Одна із найрозумніших дітей України прикарпатка Ірина Репетило: Біологія – це було суто випадковість, я просто взяла книжку....

 

/data/blog/39062/6dde2065b43ffa887a72aa96b6bad68e.jpeg

 

«Фіртка» вирішила дізнатися, як і чим живе одна з найрозумніших учениць Прикарпаття Ірина Репетило.

 

Випускниця Івано-Франківської української гімназії №1 отримала два дипломи І ступеня на Всеукраїнських олімпіадах з екології та біології. Крім цього, виборола диплом ІІ ступеня на конкурсі Малої академії наук, здобула золоту медаль на Міжнародній олімпіаді з екології в Туреччині та ІІІ місце (бронзова медаль) на Міжнародній учнівській олімпіаді з біології, яка проходила з 14 по 20 липня у м. Берн (Швейцарія).

 

 

Насамперед, хочемо привітати Вас із численними перемогами та здобутками. Розкажіть, будь ласка, чому Ви обрали у навчанні саме напрямки біологія та екологія?

 

Батьки заохочували мене з дитинства вчитися. Але пояснити чому саме біологія і екологія я ніколи мабуть не зможу. Це вийшло випадково. Спочатку я вчила історію, була страшенно нею захоплена. Але у восьмому класі на олімпіаді з історії в мене не все добре склалося і я подумала, що напевно історія – це не моє.  

 

Біологія – була суто випадковість, я просто взяла книжку, почитала, вона мені дуже сподобалася. Коли я почула, що існує Міжнародна олімпіада з біології,  то поставити собі за мету на неї потрапити. Про такого роду олімпіади з екології я не знала і її учасником стало випадково.

 

Що Вас найбільше вразило чи розчарувати під час змагань на Міжнародних учнівських олімпіадах? Нам відомо, що саме для Вас змінювали умови участі?

 

Взагалі дозволено брати участь тільки в одній олімпіаді, але цього року для мене та ще однієї дівчинки змінювали закон для того, щоб ми могли поїхати на біологію та екологію.

 

Ці дві олімпіади радикально різні.

 

Екологія – це представлення наукових проектів. У цій олімпіаді мені сподобалося те, що всі учасники були у народних костюмах. Тобто, можна була побачити понад 40 народних костюмів різних країн. Це було чарівно і це те, що мене вразило.

 

Щодо біології, то на відкриття  приходили у народних костюмах або в офіційно-діловому одязі. Проте, ця олімпіада була набагато важча, адже нам запропонували чотири практичних тести, а в Україні є досить велика проблема з підготовкою учнів. У нас немає хорошого обладнання, зокрема, в Івано-Франківську, - воно взагалі відсутнє, тому нас готували у Києві. Наші практичні навики нижчі ніж в учнів зі Сполучених Штатів чи Німеччини. Саме тому, ми здобули тільки бронзу.

 

Чи не виникала у Вас труднощів із захистом робіт, адже представляли Ви їх на англійській мові?  

 

Чесно кажучи ні. Якщо у школі системно, по хороших підручниках вивчати мову, то це не складає жодної проблеми. Хоча в українців, які були у мої команді виникала проблема у спілкуванні на іноземній мові. Можливо, вони не приділяли їй уваги і не розраховували, що вона їм пригодиться.

 

Як сприйняли Ваші перемоги друзі?


Мої друзі за мене раді. Я зустрічала людей заздрісних, але я не вважаю їх своїми друзями.

 

 

Що змінилося у Вашому житті за цей рік?

 

Дуже багато змінилося. До олімпіади я планувала поступати на біологічний факультет в університет імені Т.Г. Шевченка, проте після – я вирішила, що хочу навчатися в Івано-Франківську.

 

Я твердо вирішила, що хочу виїхати за кордон. Мені там надзвичайно сподобалося і взагалі я думаю, що Україна повинна змінюватися у сторону Європи, Америки.

 

Ви прийняли пропозицію чи обрали інший навчальний заклад?

 

Я вже поступила на стоматологічний факультет Івано-Франківського національного медичного університету. Мені ця спеціальність дуже подобається, вона є досить перспективною у наш час.

 

Ви випускниця із солідними багажем здобутків за час навчання у школі. Скажіть, чи запрошували Вас до себе на навчання якісь українські університети?

 

В Україні досить рідно запрошують когось на навчання. З усіх учасників міжнародних олімпіад кого я знаю, нікого не запрошували до себе на навчання. Наші університету не дуже цікавляться такими дітьми. Мене запрошували тільки в КНУ імені Т.Г. Шевченка на біологічний факультет.

