На Прикарпатті створять Консорціум, щоб розвивати альтернативні джерела енергії і ефективно використовувати сировину (фото)

 

 

На Прикарпатті мають намір створити "Консорціум", який об'єднає представників компаній, що працюють у напрямках розвитку агропромислового, науково-виробничого секторів та альтернативних джерел енергії.

 

Для цього днями в Івано-Франківській торгово-промисловій палаті відбулася нарада, на якій обговорили головні напрямки співпраці підприємств області у даній сфері, пише Фіртка.

 

"Ми робимо це для того, щоб об'єднати зусилля представників різних сфер і зробити певні проекти. Якщо ми збиремося разом, то можемо зробити кожен свій внесок. Наприклад, якщо мова йде про агропромислвоий сектор, то фермер щось може посадити. Якщо ми говоримо про науково-виробничий сектор, то міркуватимемо як можна те, що посадив фермер, переробити і якщо мова йтиме про альтернативні джерела енергії, то як можна отримати енергію із відходів сировини. Тобто ми хочемо зробити так: що взяли із землі - те саме повернути у землю", - розповідає директор ПАТ "Індуктор" Ігор Волошинюк.

 

Зокрема, пропонується об'єднати роботу фахівців у трьох сферах: аграрній (переробка рослинної дикорослої і нетрадиційної сировини, переробка продукції фермерських господарств, агропромислвоого комплексу), науково-виробничій (кооперація у сфері виробництва ліній сушок та грануляції продукції агропромислового комплексу, виробництво сушок деревини, виробництво твердопаливних котлів, використання технологій ІФЧ в аграрному секторі), альтернативні джерела енергії (переробка відходів агропромислового комплексу, переробка відходів лісокористування, переробка сировини з полігону твердих побутових відходів).

 

При цьому фахівці говорять, що нічого нового вони не вигадують, а просто пропонують організувати процес на рівні області так, щоб усе працювало за найновітнішими світовими технологіями.

 

Як приклад, ПАТ "Індуктор" презентувало налагоджену фахівцями фірми в Росії лінію з випуску гранул з деревини, які, за словами керівництва, набагато енергоємкіші, ніж пропоновані сьогодні пелети. Таку ж лінію, кажуть, можна легко організувати і в Івано-Франківську. А ще є проект "Топінамбур" - своєрідна альтернатива "енергетичній вербі". Вирощування топінамбуру дає змогу не тільки отримати паливо, але й сировину для харчової промисловості.

 

Нещодавно "Інститут міста Новий Івано-Франківськ", організований народним депутатом Олександром Шевченком, запропонував підприємству долучитися до розробки проекту по енергоефективності, енергозбереженню і альтернативних видах палива.

 

"Ми можемо запронувати конкретні технології і механізми розрахунку. Мова йде про інфрачервоні технології. На Україні у секторі промисловості чи аграрному господарстві вони не використовуються. Це найсучасніші технології, які можна використовувати як для опалення житлових приміщень, так і для сільського господарства. Вони працюють у спектрі теплової хвилі від 7 до 15 мкМ., що відповідає тепловій хвилі сонця. Сонце не гріє повітря - воно гріє конкретний предмет", - говорить Ігор Волошинюк.

 

Щодо економічного обгрунутвання, то спеціалісти переконані, що новітні технології дадуть змогу втричі зекономити на джерелах палива.

 

Вже наприкінці березня представники підприємств зберуться ще раз на велику конференцію, щоб детально узгодити подальшу співпрацю, оформити сворення "Консорціуму" і окреслити головні напрямки розвитку області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Інститут розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» розпочинає розробку програми «Івано-Франківськ – енергетично незалежне місто» (відео)


25.02.2015 1194 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

12666
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1497
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1092
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2115
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3644
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1376

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1761

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

548

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1178

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1344
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

591
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24291
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

533
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

502
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

654
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1541
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

709
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7305
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

653
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1684 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

645
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

555