Рада ухвалила закон про бюджетну децентралізацію

 

 

Рада у другому читанні та в цілому ухвалила закон, що передбачає бюджетну децентралізацію.

За законопроект № 1557, автором якого виступив Кабмін, проголосував 231 народний депутат, повідомляє "Українську правда"

Згідно із пояснювальною запискою, законопроектом передбачено підвищення бюджетної та фінансової самостійності місцевих бюджетів.

Як зазначається у законопроекті, Рада має намір залишити у віданні місцевих бюджетів (міста обласного значення та районні бюджети) - 60% від податку на доходи фізосіб, а у веденні обласних бюджетів -15%.

"При цьому норма відрахувань до держбюджету податку на прибуток підприємств буде знижено з 100% до 90%, 10% податку від прибутку підприємств надійде до бюджету Києва", - йдеться у документі.

Крім того, Рада має намір збільшити відрахування до держбюджету з рентної плати за користування надрами (крім нафти і природного газу) з 50% до 75%.

Рада також має намір передати до місцевих бюджетів акцизний податок від реалізації через роздрібні мережі пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів, біодизеля і скрапленого газу, надходження від ліцензій на право експорту, імпорту та оптової торгівлі алкогольною та тютюновою продукцією і ряд інших зборів.

Також Рада має намір скоротити відрахування екологічного податку до держбюджету з 65% до 20%, а відрахування до місцевого бюджету збільшити з 35% до 80%, з яких 55% будуть направлятися в обласні бюджети, а 25% - до районних бюджетів і бюджетів міст обласного значення.

Крім того, документом пропонується ввести в числі трансфертів з держбюджету до місцевих бюджетів освітню субвенцію, медичну субвенцію, субвенцію на підготовку робітничих спеціальностей, субвенцію на проекти з ліквідації підприємств вугільної та торфодобувної промисловості і змісту водовідвідних комплексів на умовах спільного фінансування (50%) і виключити з переліку субвенцію на будівництво та ремонт вулиць і доріг комунального значення.

"У новому положенні законопроекту пропонується підтримати пропозицію щодо можливості прийняття Кабміном рішень за погодженням з верховним головнокомандувачем ЗСУ щодо використання бюджетних коштів на потреби оборони з доповненими словами "до початку роботи Ради", - сказав прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, виступаючи в парламенті перед прийняттям відповідної законодавчої ініціативи.

"Іншими словами, до того моменту поки не зібралася ВР, якщо введено військовий стан, то здійснення бюджетних витрат здійснюється урядом за погодженням з президентом України", - додав він.

За словами Яценюка в погодженому варіанті документа були враховані всі правки, внесені профільним комітетом Ради в рамках підготовки до другого читання.

Зокрема, в зміни щодо розміщення на рахунках у банках держсектора власних надходжень ВНЗ та наукових установ буде передбачена така ж можливість і для закладів культури.

"Пояснюю: це ті у яких є кошти на єдиному казначейському рахунку (ЄКР), які йдуть з бюджету, залишаються на ЄКР, а там, де є власні надходження як освітні установи, так і культури - вони можуть розміщуватися на банківських рахунках. Ви це просили і ми це врахували ", - сказав прем'єр.


29.12.2014 527 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

136
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2889
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21047
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1957
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1338 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2345

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

667

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2125

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

122
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

987
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

124
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8201
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

796 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

808