На обговоренні забудови ділянки перед Бастіоном, містобудівна рада наголосила на збереженні історичного середовища (фото)

 

 

Сьогодні, в Департаменті містобудування та архітектури відбулось чергове засідання містобудівної ради, на якому розглянули питання будівництва Центру сімейного дозвілля на вулиці Новгородській.

 

З 22-ох членів містобудівної ради з’явилось дванадцять, передає Фіртка.

 

Представив проект його автор, екс-головний архітектор міста Олександр Микуляк.

 

За його словами, він адаптував ескіз 2009 року, який був виконаний австрійцем Міхаелем Шишковцем.

 

У будівлі, яку планують звести на місці теперішньої парковки перед «Бастіоном», мають намір розмістити Центр сімейного дозвілля.

 

«Це буде дитячий центр, як у Львові на Стрийській. Там батьки приходять з дітьми, діти скачуть, бігають. Також буде дитяче кафе. Я спеціально їздив до Львова дивитись, як об лаштований такий розважальний центр», - пояснив Микуляк.

 

Колись на ділянці було 20 гаражів. Замовник все викупив та приватизував територію.

 

«Якби він не робив там стоянку, то все було б тихо. А зараз люди звикли до стоянки, громадськість звикла до відкритого простору. У місті прослідковується така тенденція говорити, що всі архітектори вороги міста», - каже Микуляк.

 

За словами Микуляка, за проектом 18 місць парковки залишаться, їх відповідно до розрахунків цієї кількості місць має вистачити і на клієнтів Центру дозвілля. Однак, каже Микуляк, такий проект це бажання замовника. На особисту думку архітектора там можна було б зробити підземний паркінг, хоч це складно, зважаючи на геологічну ситуацію ділянки.

 

«Цей проект – компроміс між нашим баченням і потребою замовника. Ми намагалися максимально відкрити Бастіон», пояснив Олександр Микуляк.

 

Натомість, франківці в обговореннях зазначають, що ця споруда «сховає» візитівку Франківська.

 

«Бастіон повністю закрито з усіх боків. Це була остання ділянка, з якої його було видно. Власне, через це й почалася вся дискусія, адже будівля повністю закриває Бастіон», – висловив позицію громадськості активіст Денис Квасов.

 

Більшість представників містобудівної ради подякували забудівнику Олександру Заріцькому за збереження «Бастіону», однак висловлювали різні думки щодо продовження забудови території.

 

Дехто виступав проти, мовляв не потрібно там взагалі нічого будувати. Однак більшість зійшлась в тому, що необхідно зберегти історичне середовище.

 

Голова спілки архітекторів міста Микола Капак вважає, що в першу чергу необхідно зробити історико-містобудівельне обгрунтування будівництва на ділянці і провести конкурс.

 

«Повинен бути проведений конкурс із залученням спеціалістів, проектних організацій, тому що це дуже відповідальна ділянка. Має бути кілька варіантів, з яких обиратиме громадськість та спеціалісти», – заявив Капак.

 

Директор Департаменту містобудування й архітектури Володимир Гайдар висловив власне бачення. За його словами конкурс дозволить знайти несподівані рішення. Але, наголошував Гайдар, для цієї ділянки має бути знайдене  комплексне урбаністичне рішення, а не просто зведення однієї будівлі певної висоти чи поверховості. Також на думку Гайдара, основною функцією ділянки не має бути паркування автомобілів, оскільки пріоритетним у місті повинен бути пішохід чи турист.

 

«Якщо нам вдався Бастіон, то вдасться і проект забудови Новгородської», - зазначив представник замовника Василь Деркач.

 

Втім менеджер «Бастіону», Катерина Чередниченко, зауважила, що забудівник Олександр Заріцький не втікає від громадськості.

 

«Ми готові до пропозицій та готові спілкуватися», - резюмувала Чередниченко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Бастіон» збирається забудувати його власник

Тарас Прохасько: Не розумію, як проект забудови Бастіону взагалі можна обговорювати

Олег Заріцький: Якщо громада проти - забудовувати «Бастіон» не будемо. Почнемо дискусію


21.04.2015 483 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

530
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

833
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1972
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3435
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1266
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1263

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1471

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

419

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1064

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1229
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24190
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

442
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

501
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1438
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15305
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

428
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

163
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1185 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

466