Radio France Internationale (Франція): Як проходили місцеві вибори у Західній Україні

Україна досі не знає остаточних результатів місцевих виборів. До попередніх підрахунків українці ставляться неоднозначно. Хтось вважає усіх політиків брехунами, і тому голосування бойкотував, хтось усе-таки сподівається на президента Віктора Януковича і його політичну силу. У Західній Україні деякі представники угорської національної меншини вірять, що чинна влада їм сприятиме – пише Агнеш Бос у статті, яку опублікував інтернет-портал російської служби Radio France Internationale (RFI).

В Україні досі не оголошені остаточні результати виборів до місцевих органів влади, які пройшли 31 жовтня. Очікується, що результати оголосять лише 10 листопада, однак, на думку правозахисників, правляча партія українського президента Віктора Януковича виграла вибори майже у всіх муніципалітетах країни.

Незалежні спостерігачі та Сполучені Штати Америки вважають, що вибори були підтасовані і не відповідали стандартам відкритості й чесності. У Західній Україні, традиційно близькій до Західної Європи, виборці зі змішаними почуттями розповіли про минулі вибори і про проросійську політику правлячих еліт.

 

«Вони брехуни, вони зрадники народу за гроші»

25-річний студент Женя – не єдиний у місті Ужгороді, хто так думає про українських політиків. Він не хоче назвати своє прізвище через острах переслідувань, втім, як і багато інших опитаних жителів цього міста, що стратегічно розташоване на українському західному кордоні поблизу 4 країн Європейського Союзу.

Результати виборів до місцевих органів влади показали, що в Україні Партія Регіонів прокремлівського президента Віктора Януковича взяла владу майже у всіх селах і містах, і правляча еліта змогла вибудувати всеукраїнську вертикаль влади, яку контролює президент країни.

Навіть в Ужгороді, Закарпатському обласному центрі, традиційно орієнтованому на Захід, мером став ставленик промосковського президента Януковича. Жителі Ужгорода з населенням в близько 120 тисяч осіб висловлюють змішані почуття щодо минулих виборів мера, на яких переміг Віктор Погорєлов, який уже обіймав цю посаду близько 5 років тому і запам'ятався жителям міста своїм свавіллям, корумпованістю і поганим управлінням.

 

Порушення в ході виборів

Багато місцевих жителів розповіли «Французькому Міжнародному Радіо», що бойкотували вибори, оскільки втратили віру в чесність виборчого процесу. На це вказують і незалежні західні оглядачі, сказавши, що українські вибори мерів пройшли з підкупом голосів і підробкою результатів.

Місцева преса повідомляє, що виборці одного з міст Закарпатської області звернулися до прокуратури, оскільки один з кандидатів у мери, програвши вибори, зажадав повернути йому гроші, які він роздав виборцям перед виборами. Прокуратура відкрила кримінальну справу за фактом підкупу виборців.

Це були перші вибори під егідою Януковича, який прийшов до влади у лютому цього року, після того, як його перша спроба стати президентом за допомогою підробок, викликала Помаранчеву революцію у 2004 році, завдяки якій до влади прийшла прозахідна опозиція.

Сполучені Штати Америки розкритикували Україну за стандарти минулих виборів, сказавши, що вони дуже відрізнялися від виборів президента раніше цього року. Віце-президент США Джозеф Байден телефонував президенту Януковичу, коли з'явилися повідомлення, що він почав кампанію зі знищення вільної преси і репресії проти колишніх членів уряду. Тоді президент відхилив усі звинувачення і сказав, що йому треба більше влади, щоб зайнятися українським економічною кризою. Проте Юлія Левкулич, 30-річна мама двох маленьких синів, сумнівається у цьому: «На 130 гривень як може прожити мама? Дитина їсть каші, їй потрібно купити памперси. На місяць на дитину дають 130 гривень. Нереально просто, якщо 100 гривень коштує тільки упаковка памперсів, яка закінчується за півмісяця».

 

Янукович і угорська громада в Ужгороді

І все ж, хоч як це іронічно, але в Ужгороді є, як мінімум, один виборець: літня угорка, яка оптимістично ставиться до майбутнього з Януковичем, який веде Україну під російський вплив. 80-річна Габріелла, яка побоялася назвати своє прізвище, сказала угорською, що є членом місцевої угорської партії, яка представляє інтереси великої угорської етнічної меншини, і вважає, що Янукович захистить інтереси меншин у Закарпатті, які зараз зазнають утисків з боку українського населення.

«Я вважаю, що якщо проросійський Янукович захистить російську меншину тут у Закарпатті, то він захистить і нас, угорців, які також є меншиною та потребують захисту», – сказала 80-річна Габріела.

Наразі залишається незрозумілим, чи будуть зміни на краще у цій колишній радянській республіці, яка належить до найбідніших європейських країн разом із Молдовою.

Аналітики пророкують, що популярність Януковича і надалі буде падати, оскільки люди озлоблені на реформи і пов'язану з ними бідність, що зростає, наприклад, на підняття цін на газ для населення, скорочення кількості держслужбовців та інші кроки, яких вимагає від України Міжнародний Валютний Фонд.

Одним із суперечливих заходів є підняття пенсійного віку для жінок і чоловіків до 65 років, у країні, де чоловіки живуть, в середньому, 63 роки...

 

Агнеш Бос, Radio France Internationale (Франція)

ІноЗМІ


10.11.2010 3282 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

646
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3256
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21352
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2134
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1614 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2492

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

451

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

290

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

887

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2294
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

302
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

582
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1129
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

285
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

900
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

875
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

781
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8365
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

458
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1361 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2307 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1016