Прикарпатський університет та ЦМКЛ підписали угоду про співпрацю

Прикарпатський національний університет відкриває нову освітню програму – «Медична фізика». Вона передбачає підготовку студентів з дисциплін, які дотичні до медицини, біології та біомедичних технологій.

Тож вчора ректор університету Ігор Цепенда та головний лікар Івано-Франківської Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк підписали договір про співпрацю між установами в науковому та освітньому напрямках, інформує Фіртка з посиланням на ПНУ.

. На церемонії підписання були присутні викладачі університету, працівники медичного закладу та журналісти.

«Така угода – це черговий етап для університету, який спрямований на поглиблення наукових зв’язків не тільки з науковими інституціями, які пов’язані з бізнесом, а й з медициною. Ми розпочинаємо дуже цікавий проект наукової співпраці з провідним медичним закладом Прикарпаття, який спрямований на залучення досвіду науковців нашого університету, в першу чергу фізико-технічного факультету. Я переконаний, що найближчим часом ми побачимо перші успішні проекти, які реалізовуватимемо разом», – наголосив ректор Ігор Цепенда.

Він також звернув увагу присутніх, що науковці Прикарпатського національного університету впродовж останніх років беруть активну участь в проектах, які фінансуються Європейським Союзом, НАТО та іншими інституціями, які зосереджують свою увагу на покращенні медичного обладнання, а також введення нових технологій в лікувальну справу.

Своєю чергою головний лікар Івано-Франківської ЦМКЛ Тарас Масляк переконаний, що така співпраця є потрібною і студентам, і лікарям, і від неї буде користь також і пацієнтам. Адже наука в медицині є дуже важлива.

«Ми починаємо нові кроки у нашій практичній медицині. Всі наукові рішення та дослідження покращують якість медичних послуг. Ми бачимо, що медицина у світі дуже стрімко розвивається. На практиці часто є якісь недоліки і можемо бути чимось незадоволені. Наприклад ми б хотіли на апараті УЗД побачити чіткість і точність певних показів. Хочеться, щоб пацієнт виходив з лікарні здоровим та задоволеним», – наголосив Тарас Масляк.

Співпраця між установами здійснюватиметься через покращення якості візуалізації результатів прикладів медичної діагностики, розроблення та вдосконалення методик психологічної та фізичної реабілітації. Через дослідження фізичних властивостей біологічних тканин з метою створення неінвазивних методів діагностики, а також через спільні дослідження та наукові конференції.

Декан фізико-технічного факультету Прикарпатського національного університету Іван Гасюк зазначив, що їх викладачі, аспіранти та студенти уже готові отримувати завдання від лікарів.

«Ми довго йшли до підписання такої угоди, хоча вже тривалий час працюємо у галузях, які передбачають створення різноманітних пристроїв, в тому числі й з медичної діагностики. Зараз той час, коли ці всі речі потрібно реалізовувати і отримувати конкретні завдання від практикуючих медиків. Нам потрібно знати, що робити, в якому напрямку рухатися і які завдання виконувати», – зазначив професор Іван Гасюк.

Обидві сторони сподіваються, що одним з основних результатів співпраці буде створення спільної науково-навчальної лабораторії. Це дасть змогу ефективніше підготувати студентів та надавати фахову інженерну допомогу лікарям у вдосконаленні результатів приrладної діагностики в інтерпретації тієї інформації, яку надають ці прилади, у розробці нових методів, і тп.


27.06.2019 1052
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

612
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3192
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21316
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2103
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1593 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2470

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

398

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

273

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

861

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2264
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

285
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

559
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1106
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

267
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

884
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

851
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

766
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8342
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

426
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1232 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2284 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

975