Наступного року ОДА буде підтримувати книговидання на Прикарпатті

 

 

З метою популяризації української книги наступного року в Івано-Франківській області планують зініціювати одразу кілька цікавих проектів.

 

Таку точку зору висловив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ігор Дебенко.

 

«Відсутність системного підходу в розвитку національного книговидання та переважно декларативні ініціативи призвели у підсумку до ситуації, коли українська книга поставлена на межу виживання. Наслідки цього, зокрема у ціннісному аспекті, красномовно спостерігаємо сьогодні в масштабах країни. Лише останнім часом прослідковуються окремі намагання змінити стан справ в галузі», – відзначив Ігор Дебенко.

 

Свідченням цього можна вважати зареєстрований у парламенті законопроект №1316 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки вітчизняної видавничої діяльності)», яким пропонується звільнити від оподаткування прибуток видавництв, видавничих організацій, підприємств поліграфії, розповсюджувачів книжкової продукції, отриманий ними від діяльності з виготовлення на території України книжкової продукції, та розповсюдження книжкової продукції виробленої в Україні, крім продукції еротичного характеру. Крім того, 2 листопада набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про видавничу справу», яким серед іншого скасовано реєстраційний збір за внесення до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

 

«Безумовно, це лише перші кроки. За час діяльності робочої групи нами було напрацьовано та направлено у вищі органи державної влади цілий ряд пропозицій в напрямку розвитку вітчизняного книговидання. Подекуди досі очікуємо на відповідь... Куди більші можливості для реалізації маємо на регіональному рівні. Саме зараз розпочинаємо працювати над новою програмою розвитку книговидання в області, термін дії якої закінчується у 2015 році. Відтак, сподіваємось на діалог, активність та предметні пропозиції громадськості, видавців, книгорозповсюджувачів та письменників», - зауважив управлінець.

 

Яскравими прикладами такої співпраці вже стало проведення на тернах області ініційованої департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю благодійно-просвітницької акції «Книжкові мости єднають серця», за результатами якої було зібрано та відправлено в бібліотеки Луганської та Донецької областей понад 9 тис. українських книжок, а також презентації сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів «Сторінками української книги», що відбулася у фортечній галереї "Бастіон" з нагоди Дня української мови та писемності.

 

У 2015 році, як було відзначено під час засідання, облдержадміністрація планує зініціювати та сприяти проведенню нових акцій і заходів, спрямованих на підтримку книговидання, популяризацію сучасної української книги та читання в області.

 

Одним із прикладів таких акцій, за словами голови Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євгена Барана, могло б стати спільне проведення в області фестивалю української прози «Київська Русь».

 

Учасники засідання підтримали також ідею проведення видавничо-літературного свята в рамках відзначення Дня міста Івано-Франківська. Окрім того, з нагоди VІ сесії Патріаршого Собору УГКЦ в області планується проведення презентації сучасної духовної літератури. «Проведення заходів такого характеру, як сподіваємось, не лише стане хорошою промоцією сучасної української літератури, викличе чималий інтерес з-поміж громадськості, але й сприятиме розвитку місцевих видавництв та книгорозповсюджувачів», – зауважив Ігор Дебенко.


18.12.2014 494 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

372
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2961
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21111
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1995
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1511 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2386

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

736

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2165

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

844

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1427
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

170
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1011
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

171
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

788
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

758
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

692
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8230
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

889 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

890
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2185 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

836