Ростислав Валіхновський: Зараз той час, коли ми повинні стати найсильнішими у світі

 

/data/blog/128042/713d52565907fd46c61e5d998de5f14e.jpg

 

Заслужений лікар України, експерт найпопулярніших телевізійних проектів про здоров’я та красу, особистий лікар Президента України, відомий реконструктивний та пластичний хірург Ростислав Валіхновський завітав до Івано-Франківська.

 

Він запевняє, що повертається на рідне Прикарпаття не тільки у справах, а й щоб побачити дорогих людей і наповнитися енергетикою міста.

 

Ростиславе, зараз у нас за вікном вже весна, всі жінки намагаються якомога швидше повернутись до певних стандартів та форм. Скажіть, будь ласка, чи є певний універсальний стандарт краси, якого прагнуть досягнути всі дівчата?

Краса — це внутрішнє сяйво та гармонія. Жінка повинна світитись зсередини. Можна бути досконалою ззовні, але порожньою у духовному та емоційному сенсі. Звісно, є чимало стандартів краси, чимало «золотих січень», але найголовніше – «золота» душа.

 

Виходить, що ми все ж таки обираємо природність?

Звичайно! Але все ж таки, бувають випадки, коли втручання - просто необхідні. Моя спеціалізація – реконструктивна хірургія і створена для того, щоб повертати людям любов до життя. Віру в себе. Лікар та хірург має, насамперед, лікувати душу, а потім братись за обличчя і за тіло.

 

На Вашу думку, які найважливіші аспекти для здоров’я людини?

Це безумовно духовне здоров'я, позитивне мислення, правильне харчування та гармонійна фізична культура.

 

/data/blog/128042/8702d5e6399f1eef92225268ecd06b10.jpg

 

Оскільки ми вже згадали тему харчування та здоров’я, з приходом весни особливо актуальним стає питання збереження сил організму та зміцнення імунітету.

Давайте розберемося, що таке імунітет та як його підвищити. Побачити чи доторкнутися до імунітету, як скажімо, до носа чи до руки, ми не можемо. Але він є! З імунітетом ми народжуємося, його називають вродженим. Ще частину імунітету ми отримуємо упродовж життя, після щеплень, або після того як перехворіли. Словом клітини імунітету розпізнають загрозу, змагаються з нею і утворює певний щит, який захищає нас і надалі. Якомога швидше позбувайтесь поганих звичок! Вживання алкоголю, наркотиків та куріння згубно впливають на ваш імунітет. Наприклад, імунна система змушена займатися видаленням тютюнових токсинів, замість того, щоб виконувати важливіші функції в організмі.

 

Як можна захистити себе та менше хворіти?

Найголовніше для імунної системи – це загартування та фізична активність. Загартовування водою надає більш сильний ефект у порівнянні із загартовуванням повітрям. Тому що, поєднуються охолодження, нагрівання, а також механічна дія на шкіру. Краще почати з розтирання тіла змоченим рушником, а потім переходити до обливання або контрастного душу.

Загартовуватися повітрям краще в лісовому масиві або парку. Влітку організм через легені і шкіру насичується особливими кисневими частками аероіонами, активними речовинами, які виділяються рослинами. Загартовування сонцем – одне з найкращих. Ультрафіолетові промені прекрасно покращують обмін речовин, підвищують тонус центральної нервової системи, згубно діють на хвороботворні мікроби, заряджають людину енергією, бадьорістю.

 

/data/blog/128042/e2b396d5ae336513792f01759a2a1df3.jpg

 

А що стосовно харчування, на які продукти варто звернути увагу українцям?

Саме від того що і як ви їсте, напряму залежить імунітет. У раціоні українців недостатньо овочів, а саме вони надзвичайно потрібні нашій імунній системі. Чомусь м’ясо, наскільки б дорого воно не коштувало, ми намагаємося купувати регулярно, але чому ж тоді така несправедливість, по відношенню до овочів і фруктів!? Нам потрібно усвідомити одну дуже важливу річ, в раціоні харчування людини щодня вкрай необхідні овочі та фрукти.

