Підсумки тижня. Популізм на прапорах

 

«Совкові» вихідні позначились кефіром, вилитим на Петра Симоненка під час першотравневого мітингу та судовим тріумфом Фірташа, змальованого командою фахових юристів ледь не жертвою політичних переслідувань з боку «світового зла» уособленого США, які вимагали екстрадиції українського олігарха через бізнес оборудки. В Івано-Франківську ж впевнено тримався політичний штиль на фоні традиційних городніх робіт та пікніків початку останнього місяця весни, який спробувала розбавити ВО «Свобода» власною акцією проти підняття тарифів на комунальні послуги для населення.

Недільне акція «свободівців» мала типовий характер: активісти з районів, місцевий актив плюс члени молодіжного партійного крила, які виконували роль прапороносців. Та й спікери традиційні. Єдина цікавинка – лівацькі гасла, використані «свободівцями» на кшталт: «Чим вищі тарифи, тим багатші олігархи!» На це можна дивитись під різними кутами. З одного боку населення не задоволено підняттям тарифів й «Свобода» як все ще одна з провідних політичних сил Прикарпаття, виражаючи волю мешканців краю та будучи фактично опозиційною до київської влади, має бути рупором протестних настроїв. З іншого – використання правими лівих гасел є сумним виразом тенденції підім’ятих під владу профспілок. Недільна акція мала бути аж ніяк не партійною…

«Профспілки проти передачі народної власності у відомчі руки», «Позиція профспілок: потрібно зберегти санаторно-курортне лікування і дитяче оздоровлення», «Профспілки будуть послідовно боротись за реалізацію вимог трудящих», - відносно свіжі заголовки новин з веб-сайту Федерації профспілок України, а разом з тим круглі столи з урядовцями, практику яких заклав ще минулий голова організації, ставленик регіоналів Василь Хара. Кажуть, з того часу там небагато помінялось, окрім портретів Президента в кабінетах керівників.

Наприкінці минулого року вчительська профспілка Івано-Франківська змогла організувати більш-менш пристойну акцію під стінами ОДА з чітким висловленням вимог. Саме акцію, бо захід пройшов в позаурочний час тому не претендував на статус страйку як тоді написали деякі наші ЗМІ. Голова Івано-Франківської профспілки працівників освіти Анна Гривнак цілком могла б не дозволити підходити до мікрофона Руслану Марцінківу, який на той час вже активно вів мерську виборчу кампанію. А так отримали знову акцію з не зовсім чітким соціальним забарвленням, мікс політики і соціалки, що вигідно перш за все політикам, а вже потім решті громадян.

Натомість на рівні тієї ж обласної ради після голосування за дозвіл розробки для компанії «Chevron» на території Івано-Франківщини сланцевого газу (коли до слова та ж  фракція «Свободи» була відсутня на сесії, начебто, щоб уникнути спекуляцій щодо корупційної складової голосування) жодних важливих енергетичних питань не ухвалювалось. Немає дієвих програм енергоефективності, немає податкових пільг для підприємців, які погодяться використовувати енергозберігаючі технології – нема й мови про зменшення використання енергетики , а відтак зміну тарифної сітки.

Якось забув написати, що на згадану недільну акцію «Свободи» в Івано-Франківську завітав Олег Тягнибок. Втім його спіч не викликав особливо зацікавлення мешканців та гостей міста. До сцени підійшло кілька десятків людей, та не більше. Звісно, це суб’єктивно, але важко зрозуміти навіщо Тягнибок, наприклад, говорив про Одеський припортовий завод в Івано-Франківську, коли згідно з урядовими планами, вже цього року уряд планує виставити на приватизацію франківський локомотиворемонтний завод, в зв’язку з цим деякі працівники можуть втратити роботу (а може й не деякі…) Люди люблять слухати про близькі і важливі для них речі не залежно чи готуються на місцевому рівні партійні аналітичні довідки для виступів політиків з Києва.

Громадський люстраційний комітет створив онлайн-реєстр осіб, які підлягають люстрації. Він містить інформацію про чиновників, яким багатостраждальним законом «Про очищення влади» заборонено обіймати посади в органах державної влади протягом 10 років. При цьому фактор заяви на звільнення очевидно не враховувався. Цікаво, що від Івано-Франківщини там можна знайти прізвища 42 осіб, більшість з яких працювали головами районних адміністрацій за президентства Януковича як ось багаторічний голова Тлумацької РДА Василь Сенів чи колишній очільник Косівської РДА Ярослав Шинкарук. Також там можна знайти прізвище Петра Шкутяка, який очолював Долинську РДА за двох президентів (вересень 2009 – листопад 2011), хоч він й звільнився за власним бажанням задовго до подій Революції гідності та, як кажуть, під «роздачу» потрапив.

Однією з скандальних повідомлень тижня стала новина, яку поширив сайт «Галка» щодо кримінальної справи проти колишнього голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка та Василя Бруса за фактом зловживання владою. Начебто, йдеться про ймовірне зловживання з використанням державних коштів на території «Синьогори» в селі Гута. Справу, закриту десять років тому, почали переглядати через можливу необ’єктивність розслідування. Важко повірити, що реальне розслідування з залученням матеріалів та свідків таки буде вестися. Надто вже міцно пустив коріння на Прикарпатті сам Вишиванюк, який залишився чи не єдиним головою Івано-Франківської ОДА з часу проголошення Незалежності, що залишив помітний слід в розвитку області. Подейкують, що навіть зараз Вишиванюк, який не так вже давно говорив, що працюватиме з Віктором Януковичем до 2020 року, через наближених людей в чиновницькому апараті  точково впливає на процеси в області.  

Окремо хочеться привітати іванофранківців з Днем міста! З нагоди свята хочеться побажати мешканцям міста віри у власні сили та віри в те, що завдяки спільним зусиллям та адекватній міській владі Івано-Франківськ в майбутньому по-справжньому розкриє власний потенціал.

 

http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47904


08.05.2015 Василь Кедик 2401 0
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3223
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21328
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2113
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2481

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

430

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

868

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2277
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1114
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

273
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1270 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003