бачення загальнодержавної політики в поточних умовах?

Щодо формування державного курсу, то вступ до ЄС - це основне. Важливим є налагодження реальних форматів співробітництва з НАТО. Безпека країни є критично важливим питанням і допомога нам не завадить.

Також працюватиму по питаннях спрощення візового режиму, по питаннях соціальної політики, спрощення податків та скорочення бюрократії, а також у напрямку введення відкритого електронного самоврядування, аби замість чиновників працювали комп'ютери, які неможливо обдурити чи підкупити, а всі процеси і процедури по прийняттю рішень можна було б контролювати з кожного смартфону, сидячи у кафе, або вдома. 

Питання безпеки, обороноздатності, переоснащення армії, адресна підтримка військових підрозділів – безперечно, також в пріоритеті.

 

Чи плануєте ввійти в якісь депутатські фркції чи інші депутатські утворення?

Щодо приєднання до когось, то наразі рішення про це немає. Я готовий працювати з тими політичними силами, які працюють для України і голосуватиму не в унісон з якоюсь групою чи фракцією, а за те, щоб Україна стала сильною, процвітаючою країною. Думаю, що в новій ВР буде цінуватись не партійне стадне кнопкодавство, а наявність у депутата власної думки і позиції.

 

Чи є вже кандидат на посаду керівника Буковелю, адже статус народного депутата не дозволяє суміщати ще й посаду директора ТК "Буковель"?

Туристичний комплекс "Буковель" працює, як якісний швейцарський годинник. Все налагоджено, стратегія та плани розвитку всім зрозумілі, програми відпрацьовані. Реалізується маса проектів соціального спрямування. Зокрема вже зараз працює соціальна програма по оздоровленню в таборі «Артек-Карпати» тисяч юних іванофранківців з малозабезпечених сімей, переможців шкільних олімпіад та інших категорій дітей. Працюють програми реабілітації військових…

Кожен напрямок має свого менеджера, то ж суттєвих змін на курорті не планується. Тому, в теперішньому стані, від персони формального керівника в «Буковеля» немає якоїсь критичної залежності в розвитку, роботі та якості послуг комплексу. До того ж я не пориваю зв’язку з Прикарпаттям, а залишаюсь саме народним депутатом, який не пориває зв’язків з громадою краю та несе відповідальність перед цією громадою.

 

Як плануєте підтримувати зв'язок з Івано-Франківськом та областю, як плануєте допомагати своєму округу та. Прикарпаттю загалом?

Безперечно я бачу себе лобістом краю в центральних органах влади. Необхідно на державному рівні вирішувати питання доріг та інфраструктури.

Необхідно працювати над покращенням інвестиційної привабливості як України загалом, так  і Івано-Франківщини зокрема. В цьому питанні я також маю багато напрацювань, які буду реалізовувати в статусі депутата.

 

Чи є у вас інформація про стан справ в місті, план дій?

Ми провели вже після виборів серйозне соціологічне дослідження щодо пріоритетів та вирішення першочергових проблем Івано-Франківська, як це бачать самі мешканці.

Людей турбують як інфраструктурні проблеми – стан доріг та між будинкових проїздів, транспорт, якість комунальних послуг, так і проблеми корупції в місцевих органах влади. Щодо кожного напрямку моєю командою будуть розроблені комплексні програми.

Вже зараз готую десяток депутатських звернень до міської та обласної влади. Наприклад в засобах масової інформації з’явилася інформація про те, що складений кошторис на ремонт вулиці Набережної в Івано-Франківську в сумі 57 мільйонів гривень. Треба проаналізувати – що саме планується зробити за ці кошти, але наші фахівці порахували, що для якісного сучасного ремонту вулиці достатньо приблизно 25 мільйонів гривень. З гарантією на роки і якістю як в Європі. На що саме треба більше 30 мільйонів понад реальні потреба – будемо розбиратися…

Друге питання, на яке хотів би отримати відповідь – чому в місті немає Генплану? Хоча здогадатися можна – відсутність Генплану дозволяє маніпулювати призначенням земельних ділянок та брати хабарі.

Питання паркування, доступу до дошкільних закладів, проблеми екології – ці та багато інших питань потребують комплексних рішень, на які зачекалися іванофранківці.


17.06.2014 940 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

417
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3982
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1367
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1263
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2502
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3904

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

295

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1135

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

970

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

914
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

216
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10591
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

241
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

545
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5609
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1340
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

711
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

534 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

963
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

836
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

895