Сезон атракціонів у Франківську: чи готові «Чортове колесо», «Стела» і «Лавка»

Збігає останній місяць весни. Це означає, що незабаром у школах настануть літні канікули. Довгоочікуване літо – безумовно, час яскравих вражень, відпочинку, відпусток, ігор, розваг.

Зазвичай дорослі віддають перевагу відпочинку у міських парках, а діти – різноманітним атракціонам, які приваблюють змогою отримати  «дозу адреналіну» навіть від звичної гойдалки, пише Фіртка з посиланням на ЗК.

В Івано-франківському міському парку є найулюбленіший для містян «Парк атракціонів Лис Микита». Він приваблює як кількістю і різноманітністю атракціонів, так і лояльністю цін.

Тут є атракціони українського виробництва вежа вільного падіння «Стела», шалена гойдалка «Лавка», «Дюймовочка», колесо огляду та інші,  а також   імпортні, зокрема чеський атракціон «Корабель».

Зараз атракціони в робочому, технічно справному стані, розповідає приватний підприємець Олег Олексюк. За його словами, сезонна робота атракціонів розпочинається 25 травня, символічно від дня останнього дзвоника, і триватиме до 31 серпня, коли кількість відвідувачів найбільша.

Після цього періоду атракціони працюють у міру відвідування і необхідності, періодично у святкові дні. Час від часу парк поповнюється новими, цікавими атракціонами.

«Торік, в кінці сезону, ми завезли ще один атракціон «Скат». Звісно, він не новий, бо нові подібні атракціони нам, на жаль, не по кишені, але атракціон працює і в хорошому стані», – розповідає Олег Олексюк.

За його словами, цього року в другій половині літа парк поповниться новим атракціоном, який замовили у Південній Кореї. Яким саме – пан Олег поки що тримає у секреті. Найстарший атракціон у парку – колесо огляду. Воно теж у технічно справному стані, стверджує Олег Олексюк. Наймолодший –  невеличкий атракціон «Супутник», якому лише три роки. Для того, щоб атракціони були безпечними, є спеціальні правила експлуатації, що для суб’єктів господарювання є обов’язковими до виконання.

Відповідні перевірки проводить експертно-технічний центр. Крім того, у підприємства обов’язково має бути дозвіл на їх функціонування. Атракціон підвищеної небезпеки чи механізований дитячий не можна вважати придатним для використання без відповідного підтвердження.

«Всі атракціони працюють відповідні терміни. Щороку проходять обов’язкові експертизи. Зараз експерти здійснили чергову перевірку і вже підтвердили справність і безпеку атракціонів. Хоч  є  невеличкі зауваження, але під час перевірки на них одразу реагуємо. Якщо не будуть усунуті ті чи інші несправності, які визначила експертна група, то вона не надасть дозволу на експлуатацію атракціону», – пояснює підприємець.

Багато відвідувачів вважають деякі із атракціонів старими та турбуються за безпеку своїх дітей. За їхніми словами, охорона здоров’я та життя людини повинні бути на першому місці. Тому жодні виробничі показники не можуть бути виправданням, якщо щось трапляється з провини суб’єкта господарювання. Підприємці, які відповідають за технічний стан атракціонів, повинні дотримуватися правил облаштування і безпечної експлуатації атракціонної техніки. За безпеку атракціонів «Лис Микита» відповідає інженер з техбезпеки, експертно-технічний центр і безпосередньо Олег Олексюк як директор.

«Не всі дефекти ми маємо право усувати власноруч. Визначений експертизою перелік дефектів щодо міцності конструкцій зобов’язані усувати лише ті організації, які мають відповідні  ліцензії. Протягом багатьох років місто не надавало підтримки в утриманні й розвитку парку атракціонів, та теперішній міський голова зацікавився атракціонним містечком, пішов назустріч і дозволив мені встановити 4 нові атракціони. За що я дуже вдячний», – говорить Олег Олексюк.


25.05.2018 9295
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10098 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1280
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

660
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5765
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1569
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1427

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

503

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1314

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1147

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1045
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

393
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

477
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1414
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

465
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

734
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5778
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

494
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

351
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

680 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1123
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

977