Східноукраїнський рок-гурт «Naoka» готує для франківців тест на однодумність (фото+відео)

 

 

Філософський підхід до текстів та музики, цікава ритм секція і нестандартні тематики виділяють на загальному тлі сучасної музики відомий молодіжний дніпропетровський рок-гурт «Naoka».

 

Про себе виконавці говорить скромно: все можна почути у їхніх піснях, що переповнені емоціями, які не завжди можливо виразити словами.

 

«Наша музика має на меті не розвеселити, не заспокоїти, не пригнітити, а розбудити слухачів. Жодні промови, листівки та телебачення так не в’їдаються в мозок як пісні. Пусти тихесенько по радіо трек й людина наспівує собі під ніс пісеньку… А якщо вона про мир та свободу, про справедливість і волю, про любов до себе та до людей. Може варто спробувати, який буде ефект » - розповідає організатор гурту Катерина Полохіна.

 

 

Заснований гурт у 2012 році. З того часу склад колективу дещо змінився, але концепція залишається незмінною – не банальна «попса», а музика із сенсом.

 

Катерина пригадує, що створення групи було великим ризиком, адже відчували себе білими воронами у сучасному музичному світі.

 

«Naoka потребує не тільки віддачі професійної, але й повного розуміння суті нашого меседжу, що ми передаємо в кожній пісні. Ще два роки тому ми були білими воронами. На фоні мільйона пісень про «нещасну любоФ» Naokaзаспівала про тероризм, ДТП, вплив ЗМІ, материнство, самогубства та безпритульних дітей. Тільки уявіть! Приходить парочка попити пива у клуб…. А тут на проекторі досить шокове відео й серйозні тексти. Ми ризикували, сильно ризикували, хочу в нас не було вибору. Просто Naoka пише про те, що реально важливе для нас. Звісно в нас не мало пісень й про славнозвісну любоФ, але… завжди у контексті життя, що палає навколо нас. Nаоka, навіть, називали соціальним проектом. Але - це просто творчість «про життя» , - розповідають музиканти.

 

Але таки спрацювало - Україна прокинулась і в результаті останніх подій переживає те ж піднесення національно-патріотичного самовизначення та усвідомдення себе як частини великої нації з прадавнім корінням, що ми переживали в кінці 80-х - на початку 90-х.

 

«Напевно найбільший культурний шок пережив схід. Я часто чую від земляків, що захід України вже давно досяг самовизначення й «Слава Україні!» - це не нове. Але повірте, для моєї рідної Дніпропетровщини – «Героям Слава!» - це одкровення! Ні це не модна тенденція, а ми справді переживаємо переламній період, коли кожен зрозумів, що просто жити на території – це не правильно, що треба мати щось більше: історію, культуру, знати мову, й не одну. Напевно, це не тільки революція Української гідності – це революція самовизначення», - переконана Катерина.

 

Під час Подій Революції Гідності гурт вирішив, що потрібно робити ще якісніший український контент, бо пропаганда ворогів може наробити лиха. Пісні гурту набирають нового змістового наповнення. Було записано «Большего не надо», яка швидко набрала популярності, відзнято кліп і записано студійну версію.

 

 

Далі у світ вийшла запланована «День тишины» - це пісня про Бостонський теракт, але слова «Там среди весны снова война» повністю змінили її наповнення, бо почалося протистояння на сході України.

 

«Не дивна поява пісні про наше море… наші гори, наш Крим «Море. Под прицелом». У Миколаєві ця пісні зірвала публіку! Не секрет, що багато військових Кримчан змушені були переїхати до Миколаєва», - діляться враженнями від концерту музиканти і кажуть, що від тепер їх починають боятися в Росії.

 

Інакше просто не можливо пояснити відмінений концертний тур на Уралі (сольні концерти у 5-ти найбільших містах).

 

«ФСБ тут як тут. Мені було просто смішно. Такий невеличкий гурт, що не несе жодної агресії, що співає про самовизначення кожної людини, та право кожного обирати свій шлях, визвав інтерес у «сірих». Тим паче ми презентували ліричну програму про кохання й таке інше… Дикість. Організатори написали «Катя, напевно, й тобі особисто зараз не треба їхати в РФ». Просто сумно читати листи, від людей, що чекали на Naoka, що вже знають наші пісні на пам'ять, розділяють погляди вільних людей. Хочеться вірити, що там не всі люди з промитими мізками», - розповідає Катерина.

 

Особливістю рок-музикантів є те, що вони співають російською мовою. Однак, собі ставлять це у плюс. Кажуть, що можливо хоч у такий спосіб агресор почує від них те, що хочуть донести: «Ми не вбачаємо проблему у мові, але чомусь Naokaзначно менше слухають на західній Україні… Не думаємо, що це саме через російську мову, сподіваюсь просто не настав час. Жартуємо, що співаємо російською, щоб агресору було теж зрозуміло зміст. Може й вони прокинуться, там в своєму «русском мире». Й буде не «русский мир», а просто МИР».

 

 

На разі гурт працює над новими піснями «Матрицей Войн» та після вже готового альбому «Погружения» планує випустити сингл, що має підняти дух наших героїв «фАТОн». А ще готує тур містами західної України і дуже переживає як сприйме західноукраїнська публіка.

 

«Що ж будемо єднатися, в купі легше горе та яскравіша радість. Це турне – тест на однодумність. Від Чопа до Червоної Зірки, а там може й кримчани підтягнуться, бо галька біля чорного моря пахне Україною, а це жодний самодур не зможе змінити», - говорить Катерина.

 

Вже незабаром із молодою командою матимуть змогу познайомитися й іванофранківці, адже у березні запланований перший концерт гурту в столиці Прикарпаття.

 

 

 

 

 

Фото: Фейсбук

Відео: YouTube


10.02.2015 441 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16184
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1538
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1109
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2138
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3678
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1393

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1801

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

574

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1198

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1361
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

673
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24308
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

555
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

523
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

668
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1562
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

724
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7460
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

674
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1750 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

660
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

566