Олег Гончарук: Необхідно сформувати фаховий підхід до справи у спортивних функціонерів

 

/data/blog/66156/b949c7bb0bbd03a8de2b9f56432ab092.jpg

 

В інтерв’ю губернатор Івано-Франківської області Олег Гончарук розказує про своє захоплення спортом, говорить про проблеми галузі, а також найближчі плани щодо розвитку спорту на Прикарпатті.

 

- Олеже Романовичу, що загалом для вас спорт?

Для мене спорт – це, в першу чергу, здоровий спосіб життя. Це азарт змагання, запал боротьби, а також емоції вболівальника.

- З чого почалося ваше захоплення спортом?

- Цим завдячую своєму батьку. Ще змалку, коли ми жили в Калуші, він за першої ж нагоди у вихідні возив мене до спортзалу "Будівельник". А далі, ще з першого класу, я займався і плаванням, і боротьбою, і навіть трохи ходив на бокс. Ну і баскетбол звичайно! Це були найпопулярніші види спорту в нашому місті. Зараз люблю вийти вранці на пробіжку, поплавати.

- Як вам вдається поєднувати роботу і спорт?

- Можливо, скажу банальність, але спорт допомагає людині жити. Бути здоровим фізично і духовно. Тому я не тільки займаюся спортом, але й раджу це робити підлеглим, друзям та й усім іншим.

- Як щодо шкідливих звичок?

Знаєте, у молодості, попри спорт, я все ж дозволяв собі спробувати і цигарку, і спиртне. Але, на щастя, швидко зрозумів, що це не моє. Тепер зрідка на свята чи з друзями можу собі дозволити чарку-другу. Але не більше.

- У сім’ї поділяють ваше захоплення спортом?

- Дружина і донька – це моя опора в житті. Вони завжди мене підтримують і допомагають. Це дві найдорожчі людини. Щодо спорту, то вони також дотримуються здорового способу життя. Влітку, наприклад, плаваємо, щозими – їздимо в гори, катаємося на лижах.

- Як, на вашу думку, заохотити людей, особливо в сьогоднішніх умовах, до занять спортом?

- Найперше – пропагувати спорт, фізкультуру та здоровий спосіб життя на всіх можливих і неможливих рівнях. По-друге, облаштувати спортивні майданчики, бігові доріжки – створити належну матеріально-технічну базу. Слід продемонструвати, що конкретно ми підтримуємо, які умови для цього вже створені. Окрім того, якщо ми говоримо про популяризацію спорту, то слід подбати і про вчителів фізвиховання, викладачів, спортивних тренерів. Дати їм необхідний статус, забезпечити належними умовами праці, достойною винагородою.

- Сьогодні Івано-Франківська область чи не єдина в Україні, що не має професійної футбольної команди. Стадіон який не який є. Потенціал є. А футболу немає?

- Як і будь-якому вболівальнику, мені прикро, що в області не залишилося жодного професійного клубу. Хоча добре пам’ятаю, коли лиш у Другій лізі Франківщину представляли з півдесятка команд. Не кажу вже про вищолігове "Прикарпаття". Ми маємо яскраву історію, певні досягнення, справді класних футболістів, яких добре знали не лише в Україні, а й у всій Європі. Тому, безумовно, футбол необхідно відроджувати. Найперше, починаючи з дитячо-юнацького. Потім – визначити підхід до функціонування професійної команди, реально зважити сили, оцінити можливості, в тому числі й фінансові. Якщо правильно, системно підходити, то спільними зусиллями можна домогтися поставлених цілей.

- А ви як голова ОДА готові допомагати футболу на Прикарпатті?

- Звичайно готовий, і не лише футболу. У пріоритетах у мене немає якогось конкретного виду спорту. Переконаний, що маємо культивувати абсолютно всі види, для яких на Прикарпатті є необхідні можливості розвитку. Що ж до футболу, то не секрет, що на сьогодні це наймасовіший вид спорту не лише в області, але й в Україні. Розуміючи це, як голова обласної державної адміністрації, безумовно, сприятиму його розвитку.

- З ким із відомих на Прикарпатті людей спорту підтримуєте дружні стосунки?

- У мене хороші дружні стосунки з багатьма місцевими спортсменами, тренерами, спортивними функціонерами, але якщо виокремлювати когось одного, то це однозначно Роман Ярославович Вірастюк. Це людина, все життя якої є прикладом вірного служіння спорту і своїй державі.

- Якось готові сприяти футзальному "Урагану" та баскетбольній "Говерлі" – найсильнішим наразі спортивним командам регіону?

- Хотів би підкреслити, що на сьогоднішній день я є головою обласної державної адміністрації. А ті ж "Ураган" та "Говерла" – абсолютно комерційні структури. Але я є їх прихильником і вболівальником. З радістю, коли випадає нагода, відвідую матчі цих команд. Якщо виникне потреба, то завжди готовий підставити плече. А от щодо перспектив, то як і в будь-якій комерційній справі, тут чимало залежить від капіталовкладень. І якщо власники тієї ж "Говерли" знаходяться за межами області, то "Ураган" сьогодні тримається винятково на ентузіазмі Олександра Олександровича Бубена. Гадаю, наші місцеві підприємці могли б підтримати ініціативу й допомогти у розвитку клубу, його академії.

- За які команди ви вболіваєте?

- Залежно від виду спорту. Звісно, у футзалі – це "Ураган", у баскетболі – "Говерла". Що ж стосується футболу, то як і більшість вболівальників в Україні, підтримую київське "Динамо", львівські "Карпати". Ну і, звичайно, за наші місцеві команди. У дитинстві вболівав за калуський "Хімік", ходив з батьком на матчі.

- Віддаєте перевагу вболіванню за телеекраном чи безпосередньо на трибуні?

- Свого часу разом зі своїм другом Олександром Кенізом мені довелося побувати на матчах провідних європейських чемпіонатів. Був на "Манчестер Юнайтед" – "Арсенал" і на матчі "Барселона" – "Реал"… Це дербі всесвітнього масштабу! Пощастило побувати на етапах "Формули-1". Звичайно, спостерігати за подіями вживу, з емоціями трибун – це неможливо порівняти із переглядом по телевізору. Разом з тим, з огляду на сьогоднішню зайнятість, вболівати залишається хіба що перед телевізором, і то не завжди. Але, як і казав, при нагоді із задоволенням ходжу в манеж Коледжу фізвиховання, щоби підтримати наші місцеві команди.

- Які плани стосовно розвитку спорту в нового очільника області на найближчий час?

- Передусім сформувати фаховий підхід до справи у спортивних функціонерів, які зможуть ефективно управляти спортивною галуззю. І тоді, переконаний, результат буде.

 

Марія Чала, sport.if.ua


26.12.2014 1009 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

448
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4363
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1378
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1269
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2511
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

314

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1141

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

984

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

921
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

226
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10600
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

253
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

554
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5617
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1358
05.05.2025

У Музеї етнографії в Крилосі провели великодній фестиваль, який об’єднав традиції різних етнографічних груп Прикарпаття.  

315
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

107
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

544 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

971
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

843