ШІСТЬ ПИТАНЬ міському голові Івано-Франківська Віктору Анушкевичусу

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ міському голові Івано-Франківська, голові Івано-Франківської обласної федерації футболу Віктору Анушкевичусу

 

 

Чи можна розцінювати ваші заяви та вашу підтримку заяв міської ради, зокрема щодо 9 травня і червоних прапорів як опозицію до центральної влади і чи не боїтеся ви, що Віктор Янукович відірве вам голову, як це обіцяв зробити з опозиціними мерами?

 
Я на цю тему вже висловлювався і ще раз кажу, що дійсно під червоним прапором відбулась перемога у ІІ Світовій війні, але під цим же червоним прапором нищили українців, нищили наших патріотів, вивозили сім’ї. Тому рішення, яке було прийняте міською радою щодо заборони використання червоних прапорів я вважаю цілком правильним. І не питання в тому, що тобі хтось голову відірве. Питання в тому, що ти повинен мати власну позицію. Я завжди 9 травня, і так було заведено в сім’ї, приходив на могили і вклонявся. Тому, що мій дід загинув на війні, моя баба залишилася з малими дітьми, дядько попав в полон при обороні Севастополя і 3 роки відбув в Бухенвальді. І не залежно від того чи це подобається комусь, чи не подобається, я приходив і булу приходити 9 травня і вклонятися солдату, саме солдату. Але не ветерану НКВД який під червоним прапором нищив українські родини. Тому от така позиція, вона є незмінною і такою буде.

 

 

А якщо брати до уваги заяви міської ради, які засуджують дії Уряду, Президента чи Верховної ради і вашу підтримку цих заяв?

Справа в тому, що там де я підписуюся, те що я говорю – я свідомий цього. Власне кожна людина в демократичні країні має право на власну позицію. Я також дотримуюся такої позиції і буду висловлювати її, незалежно від того, чи там хтось буде погрожувати, чи не буде погрожувати. Це абсолютно не правильно. Людина має право мати свою позицію незалежно від політичного клімату в державі.

 


Що на вашу думку важливіше для Івано-Франківська: гучні святкові заходи, конкурси краси і муніципальні хорові колективи чи рівні дороги, чисте місто і бездоганне функціонування «комуналки»?

 
Все має бути важливим. Тому, що безумовно я розумію, що стан архітектури, зокрема доріг, дійсно викликає нарікання і потребує найпершої реакції, вирішення. Але це не означає, що на всі інші речі треба закривати очі і нехтувати. Тому, що коли відбувається День міста, Великдень чи якісь інші свята – це не означає що ми повинні не святкувати тому що ми маємо певні проблеми. Все має бути врівноважено і збалансовано. Тому я вважаю, що безумовно наше місто, і це відзначають наші гості, які були на святкуванні дня міста, дуже чисте. Але те, що є проблем доріг і є ряд інших проблем – це дійсно так, але це не означає що ми не повинні святкувати День міста чи інші свята.

 


Оцініть за 5-бальною системою результативність вашої роботи із новим складом міської ради. Чим, на вашу думку, були викликані наміри депутатського корпусу висловити вам недовіру і чи не боїтеся ви повторення таких подій в майбутньому?

 
Ні, я не боюся повторення таких подій в майбутньому, бо я знаю що я роблю. Знаєте, мені дуже сподобалося 2 червня звернення Любомира Гузара до нації, це було в день Вознесіння Христового. Він сказав дуже фантастичну і правильну річ, що свій час прийде і наша пора для того, щоб знестися і кожен з нас має думати про це вже сьогодні, на цій землі. І якщо говорити про недовіру, чи бояся я недовіри – то я не боюся недовіри, бо треба боятися самого себе. Свої вчинки і свою роботу потрібно самому аналізувати. Тому те, що відбувалося в міській раді – більше політичне питання. А якщо говорити про те, що сьогодні відбувається, то я вважаю, що є якась конструктивна робота і якщо оцінити по 5-ти бальній системі, то вона вже вийшла на тверду 4.

