Наступного року в Івано-Франківську планують збільшити обсяги ремонтів доріг

 

/data/blog/66153/960a6139d652d16f85f71799544f08b9.jpg

 

Рік, що минає, був рекордним за обсягами ремонтів доріг. Роботи проводилися комплексно. За потреби, під дорожнім полотном спершу замінювали комунікації.

 

На відремонтованих вулицях наносили дорожню розмітку за європейським зразком, встановлювали нові дорожні знаки, перильні огородження та стовпчики, щоб водії не паркували свої авта на тротуарах, які вимощували плиткою, пише "Західний кур'єр".

 

Через складну ситуацію в державі, неоголошену війну та перебої з фінансуванням цьогорічний план ремонту доріг у Івано-Франківську опинився перед загрозою зриву. Влітку фінансування ремонтів доріг практично не здійснювалося і налагодилося лише восени. Лише погожі осінні дні дали змогу шляховикам надолужити згаяний час і до зими виконати більшість із запланованого. Із 26 об’єктів капремонтів доріг практично завершити роботи вдалося на 11. 13 вулиць, на яких роботи розпочали, стануть перехідними об’єктами на 2015 рік. З них на шести об’єктах уже влаштовано нижній шар покриття. Практично не взялись цього року лише до продовження ремонту вулиці Галицької. Та й то суто умовно, бо ще торік там поміняли бордюри, тож можна вважати, що роботи почалися й там.

 

Підсумувати зроблене і поділитися планами щодо ремонтів доріг у 2015 році ми попросили директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака.

 

«Більшість із запланованого у 2014 році ми виконали. Практично ми уже навчилися укладати асфальт на дорогах за одну ніч. Але в ідеалі це мало б виглядати так: дорожня фреза знімає старий асфальт, за нею асфальтоукладач укладає новий, потім розміточна машина наносить дорожню розмітку, а бригади робітників монтують нові дорожні знаки і перильні огородження. І рано чи пізно ми до цього дійдемо», – наголосив М. Смушак.

 

Чи зможуть підрядники забезпечити ремонт доріг за такою технологічною схемою уже наступного року, відверто кажучи, беруть сумніви. Натомість зрозуміло, що у 2015 році вони завершуватимуть роботи на перехідних об’єктах. Найперше це стосується стратегічно важливої для міста внутрішньої об’їзної дороги – вулиць Сагайдачного, Деповської, О.Кисілевської, Кардинала Йосипа Сліпого та Угорницької. Також наступного року планують відремонтувати й іншу частину цієї об’їзної – вулиці Микитинецьку, Ребета та Хриплинську. Дороблятимуть вулиці Дудаєва, Промислову, Манюха та Мазепи.

 

«У нас є проект на ремонт вул. Мазепи на ділянці від вул. Гординського до Червоного Хреста. Але ми пропонуватимемо відремонтувати її майже повністю – від вул. Січових стрільців до Крихівецького кільця, за винятком відремонтованої у 2012 році ділянки біля фізкультурного коледжу. Річ у тім, що це магістральна вулиця, яка перебуває у незадовільному стані, і на ямкові та поточні ремонти якої ми щороку витрачаємо по 250 тисяч гривень», – пояснює М.Смушак. Він також додав, що є необхідність капітально відремонтувати й магістральні вулиці Чорновола, Коновальця, Незалежності та Тисменицьку.

 

На продовження робіт у наступному році чекатимуть й вулиці Гарбарська, Хіміків та Целевича. Є проекти капремонтів вулиць Рєпіна, Марійки Підгірянки, Галицької та Тичини.

 

«Також ми пропонуватимемо передбачити у бюджеті наступного року кошти на з’єднання Південного і Північного бульварів в комплексі з капремонтами вулиць Тичини і Бельведерської, – каже М.Смушак. – А у зв’язку з завершенням ремонту Набережної для налагодження зручної транспортної розв’язки постає необхідність ремонту прилеглих вулиць Кармелюка, Ленкавського та Левицького». Крім цього, департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку, за словами його керівника, пропонуватиме передбачити у бюджеті кошти на капремонти вулиць Сухомлинського, Горбачевського, 24-Серпня та Шпитальної.

 

Однак все залежатиме від фінансових можливостей і передбачених у міському бюджеті сум видатків на ті чи інші потреби, а не від пропозицій і «апетитів» головних розпорядників коштів.

 

За словами міського голови Віктора Анушкевичуса, до бюджету розвитку вони вже подали запитів на понад 400 мільйонів, а сам бюджет розвитку на наступний рік попередньо планується у сумі ста мільйонів.


26.12.2014 487 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

285
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2907
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21061
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1973
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1343 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2356

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

687

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2133

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

813

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1401
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

132
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

462
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

993
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

135
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

751
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

733
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

677
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8208
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

812 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

870
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2162 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

814