Найбільш надійні способи профілактики та лікування застуди

 

 

З жовтня по березень в Україні традиційно настає сезон застудних захворювань. Сухість та біль у горлі, кашель і температура – через подібність симптомів застуду часто плутають з грипом й іншими захворюваннями, тому лікарі радять не займатися самолікуванням – особливо якщо йдеться про здоров’я дитини.

 

Як відомо, краще лікування – це профілактика хвороби. Тому дуже бажано вже зараз подбати про зміцнення імунітету та захист організму від інфекцій. Найпопулярніші та дієві методи профілактики:

 

- Дотримуватися здорового харчування;

- Приділяти час спорту і фізичній активності, які збільшують опір організму до вірусів;

- Уникати близького контакту із хворими людьми, а також мити руки після відвідування громадських місць і намагатися не торкатися обличча;

- Вживати полівітаміни;

- Періодично промивати горло та ніс розчинами на основі морської солі.

 

Тим не менш, ми щодня контактуємо з десятками людей – на роботі, в дорозі, у школі або інституті. Тому застрахуватися від хвороби на 100% неможливо.

 

Якщо ви відчули, що вже починаєте занедужувати, то вибір правильних засобів від застуди полегшить симптоми, дозволить уникнути ускладнень й прискорить одужання. В якості першочергових заходів, рекомендованих спеціалістами:

 

Пити більше рідини

Багато теплого пиття допоможе організму справитися з інтоксикацією. На період лікування потрібно збільшити денну норму рідини в середньому на півлітра. Це може бути звичайний чай з лимоном та малиною, шипшина (запарена у співвідношенні три столові ложки на 0,5 літра води), журавлинний морс або молоко.

 

Регулярно полоскати горло

Полоскання допомагає очищати горло від вірусів, які провокують розвиток хвороби. Це один з найдієвіших засобів запобігання запалення. Для полоскання можна використовувати настій ромашки або, наприклад, теплу воду з лимонним соком.

 

Використовувати антисептичні спреї для горла

Слизова оболонка першою реагує на застуду. Сухість в роті – одна з ознак запальних процесів, що почалися. Тому, аби прискорити процес одужання, важливо не допустити поширення інфекції й підтримувати вологість слизової.

 

Найкраще для цього підходять антисептики, які містять протизапальні й антибактеріальні компоненти (екстракти шалфею і календули, хлоргексидину біглюконат та ін.). Наприклад, «Горлоспас» і «Горлоспас для дітей» – створені на основі перелічених компонентів, а також морської води та іонів срібла.

 

Ці засоби не містять спирту, який посилює подразнення горла при запальних процесах. Перевага «Горлоспасу» також у тому, що, на відміну віз звичайних настоїв або розчинів для ополіскування, це – гель у формі спрею.

 

Він не стікає з горла за декілька секунд, а довго залишається на слизовій. Тому його ефективність набагато вища, ніж у звичайних полоскань – і усього 2-3 зрошення на день значно покращать стан хворого горла.

 

Важливо пам’ятати, що до лікування застудних захворювань або грипу потрібно підходити комплексно, а при погіршанні загального стану – звертатися за допомогою до лікаря.

 

Наталія Мовчан


22.11.2017 Наталія Мовчан 5207 2
Коментарі (2)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2596
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1233
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1144
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2340
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3773
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2780 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1012

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

850

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

802

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

747
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

39
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10486
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

393
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5483
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1194
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2993
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

587
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

432 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

864
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

754
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

805