Преса про іноземні інвестиції в Івано-Франківськ, вірші для бійців АТО, Facebook по-калуськи та життя пенсіонерів на Донбасі

 

 

Огляд преси за період 27 листопада - 4 грудня 2014 року.



Західний кур'єр

Свобода (без) вибору, або Жертовник чи жертва системи? Зоря ВО "Свобода" засвітилася на владному олімпі місцевого самоврядування в 2010 році. Впродовж наступних чотирьох років партія встигла укріпитися на місцевому рівні, здобути блискавичний результат на парламентських виборах 2012 року, отримати ключові посадив уряді та обласних адміністраціях після Революції гідності і знову ж таки буквально за кілька місяців втратити попередні здобутки. Олег Тягнибок програш партії на дочасних виборах ознчив як змову. Мовляв, націоналістів "злили" Москва, Вашингтон і Брюссель. Чи так воно ансправді? Сторінка 4-5 "ЗК".

 

До кращих часів. Україну позбавили права на проведення Кубка європи зі спортивної ходьби 2015 року. Чому? Сторінка 17.

 

В єдності з народом. У ці дні минає 25 років з часу відновлення легальної діяльності Української греко-католицької церкви, яка була заборонена комуністичним режимом. Деталі - сторінка 16 ЗК.

 

Галичина

Іноземні інвестори погоди не робили. Капітальні активи Івано-Франіквщини за три квартали 2014 року зросли на понад 4,284 млрд.грн. такі дані оприлюднило Головне упарвління статистики в області. Хто ж саме і скільки вкладав в економіку Прикарпаття - на сторінці 4 "Галичини".

 

Слово-оберіг для воїна АТО. У світлиці газети "Галичина" на новіій творчі зустрічі учасників Міжрегіонального поетичного клубу "Об'єднані словом" читали вірші про АТО, що й не дивно, адже події ан сході країни хвилюють усіх. Деталі сторінка 16 видання.

 

Вікна

Крохта і капуста. Минулого року директор ДС «КП «Калуське міське телебачення» Віталій Крохта звільнив трьох працівників. Нині для телевізійників запланована нова хвиля скорочень. Працівники КМТ вважають це нічим іншим, як розправою. Конфлікт тягнеться з минулого року. Проте, сьогодні журналісти налаштовані рішуче й упевнені: піти повинні не вони, а — директор. Про квашену капусту на телебаченні і скорочення неугодних — у новому числі газети «Вікна».

 

Зона АТО: життя триває. Підприємець Луців Ігор із Калуша передав автомобіль для 24-ї окремої механізованої бригади. Як калушани-волонтери їхали у зону АТО, як їхня допомога та автівка підприємця знадобилася пораненому — у новому числі газети «Вікна».

 

Facebook по-калуськи. Студенти Калуського політехнічного коледжу Ярослав Шевчук і Михайло Мороз створили інтернет-портал, який має об’єднати усіх тих, хто навчається у професійних навчальних закладах міста чи цікавиться їх життям. Facebook по-калуськи вивчали журналісти «Вікон».

 

 

Репортер

Голод, холод і Донбас. Нині звичайних донеччан лякають усіма страхами і блокадою міста. Хоча, здається, більшість із них уже важко чимось налякати. Особливо пенсіонерів. Як там нині живеться, вони розповіли журналістам самі - у топ-темі номера.

 

Школу чекає переворот. Дванадцять років навчання, у десятий клас після ЗНО, контракти й великі зарплати для вчителів — знову маємо реформу освіти.

 

Шах захищає Україну. Він десять років живе в Україні і вже рік б’ється за неї. Калуський грузин Мераб Концелідзе хоче одного — аби його діти росли у безпеці.


04.12.2014 510 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

613
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3192
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21316
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2103
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1593 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2470

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

398

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

273

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

861

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2264
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

285
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

559
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1106
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

267
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

884
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

851
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

766
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8343
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

426
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1233 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2284 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

975