Пайок чи здобич

 

Київ досі «місто-герой». Принаймні, так написано на в‘їздах. Окрім того, що це зґвалтування граматики, це також паплюження здорового глузду. Якісь люди з-за Уралу влаштували тут бійню з якимись людьми з-за Рейну, в результаті чого Київ було зруйновано. Київ – місто-невдаха.

 

Якщо є міста-герої, то мали б бути й міста-боягузи? Втім, огидний радянський новояз, який начальство досі перетирає своїми вставними щелепами, нічим не кращий за єдінонєдєлімскій сленг романівської москвопетербургії. Російскоє нарєчіє конструювали унтери пришибєєви. Пороті, покріпачені, закуті в колодки слова! Чого лише вартує мовна конструкція «всємілостівєйший»! Скільки разів має зігнутися язик і хребет, аби це вимовити?

 

Творення неоковирних міфів супроводжувалося творенням абсурдних означень. «Отєчєствєнная война» - невдала для Бонапарта, ганебна для Романових – отримала таку назву у 30-х роках дев’ятнадцятого століття. За логікою, отєчєствєнная война – це війна між соотєчєствєннікамі (втім, у «вєлікій отєчєствєнной» так і було), але ж хіба Наполеон з Костроми?

 

Окрім того сам узурпатор називав цю війну «другою польською». Втім, Романови, будучи німцями, тобто вродженими філологами-експериментаторами, не наважилися вживати цю назву, як офіційну (рештки смаку не дозволили), вона залишилася газетярською та літературною.

 

Радянські керманичі мали геть інакше етнічне походження та класову свідомість, тож з «рєкомим» церемонилися не більше, аніж з усіма цими репресованими «імярєкамі».

 

Ця мова, мовні конструкції, уявлення, які вони формують та консервують, отруюють половину населення України не менше, аніж викиди металургійних підприємств. Тож варто розібратися, з чим ми маємо справу. Ми не в стані логічно опонувати Москві, бо Москва не ґрунтує свою міфо- і мовотворчість на логіці, але виключно на абсурді.

 

Скажімо, 4 листопада в москалів – державне свято: день визволення Москви від нас і поляків у 1612 році. Вони так не хотіли коритися слов'янам, що згодом 200 років жили під німцями (після Петра всі їхні царі й майже всі цариці були чистокровними німцями). Святкуючи таке державне свято, вони мають колимське нахабство розповідати нам за братерство та слов'янську єдність.

 

Московія привласнює нашу самоназву «Русь», натомість народ Суомі обзиває фінами – тим самим словом, яким суомі називали московітів («фенаї») для того, щоб усіх заплутати. Литвинів вони називають білорусами, а жемайтів литовцями. З одногу боку, історія Московії – це не історія етногенезу, але історія формування, укріплення і розростання бюрократичної ракової пухлини. З другого боку, етногенез ми таки спостерігаємо – він ґрунтується на відторгненні Москви – етногенез старовірів. Старовіри в усьому відрізняються від населення православної орди – мовою, світосприйняттям, зрештою, антропологією. Старовіри завжди ненавиділи Москву, а згодом Петербург, і доклали до зруйнування імперії у 1917 році не менше зусиль, аніж секуляризовані євреї.

 

Цікаво те, що коли сучасна московська людина намагається уявити свого «великоросійського» предка, вона бачить образ найбільш антимосковськи налаштованого старовіра. Всі ці білібінсько-нєстєровські зображення високих людей, з видовженими обличчями, великими уважними очима на тлі сосен і беріз – усі вони мають лише те відношення до московітів, що завжди ненавиділи їх.

 

У ХІХ столітті бюрократія таки сформувала для себе у казармах і бараках поживний гумус – великоросійський етнос. Панівний і найбільш упосліджений етнос імперії, здатний любити тільки тих, кого боїться, звиклий відчувати любов до нагайки, якою його б’ють.

 

В радянській людині цей антилюдський євгеністичний експеримент знайшов своє успішне завершення. І ми спостерігаємо це впродовж українських виборів: найбільш змоскальщені області є найзручнішими для влади. І чим нахабніша й брутальніша влада, тим краще за неї голосує Схід і Південь. Це так по-радянськи – проголосувати за пайок, як наші батьки працювали, а діди воювали за пайок. І за величну ідею, що пайок має бути рівний для всіх.

 

Для тих наших співвітчизників, які все ще лишаються радянськими людьми, українізація – це визволення, саме тому її так ненавидять пастухи електоральних отар. Українець любить здобич, а не пайок! – ось гасло нового дня.

 

Ти «схильний до втечі»? Що скажуть за те́бе

Мєнти в протоколах і ангели в небі?

Чи стіни пробиті, чи ґрати відкриті,

Чи здобич на волі, чи пайка в кориті,

Чи доля достойна і щастя дитяче

У нирках сміється, в печінці заплаче…

Смерть має косу і нас нею косить.

Ми – зброю, транспорт, зв’язок,

І досить!

 

Дмитро Корчинський,

Спеціально для ТСН

 


Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2823
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1245
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1162
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2355
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3789
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2796 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

68

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1024

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

862

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

814
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

95
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

94
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

419
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5501
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1214
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

603
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

443 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

878
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

763
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

816