ПриватБанк дав поштовх до розвитку безконтактної оплати у громадському транспорті Івано-Франківська

У 21 столітті люди все частіше відмовляються від готівки у гаманцях та надають переваги безконтактним розрахункам. Такий швидкий та зручний спосіб оплати популярний майже у всіх сферах послуг. Торкнулися ці зміни і громадського транспорту Івано-Франківська, де вже не один рік у тролейбусах працюють сучасні способи оплати проїзду.

Сьогодні не потрібно чекати кондуктора або бігти до водія – все можна зробити за лічені хвилини, адже пасажири мають змогу розрахуватися за проїзд єдиними транспортними картами, безконтактними платіжними картами банків, QR-кодами і SMS.

За даними держагентства з питань е-урядування, зараз е-квиток «працює» в Житомирі, Білій Церкві, Тернополі та Івано-Франківську.

Ще у березні 2017 року мешканці та гості обласного центру завдяки ПриватБанку отримали можливість за допомогою смартфону оплачувати проїзд у тролейбусах, зісканувавши спеціальний QR-код.

Розробку цієї програм та всі витрати на її впровадження взяв на себе Приватбанк, з міського бюджету не було витрачено жодної гривні.

У громадському транспортні пасажирам потрібно знайти плакат-наклейку з QR-кодом у транспорті, відкрити мобільний Privat24 і відсканувати код. Автоматично завантажиться вкладка «Квиток». Далі потрібно вибрати тип проїзного («студентський» або «стандартний») і число квитків, вказати карту для оплати і підтвердити покупку. Останній крок: натиснути кнопку «компостувати». Банківська комісія за послугу не стягується.

Вартість проїзду не залежить від відстані, можна проїхати одну зупинку або весь маршрут. Під час пересадки з одного тролейбуса на інший доведеться купувати новий квиток. Банківська комісія за використання QR-коду відсутня, пасажири сплачують лише вартість квитка.

Так, вже впродовж двох років у Франківську обілечують за лічені секунди.

Варто наголосити, що  такий спосіб розрахунку виключає можливість зловживань із повторним використанням квитків.

Цікаво, з кожним роком популярність цієї послуги зростає, особливо в період, коли громадським транспортом активно користуються студенти.

З квітня 2017 року по травень 2019-го в Україні пасажири розплатилися QR-кодами більше 8 млн разів. За перші п’ять місяців 2019 року проведено стільки ж оплат, скільки було за весь 2018 рік.

Наприклад, за даними держагентства з питань е-урядування, у тролейбусах Івано-Франківська в середньому в місяць оплачується 1500 поїздок, у автобусах – 600.

За даними ПриватБанку, оплата проїзду за допомогою QR-коду зараз доступна у 21 місті України: Львові, Херсоні, Івано-Франківську, Чернігові, Дніпрі, Білій Церкві, Сумах, Хмельницькому, Черкасах, Олександрії, Миколаєві, Краматорську, Дружківцях, Кременчуці, Житомирі, Кривому Розі, Маріуполі, Сєверодонецьку, Знам'янці, Запоріжжі та Вінниці.

Нагадаємо, що також з початку 2019 року у франківських комунальних автобусах та тролейбусах встановили валідатори. Так, в Івано-Франківську став доступним ще однин популярний вид е-квитка – оплата безконтактними картами Visa і Mastercard.

Карти не обов'язково носити з собою. Вони можуть бути «підв'язані» у встановлені на смартфон або смарт-годинник додатки Google Pay або Apple Pay.

Проте, не тільки місто Івано-Франківськ може похвалитися досягненнями щодо безконтактного розрахунку у громадському транспортні.

Прикарпатське містечко Калуш у травні отримало перші валідатори в автобусах від ПриватБанку. Транспорт курсують на трьох різних маршрутах №4, №5, №6а. За їх допомогою пасажири можуть безготівково сплачувати за проїзд карткою будь-якого банку.

«Головна перевага в тому, що ПриватБанк дає обладнання безкоштовно, - каже Микола Гнатюк керівник напрямку “Еквайринг” Прикарпатського РУ ПриватБанку. - За купівлю небанківських транспортних валідаторів міські ради та перевізники витрачають десятки мільйонів гривень. А пізніше ще потрібні суттєві суми на обслуговування цього обладнання. Тоді як ПриватБанк бере ці витрати на себе. Небанківські валідатори постійно вдосконалюються та мають окрему мережу на інтернет тому збоїв в обслуговуванні немає бути. А пізніше ще потрібні суттєві суми на обслуговування цього обладнання. Тоді як ПриватБанк бере ці витрати на себе».

Оплата квитка за допомогою валідатора триває кілька секунд. Досить банківську картку вставити в пристрій, якщо це картка з чипом, провести карткою через зчитувач, якщо це картка з магнітною смугою, або доторкнутися безконтактною карткою до екрана.

З картки клієнта миттєво буде списано вартість проїзду, а на екрані валідатора з’явиться смайлик, що підтверджує успішну оплату.

Квиток, придбаний таким чином, не потрібно компостувати, він залишатиметься дійсним впродовж години з часу покупки. Видача чеку не передбачена.

Отож, ПриватБанк йде у ногу з інноваціями, щоб зробити життя кожного українця комфортнішим.


08.08.2019 5500
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2548
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1203
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1127
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2307
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3754
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2746 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

992

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

839

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

789

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10469
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1324
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

365
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5469
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1178
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2975
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

563
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

415 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

853
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

745
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

794