Олександр Сич: У «Програмі дій Кабміну» не вистачає конкретики

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/(2)%20(228).jpg

 

Цього тижня Верховна Рада України ухвалила програму діяльності Кабміну на 2015-2016 роки. За програмний урядовий документ проголосували 269 депутатів.
 

Водночас, Програма дій Уряду спричинила досить неоднозначну оцінку в експертному середовищі. Зрештою, й кількість парламентарів, які підтримали документ, виявилась куди меншою, аніж тих, хто ще два тижні тому голосував за нову коаліцію та обрання Арсенія Яценюка Прем'єр-Міністром.

 

Причиною цього, за словами екс-віце-прем'єр-міністра України Олександра Сича, може бути брак конкретних дій у Програмі, на що сподівалася не лише значна частина депутатів у залі парламенту, але й суспільство в цілому.

 

«Зізнаюся, що ще не встиг глибоко проаналізувати всю програму. Тим не менш, звернув увагу на гуманітарний блок і мушу зауважити, що він великою мірою декларативний. Освіта, культура, молодіжна політика – закладено тільки загальні декларації про реформи без будь-яких натяків навіть на їх орієнтири. От, для прикладу, теза про реформування освіти. Так про це вже давно говориться! А от в якому напрямку воно буде здійснюватися? Про це ні слова!», – зауважує політик, передає Фіртка з посиланням на  «Бліц-Інфо» .

 

За словами Олександра Сича, схожі формулювання стосуються й інших розділів гуманітарної сфери.

 

«Наприклад, у документі є положення про підтримку українського культурного продукту. Але не вказано, що саме мається на увазі. А без таких уточнень – це загальні слова. Якщо мова йде про книгу, то які пільги отримає українська книга? І взагалі – вона їх отримає, чи ні?! Яким чином буде поставлено перепони засиллю російської книг на українському ринку? Яким чином буде стимулюватись українське кіновиробництво і яку підтримку від держави воно отримає? І так далі. Те ж саме стосується і молодіжної політики. От, наприклад, теза про відродження національно-патріотичного виховання. А на якій ціннісній базі? Адже є попередні напрацювання відповідних проектів урядових рішень та законів і, при бажанні, їх можна взяти за основу», – далі резюмує Сич.

 

На його думку, при напрацюванні гуманітарного блоку Програми допущена системна похибка.

 

"Серед ключових викликів не зазначено такий із них, як деформація системи загальнонаціональних об’єднавчих цінностей. Всі решта вказаних недоліків випливають із неї. Адже якщо такого виклику не зауважили розробники програми, то вони й не закладали у Програму системної відповіді на нього. А дарма! Бо саме відсутність державної політики у цьому напрямку заклало умови для російської військової агресії», - наголошує Олександр Максимович.


15.12.2014 484 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

446
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2999
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21142
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

84

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

764

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2182

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

189
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

487
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1027
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

805
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

775
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8248
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

924 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

849