На Прикарпатті завершують спорудження купольного диво-будинку (фото)

Журналісти уважно слідкують за незвичним будівельним проєктом – спорудженням у П’ядиках житлового будинку купольної форми.

Зовнішні стіни – з блоків пінопласту підвищеної щільності, внутрішні стіни – з газоблоків, підлога – з ламінату та плитки, пише Фіртка з посиланням на ДК.

Зовні стіни покриті термо- та теплостійкою фарбою полімочевиною. Ні цегли, ні дерева, ні заліза – увесь будівельний матеріал з хімічних сполук.

Площа будинку – 98 метрів квадратних, діаметр – 12 метрів, висота – до 5 метрів, товщина стін – 17 сантиметрів.

– Все почалося зі стартового капіталу 32 тисячі доларів, які ми з чоловіком отримали від продажу маминої й татової квартир, – розповідає хазяйка диво-будинку Надія Морська. – Необхідне було житло. Наші свати з Києва порадили збудувати купольний будинок, як у них, тільки у них – з дерева, а ми вирішили – з полістиролу. Всю інформацію черпали з Інтернету, свідомо пішли на ризик, подібного будинку на західній Україні нема…

Подружжя Надія та Володимир купили в П’ядиках земельну ділянку, привезли з Херсона будівельний матеріал і засукали рукави. Запросили майстрів аж з Ужгорода. На початку вересня 2017-го будівельники почали втілювати цю ризиковану затію. Відрекомендували себе спецами зі спорудження купольних будинків, щоправда, дерев’яних.

Та яка різниця, за три місяці хата буде готова, – пообіцяли. Матеріал легкий, з ним працювати просто. Але після монтажу третього ряду стінних блоків їхня самовпевненість погасла. Майстри схалтурили, – стінне коло не зійшлося… Вмили руки, взяли гроші за невдалий старт і повернулися додому.

"Та один з майстрів таки залишився, – каже Надія, – йому самому стало цікаво довершити роботу. Ми запросили йому на допомогу нашого сусіда й вони удвох будинок таки змонтували"…

Опалення в будинку виключно електричне від підігріву підлоги, при необхідності можна використовувати камін. Однак зима довела теплостійкість приміщення: в найбільші морози температура всередині не падала нижче 7 градусів – без підігріву, бо в нову оселю ґазди ще не переселилися.

Внутрішнє планування кімнат та інтер’єру хазяйка робила сама. Зізнається, що креслення далися важко, бо дуже непросто вирахувати площу сферичного простору. Мурує стіни кімнат чоловік хазяйки Володимир, радіомеханік за фахом, шпаклюванням займався майстер з Херсону, бо ніхто з місцевих не брався. Хата матиме дві спальні, дві кімнати, кухню, два гардеробчики, санвузол. Всі комунікації підведені.

Купольний будинок стоїть на простогоні, довкола нього гуляють вітри. Та господарі вже засадили сад і город. Як уже зазначалося, всі будівельні роботи виконують удвох. Дуже вже хочуть тут заночувати, залишилися дрібні роботи, плюс умеблювання. Бояться загадувати наперед, але вірять, що восени сюди переселяться.


27.06.2019 4060
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

613
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3192
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21316
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2103
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1593 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2470

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

273

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

861

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2264
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

285
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

559
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1106
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

267
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

884
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

851
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

766
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8343
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

426
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1234 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2284 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

975