Рекорди прикарпатських стронгменів

П’ять років років тому реєстраційна служба Головного управління юстиції в області зареєструвала обласний осередок федерації стронрмену, а його головою став наш земляк Назарій Павлів, який тоді ще активно брав участь у змаганнях «Богатирські ігри».

 

— Пане Назарію, з чого усе починалося?

— Все починалося з нашого земляка, мого колеги, а тепер почесного президента Всеукраїнської федерації стронрмену Василя Вірастюка. Саме завдяки його перемогам у змаганнях «Богатирських ігор», які в 2000-х роках досить часто транслювало телебачення, багато хто з українських хлопців, беручи приклад з Василя Вірастюка, теж хотів стати сильним і змогти легко підіймати вантажі чи тягнути автомобіль. 

Відтоді богатирський спорт в Україні почав набувати популярності. Вірастюк і старші богатирі розуміли, що рано чи пізно на зміну їхньому поколінню прийдуть молоді хлопці. Для пришвидшення цього процесу у 2010 році було зорганізовано телепроект «Народний богатир», що знімав і транслював телеканал «Тоніс». Задум полягав у тому, щоб серед охочих з усієї України відібрати найкращих і найперспективніших атлетів. Я теж тоді взяв участь у відборі. Він проходив у м. ірпіні на Київщині, а фінальна частина змагань — у нашій області, в Калуші та Івано-Франківську. Я став фіналістом і бронзовим призером (в команді) у першому українському спорт-шоу «Народний богатир». На той час велика кількість учасників на змаганнях представляла майже всі області України. Тоді і було вирішено створити обласні осередки федерації. Я погодився на пропозицію очолити Івано-Франківську обласну федерацію стронрмену.

 

— Що вдалося за п’ять років діяльності?

— Перш за все кількість членів обласної федерації зростала з кожним роком. У багатьох хлопців було бажання тренуватися, змагатися і досягати успіху. Тренуємося ми з хлопцями у манежі коледжу фізичного виховання безплатно, за що окремо вдячний директорові коледжу Любомирові Пасічняку. Весь мій богатирський інвентар теж там. За ці роки, з появою нових хлопців, які долучились до нашої обласної федерації, зросла потреба і в додатковому спортивному інвентарю. Його нам частково допомогла придбати влада Івано-Франківська на чолі з міським головою Русланом Марцінківим.

За ці п’ять років є досягнення і в спортивних результатах. Особисто мені вдалося встановити декілька силових рекордів, а двоє інших місцевих атлетів були призерами чемпіонату України зі стронрмену у своїх вагових категоріях: у 2014 році Василь Неміш — 3-тє місце (до 95 кг), у 2015-му Юрій Хімчак — 1-ше місце (до  95 кг). Досить високі результати сьогодні показує і Роман Шмигельський. До речі, 2016 року він з Василем Немішем стали бронзовими призерами в командному чемпіонаті України зі стронрмену. Гідну конкуренцію складає хлопцям наш колега Володимир Пиндус, але, на жаль, через травму він вибув зі змагального процесу в цьому сезоні.

 

— Розкажіть про самі богатирські змагання.

— Традиційними стали богатирські турніри у центрі Івано-Франківська, які збирають повну площу чи майдан глядачів. Нас із богатирями на свята також запрошують в різні райони нашої області. З богатирськими турнірами побували в Галичі, Долині, Бурштині, на Рожнятівщині, Тлумаччині, Коломийщині та Богородчанщині.

Що стосується організаційних моментів, то це також досить вагома складова, щоб турнір відбувся. Як голова федерації, я завжди стараюся всі організаційні моменти взяти під свою відповідальність: залучення спонсорів, отримання дозволів на проведення спортивного заходу в центральній частині міста, доставка богатирського інвентарю, розкладання змагального майданчика, екіпірування богатирів, нагородна атрибутикаѕ Про все потрібно пам’ятати та зорганізувати так, щоб змагання пройшли на найвищому рівні. Крім того, під час спортивних дійств залучаємо глядачів — охочим пропонуємо випробувати свої сили. Обов’язково пам’ятаємо і про дітей, де для них також передбачено змагальний конкурс, ну і, звичайно, призи для усіх.

Наші турніри популярні, адже на них на запрошення залюбки приїжджають і богатирі з інших областей.

 

— Вас часто можна бачити як суддю на змаганнях богатирів. З чим це пов’язано?

— Це справді так. Після Революції гідності я погодився долучитися до команди нового керівника управління молоді і спорту облдержадміністрації з бажанням посприяти розвиткові спорту в нашій області. Оскільки робота на такій відповідальній посаді, як заступник начальника управління, забирала багато часу робочого і вихідного, то я відлучився від своїх інтенсивних спортивних тренувань. Також давня травма плеча дає про себе знати. Але оскільки я є суддею національної категорії зі стронрмену, то суджу і чемпіонати України, і богатирські турніри місцевого рівня.

 

— Також відомо, що ви частий гість у школах. Чи має це стосунок до федерації стронрмену?

— Мета моїх візитів у школи — популяризація спорту та здорового способу життя серед дітей. Я розповідаю учням, якими видами спорту займався, при цьому наголошую, що спорт різноманітний і багатогранний, і є дуже багато різних видів, які можна собі обрати. Головне — щоб було бажання займатися. Мова заходить і про шкідливість для організму тютюнопаління, алкоголізму та вживання наркотиків.

Візити до шкіл фінансово затратні. Я дітям демонструю різні силові елементи на речах одноразового використання (грілка, арматура, календар і т. п.), які потрібно купити. Також проводжу спортивно-змагальні конкурси серед хлопців та дівчат, де переможці отримують медалі, грамоти, призи, різну поліграфію, а школа — м’ячі. Буваю не лише в івано-франківських, а й у сільських школах нашої області...

Приємно, що є підтримка з міського бюджету. Щодо обласного бюджету, то не хочу нікого образити, але хотілось би кращої підтримки звідти, адже все це задля дітей, за якими наше майбутнє, а саме: здорова і сильна нація. 

 

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ, Галичина


29.12.2017 6051 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2595
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1232
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1143
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2339
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3772
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2779 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1011

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

848

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

802

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

746
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

21
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10485
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

392
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5482
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1193
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2992
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

586
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

431 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

863
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

753
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

804