Отруйні павуки на Івано-Франківщині: чим небезпечні та що робити при укусах

У 2025 році на Івано-Франківщині фіксують три види отруйних павуків. Це — каракурт, тарантул та аргіопа тигрова. Укуси цих членистоногих не спричинюють смерть, однак можуть бути небезпечними для людей, схильних до алергії.

Про це у коментарі Суспільному розповіла паразитологиня обласного центру контролю і профілактики хвороб Ірина Олексюк, пише Фіртка.

Який вигляд мають отруйні павуки, які водяться на Івано-Франківщині

Зі слів Ірини Олексюк, найбільший за розмірами вид павуків, якого можна зустріти на Прикарпатті — тарантул. Він має великі лапи, біле й сіро-буре забарвлення. Його тіло вкрите волосками.

Менша за розміром — аргіопа тигрова. Самка може мати 8-9 сантиметрів, а самець — максимум — 5 сантиметрів. Ці павуки вкриті жовтими, чорними та білими смугами.

Каракурт зазвичай має 8 сантиметрів завдовжки. Він може бути як повністю чорним, так і мати на собі червоні цятки.

Де водяться отруйні павуки на Івано-Франківщині

Павуки активізуються у теплу пору року. Зазвичай сезон триває з квітня до жовтня. Особливо активними вони є у серпні та вересні — у суху вітряну погоду павуки розмножуються, розповідає Ірина Олексюк.

З її слів, найчастіше з отруйних павуків на Івано-Франківщині можна зустріти аргіопу тигрову.

“Вона водиться у високих травах на сонячних ділянках, де є вітер. Ці павуки розкладають свої павутинки у траві й ловлять комах. Також вони можуть бути в людей на городах, де є високі рослини", — каже спеціалістка обласного центру контролю і профілактики хвороб.

Каракурти живуть на полях. Там вони риють нірки в землі. На Івано-Франківщині їх можна зустріти рідко, адже цей вид павуків притаманний для степової частини України.

Тарантули належать до тих павуків, які можуть заповзти до будинку. Однак таке на Прикарпатті фіксують рідко, додає Ірина Олексюк.

Чим небезпечні укуси каракурта, тарантула та аргіопи тигрової

Паразитологиня обласного центру контролю і профілактики хвороб каже: укуси отруйних павуків, які водяться на Івано-Франківщині, смертельної загрози не несуть. Однак у людей, схильних до алергії, це може спровокувати від почервоніння до анафілактичного шоку.

При зустрічі з таким павуком краще на нього не реагувати й обійти, каже Ірина Олексюк. Самостійно ці членистоногі не нападають.

"На укус павука може вказувати печіння, свербіж, набряк та дві малі крапочки на цій ділянці. Якщо таке сталося, не слід панікувати, передусім потрібно звернутися до сімейного лікаря, бо він має вашу історію хвороби і знає, що робити далі.

Не варто накладати джгути, витягувати отруту, висмоктувати чи витискати. За рекомендацією лікаря для профілактики можна прийняти антигістамінний препарат.

У кожної людини може бути різна реакція на отруту: почервоніння, сильний набряк, біль, проте може бути й анафілактичний шок", — пояснює Ірина Олексюк.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3223
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21331
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2116
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2481

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

431

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

869

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2277
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

290
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1114
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

273
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8351
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

444
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1273 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1004