Що їдять на ланч у різних країнах світу

Обідня перерва може багато розповісти про корпоративну культуру країни, вважає оглядачка BBC Capital, яка розпитала людей різних національностей про те, як виглядає їхній звичайний робочий ланч.

Мумбаї, Індія

Обідня перерва в Мумбаї останнім часом скоротилася, розповідає Мукул Парех, який має на ланч приблизно півгодини і їсть зазвичай за своїм робочим столом.

Пан Парех працює офіс-менеджером в бухгалтерській фірмі. Він пояснює брак часу на обід заторами на дорогах, які змушують мешканців Мумбая заощаджувати на обідній перерві та їсти швидко.

Парех зазвичай бере їжу з дому, але в Мумбаї є також чудова альтернатива - доставка гарячих обідів з ресторанів або домашньої кухні розношувачами їжі, яких називають dabbawalas.

Вони користуються унікальною системою кодів, яка дозволяє відстежувати сотні тисяч замовлень із неймовірною точністю - помилки зазвичай складають менше трьох з половиною на мільйон замовлень.

"У багатьох родинах доставка обідів є багаторічним сімейним бізнесом, секрет її ефективності не розголошується і передається від батька сину", - пояснює 63-річний Парех.

Мбале, Уганда

 

Ще одна країна, де обідають швидко, - це Уганда, розповідає Сара Гімоно, яка працює менеджеркою в некомерційній організації у місті Мбале.

Хоча часу на ланч зазвичай дуже мало, пропускати його тут не прийнято.

"Обіду в Уганді надають більше значення, ніж вечері, оскільки людям потрібно відпочити від роботи", - каже 27-річна жінка, яка виходить на ланч до сусіднього ресторану.

"Корпоративна культура в Уганді є досить різноманітною. В одних компаніях заведено обідати в офісі, в інших - всі разом ідуть до найближчого ресторану", - додає вона.

Пані Гімоно часто працює за межами офісу.

На щастя, вулична їжа в Мбале є недорогою та смачною, як-от цей рол - згорнутий лаваш з начинкою із яєць та смаженої цибулі з томатами, який можна з'їсти прямо на ходу.

Нью-Йорк, США

 

40-річна Ванесса Монурі, яка заробляє собі на життя вигулом собак, каже, що в Нью-Йорку можна всю обідню перерву простояти в черзі за сандвічем.

Тому вона зазвичай перекушує енергетичним батончиком та іншими сухими закусками, які бере з дому.

"Мені простіше добре поснідати вдома, а потім протягом дня щось потроху перехоплювати".

Їсти часто і помалу - здоровіше, ніж наїдатися тричі на день, до того ж після великої порції їжі часто хочеться спати, каже дівчина.

"Їсти швидко - зручно, але не варто захоплюватися фаст-фудом, бо він - шкідливий", - додає вона.

Американці в середньому витрачають менше часу на ланч, ніж мешканці інших країн.

У 2016 році міжнародна корпорація Edenred опитала співробітників своїх філій у 14 країнах світу і з'ясувала, що працівники американського офісу в середньому витрачали на ланч від 15 до 30 хвилин, тоді як, приміром, французи - понад 45 хвилин.

Макаті, Філіппіни

 

Десь років п'ять тому в Макаті набули популярності закусочні на колесах - jollijeeps. Їх відкрила міська влада з метою врегулювати вуличну торгівлю, пояснює Фейт Рагаас, менеджерка інвестиційної компанії.

Її улюблене кафе цієї мережі розташоване лише в трьох хвилинах ходи від офісу.

"Останнім часом деякі закусочні почали пропонувати здорові страви замість традиційної жирної їжі в пластикових коробках, яку продають вуличні торговці", - пояснює жінка.

Це дає можливість з'їсти здоровий домашній обід, не відвідуючи дорогих ресторанів чи кафе.

Оскільки філіппінці надають велике значення повноцінному харчуванню тричі на день, обідня перерва захищена трудовим законодавством, пояснює пані Рагаас.

Протягом восьмигодинного робочого дня кожен філіппінець має право на одну годину перерви на обід.

Париж, Франція

 

Відомий факт, що обід у Франції, навіть під час робочого дня, - це святе. 43% респондентів в опитуванні компанії Edenred зазначили, що витрачають на обід не менше 45 хвилин, а 72% - обідають у ресторані принаймні раз на тиждень.

Дизайнер і художник Франсуа Пеллан із Парижа зазвичай купує їжу в найближчому супермаркеті та їсть разом із колегами на кухні в офісі.

Але хоча б раз на тиждень вони вирушають до ресторану в Булонському лісі. Під час обідньої перерви колеги багато розмовляють, обмінюються думками та творчими ідеями.

"У Франції обід - це важлива соціальна подія", - пояснює 35-річний чоловік.

Обідня перерва у французів, які 2014 року випили 11,3% всього спожитого у світі вина, має ще один приємний бонус.

"По п'ятницях, коли обстановка в офісі більш розслаблена, під час обіду з колегами ми випиваємо трохи вина чи пива", - каже Франсуа Пеллан.

Каїр, Єгипет

 

"Я - за здорове харчування і не їм фаст-фуду. Тому я або готую собі обід вдома, або купую щось на виніс у ресторані поруч", - каже 31-річна Тамара Кассабіан, яка працює менеджеркою в одному з найбільших торговельних центрів Каїра Citystars Heliopolis.

Пані Кассабіан розповідає, що з'їдає поживний сніданок досить пізно, і тому обід відкладається на третю-четверту годину дня, а вечеря може бути о 21-ий годині чи навіть пізніше.

"Багато компаній мають обідні перерви з першої до другої години дня, але багато хто використовує половину цього часу, щоби випити кави та з'їсти другу частину сніданку, а потім пізніше вдень бере ще півгодини на обід", - говорить вона.

Жінка розповідає, що останнім часом працівники почали замовляти їжу в мережах харчування типу Yumamia, яка рекламує себе, як "доставка здорової їжі в офіси".

Сан-Паулу, Бразилія


Директорка з комунікацій в інформаційному агентстві в Сан-Паулу Еліза Рінальді готує собі обід прямо в офісі з інгредієнтів, які приносить з дому.

Її партнерка по бізнесу Наташа робить так само, "це дозволяє заощаджувати гроші і правильно харчуватися", - каже 34-річна жінка.

Пані Рінальді, однак, додає, що така практика в Сан-Паулу - радше виняток, оскільки обід тут вважають головним прийомом їжі протягом дня.

"У соціальному пакеті багатьох компаній передбачені квитки на обід, тому люди виходять поїсти в кафе чи ресторані".

"У Сан-Паулу зазвичай працюють з дев'ятої ранку до сьомої вечора, тому година на обід та можливість відпочити за межами офісу є цілком виправданими", - додає вона.

Хоча бразильці намагаються подолати звичку затримуватися на роботі понаднормово, в корпоративній культурі все ще панує ідея, що той, хто не залишається в офісі допізна, працює недостатньо старанно.

 

bbc.com


15.01.2018 3750 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11917 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1403
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

748
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5887
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1616
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1468

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

539

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1360

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1177

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1082
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

426
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

536
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1467
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

505
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

771
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5815
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12241
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

400
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

391
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

709 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1160