Преса про листи дітей на війну, заморожену школу, заплановану демократію та ім'я для успіху

 

 

Огляд преси за період 4 - 11 грудня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Смерть від вакцини? У Коломиї помер однорічний Руслан Червінський. Змиритися із втратою єдиного сина батькам не під силу. Вони стверджують, що дитина росл аздоровою, а за п'ять днів до смерті йому зробили щеплення КПК (кір-паротит-краснуха). Що стало причиною смерті здорового одноірчного малюка, достеменно ствердужвати не може ніхто. Деталі - у топ-темі ГК.

 

"Хрестовий похід" по-франківськи. В Івано-Франківську депутати хочуть виселити Московський патріархат. Церква впеснена: причина такої "ініціативи" земля в середмісті. Чим закінчиться цей "хрестовий похід" по-франківськи дізнавався "ГК".

 

Заморожена школа. На Долинщині діти вчаться в приміщені, де відвалюється стеля, хиляться стіни і проламується підлога. Сторінка 20 "ГК".

 

Галичина

Контрасти Білоберізки. Одне із найвіддаленіших верховинських сіл поступово перетворюється ан осередок самодостатності. Деталі - сторінка 15 "Галичини".

 

Усе про тепло, якщо немає світла. "Галичина" пропонує читачам практичні рекомендації з експлуатації системи опалення за умов раптового припинення електропостачання.

 

Дмитро Шлемко: Новообраний парламент має стати генератором реформ.  В інтер'ю газеті нардеп Дмитро Шлемко наголосив, що чинна ВРУ має політичну волю до проведення системних реформ у країні, і їй для цього вистачить потенціалу, навіть на всі п'ять років, але вона буде змушена діяти в умовах жорсткого ліміту часу.

 

Вікна

Запланована демократія. Цього тижня у Калуші слухали претендентів на посаду голови Калуської РДА. Такі слухання не передбачені законодавством, проте, ініціативу започаткував голова ОДА Олег Гончарук. Влада щосили намагалася продемонструвати демократичність та прозорість процесу, проте, після слухань залишився гіркий присмак штучності: відсутність інформації про претендентів та — важелів у громади впливати на остаточне рішення нівелювали демократичність процесу. А Калуш, схоже, вже подібне бачив, і то — багато років тому. І ще тоді переконався: влада залучає громадськість, коли хоче зробити собі «лице», йдеться у свіжому числі газети «Вікна».

 

Добро місту — клопоти владі? Проекти цих громадських активістів — дрібні, але — гучні. Акцент — на позитив. Створення ГО «Добро місту» стартувало з вирішення проблеми небезпечного перехрестя на вул. Чорновола. Передвиборчий проект чи громадська ініціатива? Ситуацію вивчали журналісти у свіжому числі газети «Вікна».

 

Голубка з Дзвиняча стала зіркою німецького журналу. Іван Семенишин за фахом — токар. Живе у селі Дзвиняч Богородчанського району. Багато хто знає Івана Семенишина завдяки тому, що ще зі шкільної лави джерелом натхнення для нього є голуби. Як з’ясували «Вікна», в Україні поштовим голубам не дають прізвиськ. Птахи мають тільки номер.

 

У Бойчуків на двох — двох дітей та дві збірки поезії. Творчий вечір Романа та Олі Бойчуків в Калуській центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка створив винятковий прецедент. Вперше у стінах бібліотеки водночас відбувалися дві презентації поетичних збірок, автори яких — це щасливе подружжя. Свої вірші Роман присвячує дружині. А Ольга виховує їхніх двох діток. А цьогоріч встигла ще і видати третю свою «дитину» — поетичну збірку «Помаранчева дівчинка». «Вікна» дізналися про сімейні традиції, про улюблене місце на карті Івано-Франківська, про подорожі та про побут творчого подружжя.

 

 

Західний кур'єр

Вертикаль Гончарука. Формування нового Кабміну дало зелене світло кадровому трамбуванню влади на місцях. Прикарпаттяприйняло естафету. Про особливості тутешнього нового менеджменту у ТОП-темі "ЗК". Сторінка 5.

 

Ім'я успіху. Як обрати назву для власного бізнесу. В Івано-Франківську багато закладів з безграмотними й недолугими назвами. Відтак, "ЗК" поцікавився, як обрати ім'я для бізнесу так, щоб воно було не лише вдалим, а й відповідало вимогам чинного законодавства.

 

Репортер

Діти пишуть на війну. Поки волонтери збирають кошти на амуніцію для військових, малі франківці передають бійцям листи та патріотичні малюнки. Діти пишуть щирі, зворушливі слова. І в кожному листі — прохання: Поверніться живими — у топ-темі номера. Сторінка 3.

 

Абітурієнт-2015: обережно - нові правила. Тривають реформи у вищій освіті. Новий закон, нові умови вступу, і новим абітурієнтам вже нині треба розбиратися з новаціями. Але спершу можна все прочитати в газеті.

 

Таємниця калуських школярів. Понад сімдесят років тому в Калуші німці розстріляли школярів-патріотів. Їхня могила досі не знайдена. Є різні версії, а от доказів… В історії розбиралися журналісти.


11.12.2014 496 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

552
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3118
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21223
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2063
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1558 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2431

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

285

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

217

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

816

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2227
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

243
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

516
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1068
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

233
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

846
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

810
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

735
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8298
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

366
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1048 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2238 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

941