На мешканку Івано-Франківська напала зграя собак

 

 

Днями до першої міської лікарні Івано-Франківська з численними травмами поступила жінка, на яку накинулася зграя собак.

 

За словами завідувача травмпункту першої міської лікарні, директора центру антирабічної допомоги Ігоря Непорадного, в середньому на рік у травмпункті приймають від 500 до 550 людей, покусаних собаками, кішками, їжаками, гризунами, кажанами, тощо. З них 90% – безпритульними собаками.

 

«Те, що собака має на вусі клеймо, означає, що вона перебуває на обліку і стерилізована, але ніхто не гарантує, що вона безпечна. Траплялися випадки укусів кінцівок, навіть по 5-6 разів. Але так покусати може і домашня тварина. Іноді господар, вживши немалу дозу алкоголю, наближається до собаки, не знаючи, що ці тварини дуже не люблять запах спиртного і можуть стати агресивними. Був випадок, коли пес зняв скальп з дитини, але це був одноразовий укус, коли собака схопила дитину за волосся і здерла практично майже усю шкіру з голови», – розповідає Ігор Непорадний.

 

Але випадку, щоб ціла зграя собак вибігла з певної території, повалила жінку на землю і покусала, лікарі не пригадують. І це, можливо, є першим сигналом для того, щоб замислитися, наскільки безпритульні тварини, особливо собаки є небезпечними.

 

Курс лікування при укусі тварин – це введення шести ін’єкцій антирабічного препарату, вакцини, одна ампула якої коштує від 60 до 100 грн.

 

«Практично усі рани від укусів є первинно інфікованими. Зуб контактує зі шкірою, прориває її і наносить рану. На зубі є певні ферменти, слина, яка розкладає тканини. Через небезпеку інфікування такі рани не зашивають для того, аби не допустити розвиток інфекції. Також від укусу можна отримати зараження сказом, хоча останні роки таких випадків у Івано-Франківську не було. Проте лікарі призначають навіть профілактичне лікування, аби запобігти захворюванню сказом. Адже 98-99% такої хвороби закінчуються смертю пацієнта», – каже Ігор Непорадний.

 

Рани після укусів лікарі не зашивають, а значить вони заживають значно довше. В крайньому разі наносять так звані навідні шви, аби звести краї рани, щоб будь-коли можна було ці шви розпустити і боротися з інфекційним ускладненням.

 

Головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк розповідає, що до закладів охорони здоров’я люди після укусів собак потрапляють дуже часто.

 

«В більшості європейських країн тварини є облікованими і кожен господар несе відповідальність за тварину, особливо, якщо вона опиняється на вулиці. У нашій державі, як це не прикро, такої відповідальності немає. Собаки, які напали на жінку в п’ятницю, були сторожовими, вони вибігли з території, яку охороняли. І це ще й вина охоронців, які допустили, щоб тварини покинули територію. Можливо, заходи по каструванню собак дадуть якийсь ефект через 5-7 років, якщо буде природне зменшення кількості безпритульних тварин. Але тоді, коли одні люди займаються стерилізацією тварин, інші навпаки, викидають цуценят на вулицю. І це справді є проблемою. У Івано-Франківську трапився перший справді жахливий випадок нападу зграї бродячих собак на людину, але ніхто не може гарантувати, що така ситуація не повториться», – каже Тарас Масляк.


09.12.2014 680 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

582
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3155
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21281
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2080
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1578 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2449

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

345

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

255

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

838

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2247
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

265
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

539
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1084
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

252
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

865
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

831
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

751
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8317
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

401
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1155 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2258 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

955