Нідерланди та Україна оприлюднили інформацію про хід розслідування катастрофи літака рейсу МН17

 

 

Нідерланди та Україна майже одночасно оприлюднили інформацію Міжнародної слідчої групи про хід розслідування катастрофи малайзійського літака рейсу МН17.

 

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

 

Начальник Головного слідчого управління СБУ, співголова міжнародної слідчої групи Василь Вовк розповів, що наприкінці року голландська сторона оприлюднює узгоджений всіма сторонами звіт про хід розслідування обставин трагедії, яка забрала життя сотень людей з десяти країн світу.

 

Він нагадав, що розслідування катастрофи малайзійського літака рейсу МН17 відбувається на міжнародному рівні спільною оперативно-слідчою групою, до якої входять представники правоохоронних органів Нідерландів, Бельгії, України, Австралії та Малайзії.

 

У зверненні прокурора Нідерландів Фреда Вестербеке до родичів загиблих наголошується, що слідство зосередилось на визначенні точної причини авіакатастрофи та встановленні осіб, які несуть за неї відповідальність.

 

«З самого початку Генеральна прокуратура виходила з того, що мова йде про підозру в умисному вбивстві, спричиненні авіакатастрофи зі смертельними наслідками та воєнний злочин», -–повідомив Вестербеке, який також є координатором оперативно-слідчої групи.

 

З липня ц.р. слідчими було проведено детальне розслідування відльоту рейсу МН 17 з аеропорту Схіпхол в Амстердамі, серед іншого були перевірені персональні дані пасажирів, здійснення контролю безпеки перед відльотом, а також перевірки багажу, який був завантажений у літак.

 

Експерти дослідили цифрові та телекомунікаційні перехоплення телефонних розмов, у тому числі тих, що були оприлюднені українською стороною.

 

Було досліджено близько 5,5 мільярдів сторінок сайтів в мережі Інтернет, таких як блоги та форуми, а також сторіки соціальних мереж, де публікувались, серед іншого, фотографії та відеоматеріали зі Східної України.

 

Слідчими зібрані свідчення очевидців, у тому числі й тих, хто й досі перебуває у центрі конфлікту.

 

На електронну адресну скриньку продовжують надходити повідомлення, цінні фото- та відеоматеріали, важлива інформація.

 

Проведено ідентифікацію переважної більшості загиблих у катастрофі. У певної кількості жертв були виявлені в тілі металеві фрагменти, які не відповідають матеріалу літака і можуть бути елементами ракети, яка уразила літак МН 17.

 

«Численні повідомлення в ЗМІ вказують в одному напрямку: рейс МН 17 був збитий зенітно-ракетною установкою. Ми розслідуємо це, але ми не можемо закривати очей на існування інших сценаріїв катастроф. На слідство покладена відповідальність надати суду неспростовні докази», – підкреслив Фред Вестербеке.

 

Слідчі підкреслюють, що буде проведено детальне розслідування можливості застосування ракетної установки БУК, яка належить до зенітно-ракетних комплексів середньої дальності російського виробництва. Водночас слідство має виключити можливість застосування іншого виду зброї.

 

«Ми не можемо зупинятись на тому, що є ймовірним або в якому напрямку є найбільше доказів. Беззастережні докази повинні виключати кожну реальну альтернативу, кожну можливість того, що в основі катастрофи була інша причина», – наголосив координатор слідчої групи.

 

На думку Вестербеке, розслідування, яке є необхідним для отримання ясності в цій справі, є складним та потребує багато часу. За попередніми даними, розслідування цієї катастрофи триватиме протягом усього наступного року.

 

«Остаточною метою для нас є те, щоб судом на відкритому засіданні було встановлено – не може бути ніякого сумніву в тому, що підозрюваний або підозрювані, які постануть перед судом, є винними у авіакатастрофі», – зазначив голландський слідчий.


20.12.2014 460 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

349
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21086
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1357 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2371

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

715

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2146

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

828

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1415
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

149
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1004
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

152
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

772
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

746
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8221
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

869 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2178 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

828