На Прикарпатті наркоман вбив пенсіонерку за 30 гривень і старий телефон

 

 

Калуський суд засудив до семи з половиною років ув’язнення уродженця Бурштина, який у травні цього року вбив 73-річну жінку на Калущині, а після цього ще й пограбував свою жертву.

 

23 травня близько десятої години у с. Лука Калуського району було виявлено тіло 73-річної пенсіонерки. Жінку знайшли у власному будинку з ознаками  насильницької смерті. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група. Розпочали першочергові слідчі дії, під час яких було встановлено всі обставини злочину. Убивцю досить швидко знайшли. Ним виявився раніше судимий молодий чоловік, родом із Бурштина.

 

Днями Калуський міськрайонний суд завершив розгляд справи та виніс вирок убивці, пишуть Вікна.

 

Так, згідно з матеріалами справи, убивство було скоєно ще 19 травня близько 23.00.

 

Усе почалося з того, що безробітний чоловік пішки прийшов у с. Лука Калуського району до господарства одинокої жінки, щоб, як він сам стверджував у суді, купити у неї макову соломку. Власне, чоловік стверджує, що це був не перший його візит із цією метою. Щоправда, доказів того, що жінка торгувала маком, так і не знайшлося.

 

“Покупець” зайшов до будинку. І начебто купив “товар” – 20 макових головок, за які заплатив 30 гривень. А далі вони почали розмовляти. Щоправда, розмова не склалася, через якусь дрібницю між ними виник словесний конфлікт, який дуже скоро переріс у суперечку та сутичку. Чоловік не втримався та почав бити стареньку жінку. Спочатку руками по голові та тілу.

 

Обороняючись, жінка схопила сокиру, яка знаходилась біля вхідних дверей у коридорі. Але застосувати її не встигла: зловмисник відібрав сокиру та схопив жінку руками за горло. У такій метушні вони впали. Чоловік продовжував бити, а жінка, що лежала під ним, починала хрипіти.



Десь після 10-11 удару, коли жінка отримала перші тілесні ушкодження та вже не могла чинити спротиву, “гість” схопився та забіг до сусідньої кімнати, де на столі побачив скотч.



Ідея, що робити далі, прийшла блискавично: він схопив клейку стрічку та кинувся назад до потерпілої. Швидко і впевнено він перемотав жертві голову та перекрив їй дихальні шляхи – рот та ніс. Чинити спротив побита жінка не мала сил. Тому за кілька хвилин уже була мертвою.

 

Одразу після вчинення вбивства чоловік вирішив забрати те, що йому, як він вважав, належало. На той момент у нього, до речі, була одна ще “непогашена” судимість за крадіжки. На цей раз, щоправда, поживитися йому не пощастило.



У старенької пенсіонерки вбивця забрав лише 30 гривень, якими перед цим розрахувався за макові головки, і старий мобільний телефон, вартість якого разом із SIM-картою – 130 гривень. Пізніше викрадений мобільний телефон він продав за 50 гривень.


  
Деякі подробиці вбивства стали відомі завдяки свідченню сина потерпілої, який у суді розповів, що його мама жила у селі сама і була інвалідом другої групи. У жінки не було правої руки.

 

23 травня синові потерпілої зателефонувала сусідка мами і повідомила, що не бачила її два дні. Коли він приїхав та зайшов до будинку, то побачив, що мама у калюжі крові лежить на підлозі, а її голова перемотана скотчем. У кімнаті було все перевернуто.

 

Син одразу викликав працівників міліції.

 

Заступник начальника сектору дільничних інспекторів у суді не підтвердив, що жінка займалася незаконним вирощуванням макових рослин. Більше того – міліція не виявила у неї навіть посівів маку. Дільничний також зауважив, що на жінку ніколи не скаржилися односельці, а з сусідами вона жила дружно та підтримувала добросусідські відносини.

 

Судмедексперти тим часом встановили, що смерть потерпілої “настала від механічної асфіксії внаслідок закриття отворів носа та рота тупим предметом, яким могла бути липка стрічка типу “скотч”, як вказано в обставинах справи”. При судово-медичній експертизі трупа виявлені наступні тілесні ушкодження: 5 синців та 4 садна в ділянці обличчя, крововилив в м’які покрови голови, крововилив в слизову оболонку нижньої губи зліва, які мають ознаки легких і утворилися від нанесення не менше 11 ударів тупими твердими предметами в ділянку голови.

 

З'ясувалося також, що попри те, що калуські медики добре “знайомі” з чоловіком, який мав проблеми з наркозалежністю, а заразом і цілий “букет” хронічних захворювань, як-от гепатит С, панкреатит та холецистит, із психічним здоров'ям у нього на момент скоєння злочину було все гаразд. На вбивство він пішов свідомо. Проте що керувало чоловіком і звідки до старої жінки виникло стільки ненависті, вочевидь, так і залишиться таємницею.



Суд кваліфікував дії підсудного за ч. 1 ст. 115, ч. 2 ст. 185 КК України, оскільки він вчинив умисне протиправне заподіяння смерті, а також таємно викрав чуже майно, повторно.

 

Призначаючи покарання, суд врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, якого, до речі, посередньо характеризували за місцем проживання, а також стан його здоров’я.

 

Те, що він зізнався у злочині, начебто щиро каявся та всіляко допомагав слідству, можна було би навіть кваліфікувати як обставини, які можуть пом’якшити покарання. Утім, до обставин, що водночас обтяжують покарання обвинуваченому, суд відніс рецидив злочину та вчинення його щодо особи похилого віку.

 

Прикарпатця визнали винним та остаточно призначили покарання – сім років шість місяців позбавлення волі. Крім того, з нього на користь держави стягнуть 4160,02 гривні витрат, пов’язаних із проведенням судових експертиз у даному кримінальному провадженні.

 

Із зали суду його у супроводі конвою відправили відбувати покарання. А синові загиблої матері повернули речові докази – мобільний телефон та сокиру, яка так і не змогла врятувати життя пенсіонерки.


11.12.2014 490 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

552
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3118
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21222
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2063
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1558 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2431

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

285

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

217

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

816

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2226
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

242
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

515
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1067
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

232
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

845
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

809
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

734
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8297
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

365
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1047 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2237 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

940