На ринках Верховинщини спеціальна комісія моніторить ціни

 

 

Відтепер ціноутворення на верховинських ринках і в магазинах конролюватиме спеціальна комісія.


Чи не основний показник кризи – наші зарплати. Перераховуючи її зарплату у долари за нинішнім курсом, який зріс більш як вчетверо, стає зрозуміло, що доведеться, навіть, не жити, а виживати. Якщо людина отримує 1500-2000 гривень зарплати, то. в перерахунку на долар, отримує 50-70 «зелених». Українцям доводиться звикати до щоденних космічних цінових показників, причому, на все і у кілька разів, які миттєво реагують на ріст долара, котрий без вагань перевалив за тридцять гривень. Рівень зарплат та пенсій пересічних українців не змінився і найближчим часом їхня адаптація до нормального рівня не передбачається, інформує Фіртка з посиланням на Вісті Верховини.


Що ж можна придбати за знецінену зарплату? Особливо це питання гостро постає, коли приходиш на ринок. «Злети» цін на 20-30% найбільше спостерігалися у перші тижні лютого: усіх, хто завітав на верховинські ринки, чекав шокуючий сюрприз: ціни на продовольчі товари почало лихоманити у бік зростання.


Особливо дивні речі творилися на продовольчому ринку під Ґлифою. В один із базарних днів вартість 50-кілограмового мішка цукру била всі рекорди. Зранку за мішок просили 550 грн, а ближче до обіду потрібно вже було викласти 730-750 грн.
Ціна на борошно сягала до 500 грн, а під обід – 540. Щотижня на 10-20 грн дорожчає мішок комбікорму. Його можна було купити за 150-160 грн, а до кінця дня просили вже 175 грн.


Інколи видається, що ми, покупці, й створюємо таке різке коливання та зростання цін, а підприємці один раз піднявши вартість на товар, наступного разу вже не знижує її. А згодом своє рішення мотивують здорожчанням долара та пального.


Якщо й мають зростати ціни, то у відповідності до пального, а не в удвічі-тричі. Якщо прирівнювати товар до долара, то тільки імпортний, а не вітчизняний, вирощений та вироблений в Україні, ще минулого року. Зважаючи на те, що в Україні йде неоголошена війна, що мають бути реформи, то питання цін не таке вже й важливе. Але ж, все ж таки, контролювати та регулювати їх хтось повинен.


На пропозицію голови РДА Ярослава Скуматчука, 21 лютого промоніторити ціни на продовольчому ринку відгукнулися представники правоохоронних структур, податкової інспекції, ЗМІ, а от жоден очільник громадських організацій на цю ініціативу не відгукнувся і до комісії не приєднався, хоча саме вони мали би виступати за справедливе ціноутворення на продовольчі товари. Де новостворена громадська рада, самооборона, зрештою небайдужі гуцули? Невже комусь на руку таке ганебне поводження з простими людьми?


Спочатку члени комісії пройшлися ринком зранку, як звичайні покупці. І зафіксували кричущий факт: ціна одного мішка борошна вищого ґатунку вартувала до 450 грн. Коли проходили в складі комісії, найвища ціна стала вже 380 грн.

 

Далі – більше. Коли ретельно перевірили продавців, жоден із нихне зміг надати сертифікат на товар. У кращому випадку була накладна, але не вказана закупівельна ціни тощо. Наприклад, представник фірми «Альбінос» із Коломиї взагалі не зміг надати жодної накладної на свою продукцію. У той час борошно цієї фірми «розходиться» у Верховині «на ура» за ціною явно необгрунтованою та завищеною.


Як зазначив Ярослав Скуматчук, без відповідних документів, мішок можна наповнити іншими інгредієнтами, а видавати за фірмовий бренд. Купляючи продукцію у виробника, підприємцю зобов’язані видати сертифікат і накладні. Без цих документів, ніхто не має права торгувати на ринку чи в магазині. Кожен споживач має право вимагати у продавця сертифікат на відповідну продукцію.


Продавці одразу налаштувалися проти комісії негативно. Дехто почав нарікати на дороге пальне, інший – на здорожчання ліків. Хто схвально відгукнувся до ідеї щосуботи моніторити ціни – це покупці, бо за присутності комісії можна було купити продукцію на 20-30% дешевше. Тому просили частіше відвідувати ринок, щоб і перебувати там якомога довше.
Зважаючи на прохання громадян, голова РДА вирішив узяти на особистий контроль ціни на продовольчі товари, а комісія з представників відповідних служб постійно проводитиме моніторинг цін.


25.02.2015 588 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1629
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18809
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1690
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1178
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2222
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3797

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1906

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

648

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1265

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1419
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

335
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

846
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24362
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

576
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

583
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

720
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1609
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7949
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

356
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

740
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1997 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

706