Прикарпатські лікарі радять, як під час вагітності виносити здорову дитину

 

 

Як виносити здорову дитину, як уникнути проблем під час вагітності та які симптоми є першими «дзвіночками» про те, що з майбутньою мамою не все гаразд із здоров’ям?

 

Такі питання задає собі кожна жінка, яка планує стати матір’ю. А лікарі застерігають: загроза викиднів у вагітних виникає доволі часто. Практично кожна четверта-п’ята жінка не може нормально виносити дитину.

 

«Причин для виникнення проблем під час вагітності є багато. Це різні супутні екстрагенітальні патології – захворювання серця, нирок, не вилікувані хвороби з дитинства, які перешкоджають вагітності, недостатня кількість в організмі «гормону вагітності» – прогестерону, який необхідний, аби жінка виносила дитину. Причиною викиднів можуть бути проведені раніше оперативні втручання на матці чи на шийці матки, захворювання крові, анемії, різні патології плаценти, обтяжені соматичні анамнези.Найчастіше пацієнти скеровуються лікарями жіночих консультацій на зберігаючу терапію з приводу загроз ранніх чи пізніх мимовільних викиднів. Наші пацієнти – це жінки з обтяженим анамнезом, жінки із загрозою передчасних пологів, жінки, які лягають на дообстеження з приводу супутніх патологій», – розповідає завідуюча акушерської патології по невиношуванню вагітності міського клінічного пологового будинку Валентина Щербан.

 

Лікар наголошує: кожна молода пара, яка планує зачати дитину, має підходити до цього розумно.

 

Попередньо парі потрібно пройти медичне обстеження – здати загальний аналіз крові, аналіз на торч-інфекцію, загальний аналіз сечі, чоловік має здати спермограму. До можливого зачаття парі також рекомендують приймати фолієву кислоту, щоб при зачатті відбулося нормальне формування усіх органів і систем дитини.

 

«Найпростіше для подружжя – звернутися до лікаря в жіночу консультацію, який дасть направлення на обстеження обом членам подружжя. При виявленні будь-якої патології, лікар надасть відповідні рекомендації для жінки безпосередньо у жіночій консультації, а чоловіка скерують при потребі до суміжних спеціалістів. Тому чоловікам не варто лякатися відвідин жіночої консультації. Майбутній батько знатиме, де жінка перебуває на обліку, познайомиться із дільничним лікарем, вислухає усі поради», – пояснює Валентина Щербан.

 

Кожна жінка має своєчасно, до 12 тижнів, стати на медичний облік, їй варто обмежити фізичні навантаження, визначити режим відпочинку і харчування. Жінка, яка до вагітності палила чи вживала алкоголь, має свідомо це припинити, щоб не зашкодити дитині.

 

Важливо знати і про симптоми, які мають насторожити майбутню маму. Якщо під час вагітності жінка відмітила хоча б одне кровомазання із статевих шляхів, нехай незначне, навіть при відсутності болю, їй терміново потрібно звернутися до лікаря. Важливо не чекати наступного дня, щоб піти в жіночу консультацію. Варто одразу ж поїхати на приймальний покій пологового будинку, де є черговий лікар, який зможе порадити і підказати, що робити. В окремих ситуаціях кожна година може мати значення. Також не можна зволікати, якщо почалися болі в низу живота чи у поперековій ділянці.

 

Не можна зволікати при виникненні надмірної блювоти. Якщо вагітна жінка практично нічого не може вживати з їжі, не може спати через яскраво виражений токсикоз, вона має негайно звернутися до лікаря за допомогою.

 

При більшому терміні вагітності, коли жінка уже відчуває рухи дитинки, її має насторожити надмірне посилення цих рухів, або ж навпаки, сповільнення їх. Такі симптоми, як підвищення артеріального тиску, головокружіння, набряки також є причиною негайного звернення до лікувальної установи.

 

Виконання простих правил і рекомендацій лікаря може врятувати життя і здоров’я як немовляти, так і майбутньої мами. Тому варто отримати детальну консультацію лікаря і не легковажити простими правилами.


11.06.2015 3247 1
Коментарі (1)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2598
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1233
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1144
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2341
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3773
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2780 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1012

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

851

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

804

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

747
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

49
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10487
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

17
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

393
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5483
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1194
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

587
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

432 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

865
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

754
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

805