 

Чому саме Івано-Франківськ? Багато Ваших однолітків мріють поїхати подалі від батьків і навчатися, наприклад, у Львові чи Києві?

 

Чому саме Івано-Франківськ? Це моє рідне місто, я взагалі дуже патріотична людина. В Київ я не хотіла, тому що там  дорого, у якості навчання надзвичайно радикальної різниці немає, всюди однакова програма.

 

Першу свою мету в житті - взяти участь у міжнародній олімпіаді з біології, - Ви вже реалізувати. Про які нові досягнення Ви мрієте сьогодні?

 

У вересні місяці я їду на ще один конкурс з нейронаук в Австрію, який мені фінансує Мала академія наук.

 

Також, я дуже хочу виграти міжнародний грант на навчання. Тому мені необхідно мати хороші оцінки в університеті та писати роботу. Адже якщо у тебе є ідея, якою зацікавиться виробник чи закордонна фірма, то вона спонсорує тебе на навчання. Інший варіант, якщо ти дуже добре здаєш тести, то є теж відповідні стипендії, які надають надзвичайно обдарованим студентам з країн, діти яких не можуть собі дозволити таке навчання.

 

Ви вже студентка, вступні клопоти позаду. Як Ви відпочиваєте, як проводите вільний час?

 

На даний час я займаюся спортом. Я відпочиваю від цього надзвичайно важкого року і готуюся морально до навчання в медичному університеті. Взагалі задоволена своїм життям: вранці бігаю, потім ходжу в тренажерний зал, граю у волейбол і просто роблю те, що мені подобається.

 

/data/blog/39062/506ecd80531ace4beba95430b6222737.jpg

 

Розмовляла Лілія Горковенко


07.08.2013 2284 11
Коментарі (11)

Люба 2013.08.09, 17:08
Гарна дитина!Нехай щастить!
д 2013.08.09, 20:26
Молодець! І батьки молодці! І вчителі! Та їй буде важко у жорстокому світі. Бажаю успіхів!
Роман 2013.08.10, 23:48
Не хочу нікого образити, але стаття жахлива. Погано відредагована, багато помилок, словом, неприємно читати. Але це я про статтю. А Ірина, звісно ж, молодець) Всього найкращого їй надалі)
Василь 2013.08.11, 11:19
Ірочка ти дуже молодець, нехай у тебе все буде дуже добре і мрії твої збуваються . Я дуже радію , що на Івано-Франківщині є такі діти і вони патріоти як України так і нашого краю, щасти тоби .
Василь 2013.08.11, 11:21
рочка ти дуже молодець, нехай у тебе все буде дуже добре і мрії твої збуваються . Я дуже радію , що на Івано-Франківщині є такі діти і вони патріоти як України так і нашого краю, щасти тобі .
Налак 2013.08.11, 12:33
Патріотизм в неї пройде - то така хвороба дитяча. І поїде Ірочка до Штатів розробляти хімію, якою років за 20 труїтимуть її краян.
LM for Роману 2013.08.11, 15:17
Це інтерв"ю, а не стаття!!!
шоро 2013.08.11, 19:24
щастя тобі
не критик 2013.08.12, 22:24
Ірина молодець! Сподіваюсь,помилка в наборі тексту:гроші на навчання -це не гранди, а гранти...
Ольга 2013.08.15, 08:14
Навіть коли вручають "Оскара", переможці дякують батькам і тим, хто був поряд. В інтерв'ю ж жодного слова про допомогу вчителів і батьків. Невже все сама?:) Я знаю, скільки треба вкласти в учня,навіть у геніального, щоб був результат. А щодо патріотизму, то ним і не пахне. "Я твердо вирішила, що хочу виїхати за кордон". Але це не Іринчина вина, а нашої влади, країни, системи. Що ж, хай щастить цій дівчині в усіх її планах!
критик 2013.08.18, 20:21
Дякувати батькам, школі дитину ніхто не навчив.(А журналістка, яка брала інтервю, теж, очевидно, ніколи не чула про вдячність.)Дитину готували до олімпіади вчителі біології....сумніваюсь, що був хтось, який би допоміг її пояснити у разі виграшу як себе поводити і що говорити..
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

419
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4006
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1369
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1264
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2503
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3905

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

298

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1136

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

978

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

915
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

217
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10593
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

244
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

547
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5610
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1341
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

714
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

535 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

964
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

837
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

899