Солодощам потрібно сказати тверде «Ні!». 100 грам цукру який ми вживали протягом дня, може перешкодити білим кров’яним клітинам боротися з бактеріальною інфекцією впродовж п’яти годин. Тому зайва вага – це не найстрашніша проблема яку можуть вам забезпечити солодощі.

Намагайтесь пити якомога більше води впродовж дня. Організму вона життєво необхідна для своєчасного позбавлення від токсинів. А ось з кількістю необхідної рідини складніше – люди-то різні. Загально прийнято, що на добу людина повинна випивати не менше двох літрів, тому можна орієнтуватись на цей показник.

 

Чи є певні новітні методи, за допомогою яких ми можемо легко забезпечити підтримку для свого імунітету?

Абсолютно точно не варто вживати імуномоделюючі препарати. По-перше, їх ефективність не доведена, а по-друге, самостійно приймати будь-які ліки ніколи не потрібно. Вони можуть лише зашкодити роботі імунітету. І навіть при застудах, не поспішайте лікуватися пігулками і збивати температуру. Дайте шанс імунній системі побороти вірус і захистити вас. Пам’ятайте, найголовніше для імунної системи – це загартовування і фізична активність!

 

«Дозволяється» хворіти 5-6 разів на рік? Чи це так?

Як не парадоксально, але хворіти – це нормально. При хорошому імунітеті можна хворіти 5-6 разів на рік! Але тут мова йде звісно ж про незначні захворювання: якщо нездужання швидко проходить і не приносить ускладнень. Якщо ж застуда закінчуються ускладненнями, часто повторюються, то тут варто бути на сторожі – це вже свідчить про порушення у функції імунітету.

Про зниження імунітету також свідчать постійна слабкість і підвищена стомлюваність, алергії, систематичне запалення лімфовузлів, або підвищена температура тіла, яка не минає тривалий час. Якщо ці симптоми ви спостерігаєте у себе не зволікайте і зверніться до свого лікаря.

 

/data/blog/128042/31b7541851121c82e1168352908c78e4.jpg

 

Івано-Франківськ став одним з небагатьох міст України, жителі якого змогли відвідати ваш відкритий семінар «100 років до 100 кроків». Звідки виникла ідея до створення цього соціального проекту?

Для українських чоловіків та жінок зараз той час, коли ми повинні стати найсильнішими у світі, тому що сьогодні ніде на земній кулі немає такої концентрації ворожнечі та зла, як в Україні. Для того, щоб вижити, ми повинні бути сильними, здоровими та стійкими до негараздів. Я хірург, котрий 20 років поспіль оперує українців і бачить здебільшого приклади хвороб у термінальних стадіях. Українці звертаються до лікарів, коли ситуацію вже не можна виправити.

Люди звикли роками жити зі страшними хворобами і не піклуються по їх діагностику та лікування. Дивлячись на таке ставлення українців до здоров’я, я не можу мовчати, тому вирішив створити семінар та закликати українців піклуватися про себе.

 

/data/blog/128042/084d881f3c35a62c4803e8979d6b782c.jpg

 

Наостанок хотіли б попросити Вас дати нашим читачам декілька порад для того як завжди виглядати молодо та гарно?

Головне для людини – зробити правильну архітектуру свого життя. Розставити пріоритети.

Що для тебе найважливіше: робота, родина, здоров’я і т.д. Тут не йдеться про те, що щось не таке важливе, як інше, а лише про те – як правильно організувати своє життя. Викиньте все негативне і всіх людей, які постійно на все жаліються. Виділяйте час, аби побути наодинці. Тільки чесно, не лукавити перед самим собою і не обманювати себе. Згладжуйте стрес свого повсякденного життя за формулою 365/24.

Чим краще ти використовуєш час, тим ти ефективніший: для себе, для родини, для батьків, для країни – ось в цьому мій секрет!


22.03.2017 2742 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2599
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1233
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1144
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2341
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3773
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2781 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1012

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

851

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

804

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

747
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

49
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10488
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

17
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

393
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5484
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1194
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

588
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

432 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

865
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

754
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

805