На ліквідацію наслідків стихії на Калущині 100 млн гривень може й не вистачити

У четвер, 20 червня на пленарному засіданні сесії Калуської районної ради завідувач сектору з питань цивільного захисту, екології та природних ресурсів Калуської районної державної адміністрації Роман Кравець поінформував депутатів про нанесені стихією збитки в селах району та об’єднаних територіальних громадах.

Надзвичайна ситуація у травні, пов’язана з проливними дощами, мала три хвилі: стихія вирувала у перших числах травня, 20-21 і 27-28 травня, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".

Це спричинило повінь, внаслідок якої підтопило житлові будинки, присадибні ділянки та об’єкти інфраструктури. Постраждали більшість населених пунктів району. У цей період відбулося два засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, була створена комісія, яка визначала і оцінювала збитки. Зібрані матеріали, за словами Романа Кравця, передавалися в обласну адміністрацію .

Так, внаслідок негоди, яка класифікована як надзвичайна ситуація місцевого рівня, постраждало понад 303 га сільськогосподарських угідь. Зокрема, 128,3 га угідь, які обробляють підприємства району – їхні збитки становлять 3,7 млн гривень. Також від стихії постраждали 1009 приватних селянських господарств, загалом у них пошкоджено майже 175 га угідь, збитки сягнули 3,3 млн гривень.

У Калуському районі розмито 2,3 км берегів річок, берегоукріплення пошкоджено в десяти селах району. Зокрема понад 1,7 км берегів велика вода розмила станом на 21 травня, а в вже станом на 29 травня до них додалося ще 0,64 км берега річки Луква.

Травнева негода пошкодила шість адміністративних будівель району. А саме станом на 21 травня зруйновано дах Голинської сільської ради,  зруйновано зовнішню стіну та пошкоджено фундамент Народного дому в Копанках, зруйновано дах господарської будівлі районної лікарні. Стихія, яка вирувала 27-28 травня завдала шкоди адмінбудівлям у Сівці-Войнилівській. Тут знищено покрівлю ліцею, спортивного залу та розшито дах бібліотеки.

Найбільші збитки - внаслідок руйнувань і пошкоджень дорожньо-транспортної інфраструктури. Так, у районі повністю зруйновані шість автомобільних і три пішохідних мости, ще три автомобільні мости зазнали пошкоджень. Також зруйновано 0,5 км автомобільних доріг загального користування, ще близько 3,5 км пошкоджено. Щодо доріг і вулиць комунальної власності – не території сіл – то тут повністю зруйновано близько 3,2 км дороги, частково зруйновано 5,5 км, ще 22 км – зазнали пошкоджень.

Районна рада подала управлінню з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації звернення про виділення кошів з резервного фонду державного бюджету на один об’єкт, пошкоджений стихією, а саме на відновлення металевого моста через річку Чечва на автомобільній дорозі Пійло – Довге Калуське. Сума становить понад 25 млн гривень. За словами голови Калуської РДА Івана Даніва, є запевнення уряду, що цей об’єкт буде профінансований.

А окрім того, район подав запити в область про виділення 7 млн гривень з обласного бюджету. А саме 1 млн гривень Калущина розраховує отримати з загального фонду. Проте, як зазначив Іван Данів поки що району виділили лише 400 тис. гривень.

Іван Данів зазначив:

«Нам ще недодали 600 тис. гривень, тому будемо нагадувати про це зобов’язання»

 До слова, на цій же сесії райради депутати погодили зміни до районного бюджету, зокрема розподілили між сільськими радами отримані з області 400 тис. гривень на ліквідацію наслідків стихії. Сільради отримали по 20-50 тис. гривень і зможуть їх використати для першочергових поточних відновлювальних робіт. Такий розподіл критично оцінив голова бюджетної комісії райради Василь Турчин.

У коментарі «Вікнам» він зазначив: кошти розпорошили між сільрадами,  не вказано на що конкретно вони мають бути спрямовані і загалом незрозуміло що можна зробити у селі за 20 тис. гривень.

Також Калуський район претендує на 6 млн гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Ці кошти розписані на п’ять об’єктів з будівництва берегоукріплювальних споруд.  

Читайте також: Збитки Івано-Франківської області від травневої негоди сягнули 424 млн грн

Як сказав на сесії Іван Данів, район міг би подати на фінансування об’єктів і на 100 млн гривень. Проте просили суми, які реально було отримати. В обласному бюджеті, за його словами, є фінансовий ресурс – 14 млн гривень перевиконання бюджету і понад 40 млн гривень екологічного податку. Ці кошти мають бути спрямовані у райони, які постраждали від стихії, у тому числі і Калуський.

Окрім того, Іван Данів озвучив ще одну цифру: 300 тис. гривень зайде у район на відшкодування збитків від стихії для малозабезпечених сімей. Заяви на такі виплати опрацьовує департамент соціальної політики облдержадміністрації.

Днями повідомлялося, що внаслідок інтенсивних опадів протягом травня Івано-Франківська область зазнала збитків на загальну суму 424 млн гривень. Цю цифру озвучила виконуючий обов’язки  голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Марія Савка. 

Потреба у коштах на відновлення постраждалих об'єктів становить понад 424,4 млн грн. На ліквідацію наслідків стихії залучені кошти резервного фонду обласного та місцевих бюджетів, вже розпочаті найнеобхідніші відновлювальні роботи щодо укріплення дамб, берегоукріплення, об'єктів соціальної та культурної сфери. Облдержадміністрація звернулася до Кабміну з проханням щодо надання області фінансової допомоги на суму 100 млн гривень за рахунок коштів резервного фонду Держбюджету. Крім того, до уряду буде подана інформація про необхідність відновлення пошкоджених стихією водозахисних дамб та берегоукріплень на суму 61,6 млн гривень.


Читайте також:

Торнадо: на Прикарпатті зафіксували формування надзвичайно небезпечного явища природи (відео)

У Калуші знайшли тіло чоловіка, котрого вчора забрала вода

Негода на Прикарпатті: прибув гелікоптер та мобільна група надзвичайників (фото)

Володимир Голубош про ліквідацію наслідків негоди на Прикарпатті: Фактів мародерства, вандалізму не зареєстровано (відео)

Найбільші річки Прикарпаття сягнули критичних точок (фото+відео)

Поради прикарпатцям: що робити у разі виникнення повені чи паводка

Масштабний потоп на Прикарпатті: ріки та потічки затоплюють села (фото+відео)

В Івано-Франківську через дощ вулиця Надрічна перетворилась на ріку (фото)

Будинки у воді та град розміром з яйце: на Прикарпатті продовжує вирувати негода (фото+відео)

Негода повертається: Прикарпаття засипало градом (фото)

Дороги у воді та фекаліях: в Івано-Франківську через дощ вулиці перетворились на ріки (фото+відео)

Град, затоплені будинки, мости та зруйнована дорога: як на Прикарпатті вирувала негода (фоторепортаж)


22.06.2019 926
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

621
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3215
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2109
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

421

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2272
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

271
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1266 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003