Преса про франківські дороги, "ікономислячого" Парфьона, дитячі пісні заради миру та святковий новорічний стіл

 

 

Огляд преси за період 18-25 грудня 2014 року.

 

Галицький кореспондент

Де починається війна і де вона закінчується. Донецькі враження у ГК. Гроше йнемає, а всі біжать платити за комуналку, правила нового етикету, яким буде новорічнйи салют у Донецьку і не тільки. Сторінка 4 видання.

 

Ікономислячий. 17 грудян не стало одного із найколоритніших мешканців Івано-Франківська, музиканта і художника Олега Парфьонова, більш відомого як Парфьон. Інтерв'ю з митцем ще за життя записав відомий блогер та фотохудожник Ростислав Шпук. Стоірнка 16.

 

Злий рік. 2014 рік, що минає, був особливо тяжким для України та її людей. ГК підбива підсумки року і пропонує читачам ще раз поинути у вир подій, що сколихнули Україну і не  залишили байдужим жодного українця.

 

 

Західний кур'єр

Більше. Швидше. Якісніше. Наступного року в Івано-Франківську планують збільшити обсяги ремонтів доріг. Які саме дороги ремонтуватимуть - сторінка 6 "ЗК".

 

Дитячі пісні заради миру. В Івано-Франківську відбувся 7 Міжнародний благодійний дитячий фестиваль "Мистецький храм". До Івано-Франківська на два дні вже традиційно з'їхалися талановиті малозабезпечені діти та діти сироти. Тут впродовж двох днів вони мали нагоду поспілкуватися із відомими співаками та музикантами, показати свої таланти.

 

Маршрутна смуга. На вулицях Івано-Франківська смуги руху для громадського транспорту планують відділяти окремими елементами благоустрою. Деталі - сторінка 3.

 

 

Вікна

Шахрайку, яка обіцяла калушанам допомогу з виїздом у Канаду, взяли під домашній арешт. Жінка, яка обіцяла калушанам працевлаштування за кордоном і навіть "допомагала" виїхати на постійне місце проживання, виявилася шахрайкою. Суд взяв її під домашній арешт, але до цього вона встигал виманити у довірливих калушан 1,5 млн гривень. «Вікна» дізнавалися подробиці.

 

Миколай прийшов у сиротинці для важкохворих дітей. На Миколая працівники торгової мережі «Гостинний Дім» разом із волонтерами відвідали сиротинці. І, об’їхавши інтернати для дітей із важкими фізичними та розумовими вадами, калушани постановили: акція — хоча перша, але — не остання. Бо після зустрічі з особливими дітками чітко усвідомили: жодні буденні клопоти і негаразди — ніщо порівняно із випробуваннями, які випали на долю цих дітей. 2Вікна» їздили зі Святим Миколаєм.

 

Юля Волочай: «Страва — наш головний герой, а фото — це історія про нього». Киянка Юля Волочай продовжує серію “смачних” публікацій «Вікон». Вона — не тільки кулінарний блогер, а і фотограф. Залюбки знімає на чорно-білу плівку. Не пропускає радісних моментів із життя своїх друзів та їхніх дітлахів. За професією — спеціаліст із міжнародних відносин, Юля Волочай присвятила своє життя творчості: вивчає «мову їжі». Тобто, сімейні історії, які люди розповідають мовою їжі.

 

Новий рік: шпажки з рибкою та святкові канапе. «Вікна» пропонують незвичайні новорічні страви.Рецепт однієї дивовижної закуски на шпажках дуже простий і швидкий. А тонка скибочка хліба, просочена часниковим ароматом ніжна і соковита рибка і хрусткий бекон не залишать нікого з гостей байдужим. 

 

Репортер

Важко забути, що в країні війна. Але на свята хочеться чогось доброго. І цього разу «Репортер» розкаже історію радісну — про дитячий сміх, величезного плюшевого ведмедя та червону радіокеровану машину. Дива, які роблять люди — у топ-темі номера.

 

В облфілармонії організували концерти класики для вагітних. Дев’ять місяців вагітності — дев’ять концертних програм. Навіщо? Читайте в газеті — Мами слухають животом.

 

Попереду свята, часи смачної куті та гучної коляди. Та мало хто знає, що саме у цей час можна визначити, чи успішним буде рік, а також наворожити собі долю. Тут гуцули не жартують. Чому не вмирають традиції — у Репортері.


25.12.2014 460 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

285
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2907
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21060
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1972
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1343 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2356

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

687

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2133

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

813

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1401
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

132
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

462
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

993
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

135
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

751
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

733
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

677
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8208
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

812 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

870
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2162 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

814