Понад 30 символічних рослин: як на Прикарпатті функціонує перший в Україні біблійний сад  (ФОТО)

Найбільший у Європі та перший в Україні біблійний сад розташований на Прикарпатті, у селі Маріямпіль Дубовецької громади.

Про цю історичну пам'ятку розповідає Фіртка.

Так, подібні тематичні сади є тільки в чотирьох європейських країнах: Чехії, Словаччині, Польщі та Шотландії.

"Тут Україна показує приклад, як повинні шанувати Біблію", — зазначає автор ідеї, професор ІФНМУ Володимир Боцюрко, який допомагав втілювати проєкт.

Біблійний сад у Маріямполі був закладений 2011 року. 

"Площа саду складає один гектар. Тут розміщено близько 30 видів дерев і кущів, які згадуються в Біблії.

Крім цього, у саду можна споглядати скульптури біблійних персонажів", — розповідає Володимир Боцюрко.

На вході в "райські ворота" саду відвідувачів зустрічають скульптури апостола Петра з ключем до Божого царства та апостола Павла з мечем.

"Біля кожного дерева та куща розміщена табличка, яка пояснює богословське значення рослин. Тому дуже легко розпізнавати їх, навіть не знаючи деталей", — вказує професор.

За словами Володимира Боцюрка, приїжджають до саду не тільки з інших українських міст, а й гості з західних країн.

"Якщо розглянути концепцію саду, то спочатку ми заходимо в ліву його частину, де описані події Старого Заповіту, а потім переходимо до подій Нового Заповіту.

Уся екскурсія садом триває 45 хвилин, за які проходимо близько трьохтисячолітню історію християнства", — каже він.

Над біблійним садом у Маріямполі працювали 19 років.

Найбільш унікальними рослинами саду його утримувачі вважають гранат і смоковницю (дає плоди, але вони не дозрівають).

"Сам сад наповнений трояндами. У цілому білих троянд понад 500 штук у саду. Огорожа зроблена з вічнозелених туй".

Сад, думаю, завжди служитиме для відвідувачів. Тут така сильна аура, що згадуєш це місце щонайменше рік. А через рік закликаємо знову відвідувати.

Особливо запрошуємо приходити жінок з величним ім'ям Марія. До речі, тут був встановлений рекорд України — найбільша кількість жінок однакового імені на одній локації (сюди приїхали 400 Марій)", — говорить професор.

Володимир Боцюрко каже, за садом фактично доглядає одна людина, якій допомагають волонтери.

Працівник біблійного саду Любомир Криницький підстригає, скошує, підживляє кущі та дерева, щоб рослини залишались у привабливому стані для відвідувачів. 

"Я працюю в комунальному господарстві саду. Доглядаю за рослинами. Найскладніша пора до роботи — осінь, коли багато треба обрізати.

Працюю тут з близько 16-го року. Я йду на роботу, як на свято. Сам знаю, що в саду треба зробити: навіть буває, що сниться робота", — каже Любомир Криницький.

У біблійному саду планують посадити ще й деякі субтропічні культури, оскільки, вказують, гранат тут приживається і його можна навіть поширити в області.

"У нас були спроби посадити ліванський кедр, але він не так просто приживається, тому в саду можна побачити український кедр, який чудово росте.

Будемо співпрацювати з біблійними садами Європи, щоб перейняти їхній досвід. Вони вчаться у нас, а ми — у них. Тому всі їхні дерева, думаю, з'являться і в маріямпільському саду.

Не можемо сильно насаджувати, бо не маємо на меті створити ліс — тут повинен бути простір, де людина вільно дихає і відпочиває", — наголошує Володимир Боцюрко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Пропонують тишу»: як на Прикарпатті живе село з трьома мешканцями (ФОТО)

Торік спрямували понад два з половиною мільйони гривень: як в Дубовецькій громаді підтримують військовослужбовців

На Ясній Горі у Гошеві відбувся фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3223
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21331
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2115
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2481

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

431

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

868

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2277
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

290
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1114
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

273
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8350
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

444
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1273 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003