Перехід на зимовий час: як правильно підготуватися

В ніч з 24 на 25 жовтня о 4 ранку стрілки годинника в Україні переведуть на годину назад. Як пережити перехід на зимовий час з мінімальними наслідками для здоров’я?

Перехід на зимовий час — непросте випробування для організму. Звикнувши до одного режиму сну, багатьом складно швидко перебудуватися до іншого розпорядку. Сонячні дні позаду, а нестача вітамінів і відсутність тепла негативно впливають на імунітет людини, інформує Фіртка з посиланням на НВ.

Хвороби серцево-судинної системи та схильність до депресії - якщо один з цих випадків ваш, то ви знаходитесь в групі ризику.

Ось що потрібно знати про потенційні небезпеки.

1. Згідно з рядом досліджень, в перші дні після переведення стрілок різко зростає кількість інфарктів.

Це пов’язано зі зміною тривалості сну. Уникнути небезпеки можна, спробувавши плавно підлаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час.

2. В цей період зростає кількість самогубств. Зайва година сну може стати причиною «розбитого» стану.

Якщо ви схильні до депресії, спробуйте максимально скоротити кількість стресових ситуацій у своєму житті в цей період, адже будь-яка з них може зіграти роль «спускового гачка».

3. За статистикою, в перший день після переведення стрілок зростає кількість дорожньо-транспортних пригод.

Якщо ви відчуваєте, що схильні до стресів і в цілому схильні нервувати, постарайтеся не сідати за кермо.

В цілому в перші дні після переходу на зимовий час краще спробувати уникати стресових ситуацій і відповідальних справ.

4. Найкращим способом захиститись від негативних наслідків переведення стрілок годинника на зимовий час є сон.

За кілька днів до майбутнього переведення стрілок годинників краще почати лягати спати раніше. Хоча б на 15 хвилин, а краще на пів години.

Також в цей період рекомендується уникати денного сну і не пити кави в другій половині дня.

5. Поживний сніданок і прогулянка відразу після того, як сонце зійде, допоможуть «включити» в організмі потрібний час.

Під поживним мається на увазі сніданок з великою кількістю калорій і поживних речовин. З'їжте омлет з беконом, вівсянку, випийте склянку молока або соку.

Прогулянка тривалістю як мінімум 20−30 хв теж не завадить.

Поживний сніданок і прогулянка допоможуть організму адаптуватися до нового розпорядку дня. У цей день особливо важливо постаратися провести якомога більше часу на свіжому повітрі.

А в цілому, як відзначають медики, на адаптацію після переведення годинників на зимовий час може піти не менше ніж тиждень.


Нагадаємо, що влітку 2018 року жителі Євросоюзу під час онлайн-голосування підтримали скасування сезонного переведення стрілок годинника, при цьому, більшість з опитаних проголосували за відмову від зимового часу.

Після голосування Єврокомісія запропонувала країнам ЄС у 2019 році відмовитися від сезонного переведення стрілок годинника і в індивідуальному порядку обрати зимовий або літній час як постійний.

Згідно з пропозицією ЄК, останній обов’язковий перехід на літній час відбувся в неділю, 31 березня 2019 року, країни, що обрали літній час в якості постійного більше не будуть переводити стрілки годинника. Держави-члени, які бажали назавжди залишити зимовий час, в останній раз перевели стрілки годинника на годину назад в неділю, 27 жовтня 2019 року.


Читайте також:

Як легко адаптуватися до переведення годинників: ТОП-10 порад


23.10.2020 9559
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2529
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1193
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1119
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2300
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3739
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2732 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

977

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

832

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

782

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10463
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1317
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

352
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5461
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1171
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2964
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

554
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

406 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

847
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

735
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

787