 


Ви, як головний «футболіст» області, адже вас повторно обрано головою Івано-Франківсьої обласної федерації футболу, які бачите шляхи виходу місцевого футболу з кризи? Складається враження, що «Скорзонері», яка виявила бажання спонсорувати ФК «Прикарпаття», цікавить більше земельна ділянка поруч з стадіоном, ніж функціонування клубу.


Найперше я вважаю, що, і ми це робимо на рівні міста і області, - це розвиток дитячого футболу. Бо коли буде розвинений дитячий футбол, тоді і буде позитивні наслідки. Що стосується «Скорзонери», то хотів би зазначити, що рішення сесії Івано-Фрагківської міської ради було чітко прописане, прописані всі вимоги. Я думаю, що якщо товариство «Скорзонера» не буде виконувати ці умови, а мається на увазі добудування стадіону, утримання команди – то це буде порушення умов угоди і рішення сесії. Якщо вимоги не будуть виконуватися, просто-напросто збереться сесія міської ради і відмінить всі рішення, які дали можливість «Скорзонері» реалізувати земельну угоду.

 


Багато є розмов, що ремонтні організації отримують шалені «відкати» з ремонту доріг. Зокрема, це відбувається через порушення правил ремонту чи залатування дир. Чи відомі вам факти подібного «відкату» і чи вони мають місце в Івано-Франківську?

 
Якби мені були відомі такі факти, вони були б відомі і Вам, і, в першу чергу, правоохоронним органам. Думаю, що розмов у нашому місті на будь-яку тему є дуже багато. Але що стосується цього питання, то воно носить кримінальний характер. Безумовно якщо ти знаєш, що скоєно десь якийсь злочин, то ти не маєш права мовчати, бо у такому випадку ти є співучасником цього злочину. Тому розмови є, але ж мають люди про щось говорити.

Якби мені були відомі такі факти, що десь там хтось робить неправильні речі, відкати чи просить хабарів, я би в першу чергу повідомив правоохоронні органи.

 


Після місцевих виборів ви звільнили з посади керівника «Теплокомуненерго» Ігоря Прокопіва, який змагався з вами за крісло міського голови. Тоді він заявляв, що ви це зробили через його опозиційність і критику у ваш бік. Недавно ви його призначили новим керівником «Водоекотехпрому». Чому, насправді, ви звільнили Прокопіва з посади керівника ТКЕ? І чи означає його призначення на посаду керівника водоканалу те, що опозиційність і критика Прокопіва закінчилась?

 

Тут більше запитань до самого Прокопіва, ніж до мене. Тому, власне, я думаю що вам варто звернутися до нього і задати аналогічне питання.

Що стосується звільнення Прокопіва з посади голови «Теплокомуненерго», то в мене дійсно відбулася серйозна розмова з ним, він прийшов написав заяву. Це було звільнення не за якусь опозиційність, це було звільнення за власним бажанням. Я казав, що в мене як в міського голови до його роботи на посаді керівника ТКЕ питань немає. В мене не було зауважень чи підстав його звільняти, однак він звільнився за власним бажанням.

Що стосується призначення на посаду керівника «Водоекотехпрому», то я думаю, що всі в курсі які там баталії відбувалися навколо керівництва цього підприємства. Я вважаю, що Ігор Прокопів досить ефективний менеджер. Коли навколо «Водоекотехпрому» почалися оці баталії я запросив його до себе в кабінет і спитався, чи не має в нього бажання все таки працювати в комуналці міста на такій посаді. Це бажання було ним виявлено. І я вважаю, що політика є політикою, економіка є економікою, комуналка є комуналкою. Прокопів – ефективний менеджер, і я вважаю, що мої дії були абсолютно правильні. Тому я призначив його на цю посаду, на якій він зараз працює.


Коментарі (1)

Да уж 2011.06.10, 17:53
навчився говорити, як ригіонали. Молодець -МЕРло...
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2542
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1200
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1124
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2305
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3745
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2743 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

982

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

837

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

786

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10467
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1322
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

359
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5466
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1176
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2971
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

560
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

412 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

851
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

739
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

791