Природній відбір: «за» і «проти»

 

Нещодавно в не дуже віддалених місцях відбувся круглий стіл на тему гуманності в нинішньому глобалізованому суспільстві. Порушена тема: «Гуманність – виправдання слабодухих чи шанс на життя?».

 

На круглому столі зустрілись вчені із двома категорично різними поглядами. Одні вважають, що гуманізм – це закономірний щабель розвитку громадянського суспільства, яке основною цінністю вважає людину – її права і свободи, зокрема право на життя. Представники другого табору не погоджуються. Їхній основний «меседж» полягає в тому, що до гуманності вдаються люди, які нездатні прийняти природу закономірностей такою, якою вона є. Тобто, руйнують весь природній задум побудови Всесвіту.

 

«Гуманність ні до чого доброго не приведе. Наша надмірна жалість, добродіяння і технічний прогрес звели на «нуль» процес природного відбору. Тепер, коли є всі можливості врятувати смертельно хворих, які ще кілька років тому були приречені, ми, своєрідним чином, перечимо самій природі. Тому що природа заклала процес відсіювання – регулювання кількості популяції людей на Землі, тим самим даючи більше простору генетично сильнішим індивідам. А наш гуманізм – це, всього на всього, боязнь прийняти закони природи та змиритися із жертвами» - заявив на зустрічі Чорний, керівник центру вивчення глобалізаційних процесів.

 

На його тезу відповів Білий – ініціатор громадського руху «Вільні серця». «Ми ж все таки люди, а не звірі. Ми не можемо давати безневинним вмирати, так нічого і не зробивши. Бездіяння – також злочин. Що поганого в тому, аби нагодувати голодних і врятувати їх від голодної смерті, одягнути бездомних і не дати їм замерзнути на вулицях міста, в кінці-кінців – напоїти спраглих. Кожна людина – це неймовірна цінність! Люди повинні мати шанс, шанс на життя. І ми його їм даємо. І вони його використовують і стають повноцінними членами суспільства. Тільки нелюд власною бездіяльністю вб’є тисячі безневинних і ще більше покалічить. Якщо ви таки «антигуманіст» - вам не місце в сучасному світі» -   заявив Білий.

 

Проте Чорний відповів, що первинний задум Світу базувався на процесі природного відбору, куди людина втручатись не мала права. «Саме через позицію гуманістів в нас виникають тенденційності на планеті Земля. Зменшується кількість лісів, звірів і природних ресурсів чому? Бо людей все більше, і ресурсів також потрібно все більше. А це веде нас до краху. Таким чином, ми знищуємо самі ж себе через нашу прив’язаність до представників свого ж виду. В дикій природі хворих тварин з’їдають їх же «браття і сестри». Такий природній задум. Втручання в цей процес викликає порушення усієї гармонії. Наслідки цих порушень, думаю, вам наводити не потрібно?» - відповів він.

 

«Ми не звірі. Ми люди! А щодо наслідків, то порушення екосистеми відновлюється руками самої людини. І цей процес вже триває: зоопарки, заповідники, екологічно чисті зони… Ціна людського життя занадто висока, щоби нею нехтувати» - вважає в свою чергу Білий.

 

До слова, круглий стіл відбуватиметься ще до кінця… до самого кінця.


22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

631
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3240
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21339
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2123
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1604 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2484

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

436

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

874

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2281
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

572
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1118
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

894
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

862
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

773
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8355
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

448
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1283 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2299 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1008